Astroloji Dersleri Barış İlhan

Astroloji Öğrenmek İçin Kitaplar Bölüm 1 – Barış İlhan Astroloji Dersleri

Astrolojiyi öğrenmek için başvuracağınız kaynaklar -her ne kadar dijital çağda olsak da- tabii ki de kitaplar. Hele astroloji gibi öğrenme kaynağına çok şey bırakan bir alan için alınan bilginin kitaplardan sağlaması yapılması gerekiyor. Hatta mümkünse bilginin kitaptan alınması gerekiyor. Çünkü yanlış bilgi doğru bilgiye oranla daha hızlı yayılır. Bunun sonucunda da yanlış öğrenme meydana gelir. Yani aslında bilgiyi doğru kaynaktan almazsanız “doğum haritanızdaki blokajları x fiyata kaldırıyoruz” , “ senin 7. Evinde Satürn var, evlenmeyi unut” vb. cümlelerin doğru olduğuna inanır; hayatınızı bunun üzerine kurmaya falan kalkarsınız.

Astroloji Kitapları

Bu yazı dizisinde astroloji kitaplarını anlatacağım. Her yazıda farklı bir kitap farklı bir kaynak yer alacak.

Şimdi gelelim doğru bilginin bugünkü kaynağına. Tabii ki ilk kaynak Barış İlhan. Hatta direkt İlhan Yayınevi.

Astroloji Dersleri

Modern Astroloji ve Barış İlhan

Barış İlhan, Türkiye’de modern astrolojinin bilinmesi için çeşitli çalışmalar yapmış. İlhan Enstitüsünde astroloji dersleri veriyor ve kendisi uluslararası sahada da bildirilerini sunuyor. Kendi web sitesinden detaylı bilgi edinebilirsiniz. Barış İlhan’ın Astroloji Dersleri kitabı tam anlamıyla “Astroloji 101” kitabı. Astroloji nedir, ne değildir, tarihi nedir, yükselen burç ne işe yarar vb. temel bilgileri veriyor. Önce sistemin nasıl işlediğini, doğum haritasının nasıl bir şey olduğunu ve içinde neler barındırdığını anlatıyor. Burçları ve planetleri anlatırken onların arketipinden söz ederek nasıl özelliklere sahip olduğunu anlatıyor. Tabii ki bunu sade bir üslupla yapıyor. Ders anlatmak ziyade doğum haritası ve sistemin nasıl bir şey olduğunu keşfettiriyor.

Burçların Psikolojik Bağlantıları

İlhan kitapta burçların psikolojik bağlantıları ve mevsimleri gibi çok temel şeylere değiniyor. Bu iki kısım harita okumada/ yorumlamada sıkça karşımıza çıkıyor. En basitinden “Oğlaklar cimridir, oğlaklar soğuktur” önermesinin neye dayanarak ortaya çıktığını anlıyorsunuz. Daha sonra güneş ve yükselen burçları tek tek inceleyip gezegenlerin ne işe yaradıklarını, anahtar kelimelerini ve görevlerini inceliyor. Düşük olduğu, zararda olduğu durumları ve RX harekette haritada nelere yol açacağı gibi soru işaretlerine de yer veriyor.

Barış İlhan astroloji öğrenmek isteyenler için çok güzel bir başlangıç paketi sunuyor aslında. Astroloji nedir, doğum haritası ne işe yarar, kişilik oluşumunda nasıl gözlenir gibi sorulara cevap niteliğinde bir kitap Astroloji Dersleri. Benim yolculuğumda bu kitapta, mevsimler ve psikolojik bağlantılarını anlamak ufkumu açmıştı. Daha sonra gözlem yapmaya başladım. Astrolojiyi anlamak, benimsemek ya da bütünüyle ret etmek için doğru kitap.

Daha farklı bilgiler için web sitemizde astroloji yazılarımızı takip edin. 😊


Barış İlhan’ın Astroloji Dersleri kitabını buraya tıklayarak satın alabilirsiniz.


Astrolojik danışmanlık hizmetlerimiz için tıklayın 🙂


Astroloji öğrenmek isteyenler aşağıdaki linkten faydalı yazılarımızı okuyabilirsiniz.

  • Astrolojide Retro Gezegenler Ne Demektir ? Cevabını buraya tıklayarak okuyabilirsiniz.
  • Astrolojide Planet ve Burçlar Ne Anlama Gelir? Buraya tıklayarak okuyabilirsiniz.
  • Astrolojide Asteroidler Nedir? Haritaya Nasıl Eklenir? Buradan okuyabilirsiniz. 
  • Astrolojide Evler Nedir? Anlamları Nelerdir? Detaylı ev anlamlarını linkten buraya tıklayarak okuyabilirsiniz.

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *