28 Mart Terazi Dolunayı

Bu haftanın finalini 8° Terazi Dolunayı ile yapacağız. Dolunay, yani Koç burcundaki Güneş ile, Terazi burcundaki ay’ın karşıt burçlardaki hizalanması İstanbul’a göre saat 21:48’de Pazar akşamı gerçekleşecek. Dolunay an haritasının yükseleni ise 7° Akrep 🙂 Dolunay an haritası, Ay ve Güneş arasındaki görünümün tam gerçekleştiği anda, gökyüzünün geride kalanında neler olduğunu bize anlatıyor. Genel etkilerini aşağıda okuyabilirsiniz. Yükselen burca göre etkilerini de aşağıda bulabilirsiniz.

Dolunayın Genel Etkileri

Genel etkilere baktığımızda, dolunayda müdür, lider konumda olan kişilerle alakalı sonlanmalar yaşayabileceğimiz etkileri görmekteyiz. Burada asıl konu müdür ve otorite pozisyonda olan kişilerle alakalı gibi duruyor. Ve mühim olan da öfke kontrolü… Öfke kontrolü diyorum çünkü dolunay anında “öfkelenmeyi” anlatan Eos asteroidi 8 derece Koç burcunda, dolunayla tam açıya giriyor.

Dolunay & Hades – Şiron Kavuşumu

Dolunayı özel kılan şey ise Hades & Şiron & Ay & Güneş & Venüs tam etkileşimde olması… Uranyen haritaya göre de, Mars ve Jüpiter farklı konumlarda olsa da, dolunay ile tam açıya giriyor. Dolunay haritasının yükseleni 7° Akrep burcunda konumlanıyor. 5. ve 11. evler dolunayın etki alanında görünüyor. 11. evde Terazi burcundaki Ay’ı ve 5. evde ise Koç burcundaki Güneş’i görüyoruz.

Terazi Dolunayı

  • Genel anlamda geçmişe dönük spekülatif problemler, aile üyeleri arasında anlaşmazlıklar, taciz, hırsızlık, dolandırıcılık gibi gündemler oluşabilir.
  • Bireysel anlamda öncü burçlarında 8° yerleşimi olanların etki alabileceği bir dolunay…
  • Terazi burcunun 8° derecesi ile Koç burcunun 8° derece olduğu alanlarda kendi haritanızda hangi bölüme geliyorsa, o alanla alakalı yukarıda belirttiğim etkiler olabilir.
  • Bu dolunayın bireysel haritalara olan etkisinden daha çok, spekülatif tarafı olduğunu söylemeliyim. Konu zor da olsa, dirayetli ve güçlü durulması gereken bir dolunay.
  • Haksızlıklarla baş etme, mücadele etme gibi etkiler verebilir.
Yükselen Burcuna Göre Dolunay Etkileri

Yükselen burca göre dolunay etkilerini, 8 derece Terazi ve 8 erece Koç burcunun bulunduğu alana göre düşündüğümüzde, yükseleninize denk gelen alan açısından etki verir. Mesela yükseleniniz Aslan ise, dolunay 8 derece Terazi ve 8 derece Koç burcunda olacağından, etkiyi 3 ve 9. evler üzerinden alırsınız.  Tabiki yükselen derecenize göre, bu alanlar kayabilir. Çünkü yükselen derecemiz Placidus sistemine göre 0’dan başlamayabilir. Bu sebeple, evler kaymış olabilir. Ama genel mantık, yükselen burca göre, dolunay derecesinin hangi evinize denk geldiğini bilmektir.

Yükselen Koç 

Sizin haritanızda Terazi Dolunayı 7. evinize denk gelmektedir. Bu dolunayda 1-7 ev akslarınızdaki olan hareketlilik, size kişisel bireysel ilişkilerinizde, iş hayatınızda değişiklikler getirebilir. Daha sakin şekilde olayları ele almalısınız. Öfke kontrolünüzü sağlayacağınız alan iş hayatı ve varsa sevgilinizle olabilir.

Yükselen Boğa

Dolunay sizin için 6. ve 12. evlerde etki gösterebilir. Günlük yaşantınızla alakalı, evcil hayvanlarınızla ilgili gündemler ortaya çıkabilir. Bu konularda öfke kontrolü önemli olacaktır. Nedensizce kendinize yüklendiğiniz bir dönem de olabilir. Dolunay enerjisini günlük hayatınızı düzene sokarak faydalı biçimde kullanabilirsiniz. Gün içerisinde öfkenizi arttıran durumlar olabilir, bunları bilinçaltıyla alakalı olabileceğini de düşünerek hareket edin.

Yükselen İkizler 

Hareketli zamanlardasınız ve bu döneme denk gelen Terazi dolunayı ile, internet ortamındaki görüşmeleriniz, işleriniz artabilir. Kalabalık gruplar içerisinde (özellikle de online gruplar) yer almak açısından olumlu, ancak buradaki kişilerle olan iletişiminiz ve bu kişilerle ilgili “öfke” kontrolü gibi gündemler karşınıza çıkabilir. Gruplarla bir arada olurken, mücadeleci süreçler içerisine girebilirsiniz.

Yükselen Yengeç

Kariyer hayatınızla yuva hayatınız, veyahut anne – baba konularında bazı gündemleriniz olabilir. Genel anlamda yetenekli bir süreç yaşıyorsunuz ve kendinize yaptığınız yatırımlar, tüm hayatınıza yansıyacağı için, kariyer alanınızda ufak tefek pürüzlere, aşırı hassasiyet geliştirmek yerine, şiddetli bir rüzgarın gelip geçeceğini bilin… Ailenizde öfke kontrolünü kaybeden kişiler olursa, bu konuda hoşgörülü ve anlayışlı davranın. Olgun tarafta kalın

Yükselen Aslan

3. ve 9. evlerinize alacağınız etkiyle, üniversite, yazı, kitap, yolculuklarınızla alakalı bazı tamamlanmalar, karar vermeler, nihai karara varmak gibi sonuçlar alabilirsiniz. Hem üniversite, hem de yolculuklar gibi alanlarda öfke kontrolünü kaybeden kişilere rastlayabilirsiniz. Günlük disiplininiz, günlük yaşam şeklinizi git gide düzenliyorsunuz ve daha iyi hale sokuyorsunuz.

Yükselen Başak

Parasal konularda yetenekli bir şekilde çözüm bulabileceğiniz ve farklı yollarla para kazanma konusunda güzel etkiler aldığınız bir dönemdesiniz. Bu dönemdeki dolunayın yine parasal alandaki vurgusu sebebiyle, finansal açıdan gündemlerinizin olabileceği bir süreçtesiniz. Öfkeyle kalkıp zararla oturabilme potansiyelinin yüksek olduğu bu zamanda, daha olgun ve sakin ilerlemek size fayda getirecektir. Sorumluluk bilinciyle hareket etmelisiniz.

Yükselen Terazi

Kişisel görüntünüz hakkında yenilikler yapmak isteyebilirsiniz. Bireysel konularınız, ünvanınız, tarzınız, ilişkilerinizle alakalı bazı durumlar sizi öfkelendiriyor olabilir. Kişisel anlamda aşırı yetenekli bir vizyona, diğer burçlara nazaran, yüksek potansiyele sahipsiniz. Bu yetenekli potansiyelinizi kullanırken, kişisel öfke yönetiminize de dikkatinizi çekecek bir dolunay yaşayabilirsiniz. Annenizle alakalı durumlar, gündemler de olabilir.

Yükselen Akrep

6. ve 12. evinizden alacağınız etkiyle, bilinçaltınızla alakalı aydınlanmalar yaşayabilirsiniz. Kadın çalışanlar ya da etrafınızdaki kadınlarla alakalı bazı gündemleriniz olabilir. Öfke kontrolünü olayların gidişatına göre ayarlamak ve enerjiyi olumluya döndürebilmek için gereken olgunluk sizde olacak. Yuvanıza ailenize özen göstermek iyi gelebilir.

Yükselen Yay

Düğümlerin yükselen burcunuzdaki etkisiyle yeni bağlantılarınızın olduğu bir süreçtesiniz ve bu süreçte Terazi dolunayı, sizi gruplara ve arkadaşlıklara doğru çekiyor. Bu ortamlarda yanlış anlaşılmalar gibi etkilere önem vermelisiniz ve kadın arkadaşlarınızla alakalı belki üzücü durumlar oluşabilir. Partnerinizle mücadele, iş hayatında mücadele gibi etkilere de açıksınız. Hedeflerinize daha olgun ve aklı selim ilerleyerek gitmek, duygu dalgalanmalarının farkında olmak size iyi gelebilir.

Yükselen Oğlak

Kariyer ve yuva hayatınızda bazı gelişmeler yaşayabilirsiniz. Aile içi bazı sıkıntılar oluşabilir, öfkelenme durumuna dikkat edilmelidir. Aile bireyleri arasında kırgınlıklara dikkat etmelisiniz ve olgunlukla yaklaşmalısınız. Kariyer hayatınızda bir takım dalgalanmalar, problemler meydana gelebilir ; ancak akıllıca kararlar almak sizi kurtarır. Parasal konularda özenli olmalısınız.

Yükselen Kova

El işleri, kitap, çocuklar vb alanlarda enerjiler yükseliyor. Bu alanlarda artık bazı yenilikler bazı kararlar alma vaktinizin geldiğini görebiliyoruz. Kişisel dönüşüm ve yapılanma sürecinize, eğitimler ya da kişisel gelişim eğitimleri alarak ilerlemek işinize yarayacak.

Yükselen Balık

Parasal konularla alakalı diğer kişilerin gelirleri, diğerlerinin borçları ya da parası hakkında bazı gündemleriniz olabilir. Kendi kişisel harcamalarınız ve mali konularınız gündeme gelebilir. Bu konularda özenli ve dikkatli, hatta tedbirli olmanız işinize yarayacak.

Öfkeni Kontrol Et

8° Terazi Dolunay’ının kilit mesajı “öfkeni kontrol et” Eos asteroidi dolunay sırasında 8° Koç burcunda olacak ; Hades ve Şiron da 8° öncülerde olduğundan, çok büyü duygu patlamaları, aşırı gerginlik ve öfke nöbetleri sonucu pişmanlık getirebilir. Bunu değiştirmek bizim elimizde..

Ya Sabır 🙂

Tansiyon yükselebilir, dolunay haritası direkt bunu söylüyor. Ancak harita yükseleni Akrep, o yüzden insanların bunu “öfke kontrolü”ne dönüştürebileceğini görüyoruz. Kontrol edebileceğiz yani ..

La havle ve la kuvvete illa billahil aliyyil azim tadında bir dolunay yaklaşıyor.

Sıkıntıya düşen, darda kalan bir kişi bunu okuduğunda Allah’ın izni ile sıkıntıdan kurtulur.


Terazi Dolunayı Haritası


Terazi Dolunayı Uranyen Haritası


Astrolojik danışmanlık almak  için buraya tıklayınız.

 

 

 

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *