ASTROLOJİ PLANET VE BURÇLARIN ANLAMLARI

Astroloji Planet ve Burçların Anlamları

Herkese merhaba,

Astrolojik haritayı anlamak için planet ve burçların anlamlarını bilmemiz gerekiyor. Bu konuda karşılaştığımız kavramlar ve açılarla alakalı özet bilgileri aşağıda bulabilirsiniz. Planet ve göksel faktörlerin karşılıkları çok fazla mana içerebilir, bunları kendiniz de ana fikre bağlı kalarak geliştirebilirsiniz.

Haritadaki burçların bulunduğu alanlar, burç yöneticilerinin haritada bulunduğu konuma göre etki alırlar. Özetle haritada hangi burcu merceğe aldıysanız, onun yönetici gezegenine haritada göz atmalısınız ve nerde olduğunu, nasıl bir etkileşimde olduğunu incelemelisiniz.

Burçlar
Koç burcu

Yöneticisi Mars’tır. Maskülen, eril, ateş elementi, öncü, başlatıcı, ben merkezcil, ilk intiba, kırmızı renk,  başlangıç noktası, baharın başlangıcı, ilk filiz, hızlı olmak, aktiflik, spor, vücut bölgesinde baş kısmı, kazalarda baş bölgesi, salı günü, ateş, silahlar, erkek arkadaş, sevgili (erkek), eril güç, polisler, yeniliklere açık, inovatif, yenilik getiren, krizi yapan, ayrılan ya da barışan, yangın, yanardağlar, ateşli silahlar. Zıt burcu terazidir. Çekişmeli aşkları anlatır.

Boğa burcu

Yöneticisi Venüs’tür. Feminen, dişil, toprak elementi, sabit, sabırlı, kararlı, pratik, inatçı, değişime kapalı, hayatın güzel ve keyifli yanları, güvende olmak, stabil olmak, korumacı, sessiz ve sakin, sahip olmakla ilgili, güzel yemekler, güzel dış görünüş, kadınlar, kız arkadaşlar, sevgi, para, sağlık, vücutta boğaz bölgesi, sanat, artistik yetenekler, duygular, toprakla alakalı konular. Zıt burcu akreptir. Ya benimsin ya benim aşklarını anlatır. Sahip olmak ister. Aşkta tamamlanma duygusuna denk gelir.

İkizler burcu

Yöneticisi Merkür’dür. Maskülen, eril, hava elementi, değişken, zeki, bir çok konuda fikri olan, eğlence ve bilgi odaklı, bilgiye aşırı anlam yükleme yoktur, yüzeysel bilgi,  iletişim, hava araçları, değişken durumlara uyumluluk, çok laf, vücutta kol -el -omuzları gösterir, sarı renkle ilişkilidir, yazı işleri, çocuklar, eğitim, havayla ilgili konular ( hava durumu, hava araçları, hava kalitesi), arkadaşları anlatır. Zıt burcu yaydır. Aşkta eğlence ve sıradışılık ister. Tekdüzelik ve rutinlik onu sıkar.

Yengeç burcu

Yöneticisi Ay’dır. Feminen, dişil, su elementi, suyla ilgili konular, sıvıyla alakalı konular, öncü, başlatan, yapan, giden ya da kalan enerjidir, deniz yeşili ve gümüş rengidir, doğumu anlatır. Doğurganlık, gel gitler, duygusal durumlar, anne, annelikle alakalı konular, içsel benlik. Aşkta kutsallık ve resmiyet bekler. Yuva ve aile konuları onun kutsalıdır, aşka bu gözle bakar, onu her zaman korumaya çalışır.

Aslan burcu

Yöneticisi Güneş’tir. Maskülen, eril, ateş elementi, ateşle alakalı konular, sıcaklık ve termal alanlar, yaratıcılık, baba ya da eş, sabit nitelik, güçlülük, güç seviyesi, gururluluk, vücutta kalp bölgesi, altın ve turuncu renkleri, finansal anlamda altın, Pazar günleri, otoritelik, hayatta kalmak, korumacılık, tepkisel durumlar, direnç. Aşkta oyun, dostluk beklentisi ile seks ve cinselliğe dönüşen, ailenin büyümesinin hedeflendiği bir ilişki tipidir.

Başak burcu

Yöneticisi Merkür’dür. Feminen, dişil, toprak elementi, değişken, değişik durumlara uyum, değiştirme enerjisi, pratiklik, kurban ve feda olma gibi enerjiler, temiz hizmet algısı, mükemmeliyetçilik, analiz ve çözümler, Çarşamba günleri, gri ve lacivert renkleri, evcil hayvanlar, aşırı eleştiri. Aşkta fedakarlık, bir şekilde kabullenme, kendini feda etme, her şeye rağmen devam edebilme enerjisi verir.

Terazi burcu

Yöneticisi Venüs’tür. Maskülen, eril, öncü, hava elementi, diplomasi, denge, nezaket, hak & adalet, sanatsal yetenekler, dengede kalabilmek, evlilik ve partner konuları, vücudumuzda böbrekler, finansal durumlar, çabuk sevebilen. Çekişmeli aşkları anlatır.

Akrep burcu

Yöneticisi Mars ve Pluto’dur. Feminen, su elementi, sabit nitelik, dişil, tutku, bastırılmış duygular, gizem, mühendislik zekası, güç mücadeleleri, hayatın sonu, yıkımlar, dönüşümler, güçlenmeler, vücudumuzda genital bölge, Salı günleri, odaklanma kabiliyeti, tutkuyla bağlanmak, cinselliğin önemi, sabit ve stabil korunaklı yapılar inşa etmek, muhafaza etmek, savunmak. Ya benimsin ya benim aşklarını anlatır. Sahip olmak ister. Aşkta tamamlanma duygusuna denk gelir.

Yay burcu

Yöneticisi Jüpiter’dir. Maskülen, eril, ateş elementi, değişken nitelik, değişken durumlara alışık olmak, değişikliklere uyumluluk, felsefe geliştirmek, dini konular, inanç sistemleri, yabancı dil ve yurtdışı konuları, genişlemek, çevrenin büyümesi, vücudumuzda kalça bölümüdür, iyimserlik, ani parlamalar, eğlenceli . Aşkta eğlence ve sıradışılık ister. Tekdüzelik ve rutinlik onu sıkar.

Oğlak burcu

Yöneticisi Satürn’dür. Feminen, dişil, toprak elementi, öncü nitelik, başlatan ve sorumluluk alan yapıdır. Otorite figürlerdir, işte otorite, aile hayatında otorite kişileri anlatır ; cumartesi günü ile ilişkilidir, zorlu durumlarda aksiyon alan kişilerdir, gözünü kırpmadan yapıyı kurtarmak için kendini risk edebilendir ; hayatı başarı ve sorumluluk alanı olarak görür. Sınırlarımızı çizdiğimiz alandır.Aşkta kutsallık ve resmiyet bekler. Yuva ve aile konuları onun kutsalıdır, aşka bu gözle bakar, onu her zaman korumaya çalışır.

Kova burcu

Yöneticisi Satürn ve Uranüs’tür. Maskülen, eril, hava elementi, sabit niteliktedir. Sabit ve stabil ilerler ancak değişim olacaksa çok güçü uranüs etkisiyle olur, yoksa genelde sabittir. Teknolojik ve bilimsel gelişmeler, insanlık, humanizm, insanı olduğu gibi görmek gibi felsefesi vardır ; kozmik bilinç olarak da bahsedilir. Vücudumuzda kan dolaşım sistemini anlatır. Kaval kemiği ile de ilişkilidir. Aşkta oyun, dostluk beklentisi ile seks ve cinselliğe dönüşen, ailenin büyümesinin hedeflendiği bir ilişki tipidir.

Balık burcu

Yöneticisi Neptün’dür. Feminen, dişil, su elementi, değişken niteliktedir. Sıvıyla alakalı konuları anlatır, deniz kenarı, duygular, inanç ve dua ile ilişkilendirilir. Vücudumuzda ayakları sembolize eder. Alkol, uyuşturucu konuları, dengesiz durumlar, aşırı duygu yoğunlukları, çözülme, belirsizlikler. Aşkta fedakarlık, bir şekilde kabullenme, kendini feda etme, her şeye rağmen devam edebilme enerjisi verir.

PLANETLERİN ANLAMLARI

Bir haritayı açtığınızda gördüğünüz göksel faktörler çok geniş anlamlara da gelebilir, ancak genel hatlarıyla kısaca hangi anlamlara geldiklerini anlatalım.

Astrolojide Ay

Kadının haritasında annesi veya kendisini gösterir. Erkeğin haritasında ise erkeğin annesi veya aşık olduğu kadını anlatır.

Astrolojide Güneş

Kadının haritasında baba, eğer evlendiyse eşi gösterir. Erkeğin haritasında ise hem kendisi hem de babasıdır.

Astrolojide Venüs

Kadının ve erkeğin haritasında da çevresindeki kadınları anlatır. Ayrıca sağlık, para, finans, hobiler, aşk hayatı ile ilgilidir. Evlilik ile alakalı konularda en çok önem verilmesi gereken planettir.

Astrolojide Mars

Kadının ve erkeğin haritasında da çevresindeki erkekleri anlatır. Kadının haritasında erkek arkadaş göstergesidir. Sevgili olarak Mars incelenir. Ayrıca herkesin haritasında kişinin eylem alanı, yönelimi, eylem tarzı, çalışma tarzı, enerjiyi sarfetme biçimi, enerjisini kullanma ve eyleme dökme becerilerini gösterir. Diğer yandan mücadele alanlarını da anlatır.

Astrolojide Merkür

Kadının ve erkeğin haritasında çocuklarını ve arkadaşlarını anlatır. Ayrıca iletişim ve zihinsel düşünsel becerilerini gösterir. Araç, otomobil, ulaşım gibi konular hakkında ipucu verir. Para kazanma konusunda da işaretler verir. Konuştuğumuz dil / diller hakkında fikir verir.

Astrolojide Jüpiter

Kadının ve erkeğin haritasında büyükanne, nine, dede gibi kişileri gösterir. Ayrıca kişinin genişleme büyüme potansiyelini anlatır. Evlilik ile alakalı konularda en çok önem verilmesi gereken diğer bir planettir. Para kazanma, bereketli yaşam gibi konuları anlatır. Yabancı bir dil öğrenme kabiliyetimizi de gösterebilir.

Astrolojide Satürn

Kolektif gezegendir. Etkisi bir kaç nesilde aynı burçta olduğundan, toplu etkiler gösterir. Kadın evliyse eşi güneş, babası ise Satürn haline gelir. Erkekte babayı anlatır. Satürn kadın ve erkek için de otorite figürleri gösterir. İş hayatındaki patronunuzun nasıl biri olduğunu öğrenmek istiyorsanız, satürnünüzü incelemelisiniz. Ayrıca satürn, zamanın efendisidir. Yani zamanı neyle geçirdiğimizi ve bunun testlerini yapan unsurdur. Yaşam deneyimlerimizin temelini satürn gösterir. Karma ve kader ile ilişkilendirilen ciddi sınavlarımızı gösterir. Blokaj ve engeller, kısıtlma ve çekilen çizgiler Satürn’dür. Kuralların hepsi Satürn’dür. Az ama öz, stabil ve kararlı, sağlam olmayı anlatır.

Astrolojide Uranüs

Kolektif gezegendir. Etkisi bir kaç nesilde aynı burçta olduğundan, toplu etkiler gösterir. Bilim, icatlar, teknikleri elektrik, nükleer, atom, ani durumlar, aniden gelişen patlamalar, olaylar, aniden ortaya çıkan şeylerle ilgilidir. Anilik ile alakalı sınırsız her konuda ani durum anlatır. Bulunduğu burca göre ani olayların hangi alanda yaşanacağını görebilirsiniz.

Astrolojide Neptün

Kolektif gezegendir. Etkisi bir kaç nesilde aynı burçta olduğundan, toplu etkiler gösterir. Sıvılar, alkol, kozmetik kremler, sanat dünyasını gösterir. Deniz kenarı, tekne, yat, deniz işlerini gösterir. Deniz ve sularla alakalı, deniz taşıtları vb her türlü konuyu kapsar. Kayıp ve çözülmeleri, belirsizlikleri anlatır.

Astrolojide Pluto

Kolektif gezegendir. Etkisi bir kaç nesilde aynı burçta olduğundan, toplu etkiler gösterir. Diğer planetler üzerinde sözü geçendir. Güçlü yıkım ve sonunda dönüşümü anlatır. Güçlü yapım etkisi de verir. Dönüştürülmesi gereken konularla temastadır. Güçlenilecek güç kazanılacak noktaları gösterir.

Astrolojide Ceres

Erkek için kadersel eştir. Ayrıca, parayı nerden kazandığımızı, ekmeğimizi nerden yediğimizi anlatır. Finans ve mali konuları gösterir. Erkğin hangi kadına eş gözüyle bakacağını anlatır. Annelik ve beslenme konusunu gösterir. Tarım ve çiftçilik ile ilişkilidir.

Astrolojide Juno

Kadın için kadersel eştir. Erkek için işyerinde çalıştığı kadınları gösterir. Finans ve muhasebe ile ilgilidir.

Astrolojide Vesta

Sıkı çalışma yaptığımız, çalışkan olduğumuz alanları gösterir. Fedakar yapıdadır.

Astrolojide Chiron

Acılar ve yaralarımızdır. Yaralanarak öğrendiğimiz konulardır. Öğretmenlik enerjisidir.

Astrolojide Asteroid Lilith

Üçlü aşk ilişkilerini gösterir. Manyetik çekim kuvveti verir. Aşkta üçüncü kişiler ortaya çıkar.

Astrolojide Kara Ay Lilith

Kişinin en karanlık ve hassas noktasıdır. Manyetik çekim verir. Tuhaf, fikir ayrılığı ve düşmanlık ; ayrıca ilişkide 3. kişiler ile ilgili gündemler verir. Kadının haritasında onun en karanlık noktasını, erkeğin haritasında ise erkeğin en korktuğu ama en beğendiği kadın tipini verir.

Astrolojide Eris

Öfke ve düşmanlık noktasıdır. Fikir uyuşmazlıkları

Astrolojide Cupido asteroid

Dış çekim, dışsal fiziksel beğeniyi anlatır

Astrolojide Cupido transneptünyen

Ciddi resmi iş ya da evlilik birlikteliklerini anlatır.

Astrolojide evlerin anlamları için linkteki yazımızı okuyabilirsiniz.

Harita danışmanlığı almak için, websitemizdeki danışmanlık hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.

BURÇ HESAPLAMA

Burcunuzu öğrenin ! Doğduğunuz gün ve ayı buraya yazarak, burcunuzu öğrenebilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *