fbpx

Uranyen Astrolojide Hades Nedir?

5.912 görüntülenme

“Dünya üçe bölündü, üçümüzde aldık payımızı,

 kura çekildi, köpüklü deniz düştü bana…

Sisli karanlıklar ülkesi düştü Hades ‘in payına…”

Uranyen Astrolojide toplamda 9 adet transneptünyen vardır. Bunlardan biri Hades’tir. Transneptünyenler, haritalarımızın akışını değiştiren, planetleri baskılayan, enerjilere yön veren en büyük enerji noktalarıdır. Gökyüzündeki konumunu aşağıda görebilirsiniz. Kuiper Belt bölgesinde, transneptünyenler bulunmaktadır. Burada bulunan çok fazla sayıdaki gök cisimleri ile, gölgelenen bazı şeyler, farklı gök cisimleri olduğu da kesindir.

Uranyen Astroloji Transneptünyenler Hipotetik Noktalar
Transneptünyen Listesi
 1. Cupido Transneptünyeni
 2. Hades Transneptünyeni
 3. Kronos Transneptünyeni
 4. Vulcanus Transneptünyeni
 5. Zeus Transneptünyeni
 6. Apollon Transneptünyeni
 7. Transpluto Transneptünyeni
 8. Admetos Transneptünyeni
 9. Poseidon Transneptüyeni
Hades Haritamızda Ne Manaya Gelir?

Hades transneptünyeninden bahsedelim. Uranyen Astrolojide Hades, yer altı tanrısı olarak bilinir. Haritamızda bulunan Hades bir çok anlama gelmektedir. Ancak ilk akla gelen, en önemli arketip enerjisi “yerin altında” yani gizli saklı konular, çirkin konular, üzücü durumlar olarak bilinmektedir. Diğer yandan astrolojik gröüntülemelerde çöpçülük, arkeoloji, mitoloji, eski eşyalar, nostalji, vintage kıyafetler, tarihi konular, tıp ve sağlık gibi alanlarda Hades’in varlığı çok nettir. Hades’in bir burçtaki yolculuğu nerdeyse 40 yıl sürer. Bu sebeple bir çok nesil, aynı konulardan sorun yada olumlu durumlar, şifalanmalar yaşar. Bir kaç nesil arasında ortak şifalanma konusu oluşur.

Hades’in Simgesi (Sembolü)
uranyen astrolojide hades

uranyen astrolojide hades sembolü

Hades ve Anahtar Kelimeler

Hades’i haritada yorumlarken birlikte olacağı diğer planet veya göksel faktörler, bulunduğu burcu da göz önüne alarak yorumlamalıyız. Etkisi altına alacağı faktörlerde, aşağıdaki kelimeleri anahtar olarak seçebilirsiniz.

Ayrıca Hades’in bulunduğu alan, haritanızda şifalanması gereken alanlardan biridir.

Yorumlamalarınızda Hades’i görünce aklınıza gelmesi gereken kelimeler :

 • Gizli saklı konular
 • Kirli işler
 • Üzücü durumlar
 • Arkeoloji
 • Mitoloji
 • Tarih
 • Tarihsel kalıntılar
 • Yer altı
 • Yer altı madenleri, kaynakları
 • Çöp toplamak
 • Çöpçülük
 • Cerrahi medikal alanlar, sağlık
 • Kasaplar
 • Tıp alanı
 • Yüksek şifa
 • Büyük zenginlik
 • Azaltma etkisi
 • Eksiltici Etki
 • Tecavüz, ayrılık, ensest vb çirkin konular
 • Ölülerin tanrısı
 • Ölüm ve mezarlık
Yorumlamanıza yardımcı olmak için bir kaç örnek:

Haritanızda Hades 7. evinizdeyse, aşk hayatınızda ve ilişkilerinizde sorunlar yaşıyor olabilirsiniz. Veyahut partneriniz tıp alanında cerrah biri olabilir. Veya partner eksikliği, ilişki eksikliği yaşıyor olabilirsiniz. Partneriniz mitoloji veya arkeolojiyle ilgileniyor olabilir.

Hades & Ay kavuşumunuz (veya etkileşiminiz) var ise, duygularınız tuhaf olabilir.  Duygu dünyanızda eksik ve anlamadığınız şeyler olabilir. Anneden yana sevgi eksikliği görmüş olabilirsiniz. Şifacı bir konum olsa da, kişiye zorluk veren, kendi öz benliğini küçük gören bir yerleşimdir.

Hades & Merkür kavuşumunuz veya etkileşiminiz var ise, kardeşlerden yana sorunlar yaşıyor veya hiç kardeşiniz olmuyor olabilir. Düşünsel ve iletişim anlamda, eksiklikler, yanlış anlamalar yaşayabilirsiniz. Kardeş, arkadaşlardan yana şifalanma durumları ihtiyaç olarak görünmektedir. Düşünce dünyanızda gizli saklı konular olabilir.

Hades ve Eksiltici Yönü

Yer altı gibi alanlarda, arkeolojik kazılarda astrolojik görüntülemelerde Hades vurgusu ele alınır. Haritasında herhangi bir yönetici planet ile etkileşimde yer alan Hades, kişiye bu tarz ilgi alanları verebilir. Aynı zamanda tıp dünyasında cerrahlarda Hades vurgusu fazladır. Diğer yandan, Hades dokunduğunu eksiltir. Örneğin Hades & Güneş kavuşumu hayatında baba ya da yaşam enerjisinin “az” olduğunu söyleyebilir. Kişi yorgun olabilir, sağlık sorunları yaşayabilir.

Yükseleni ile Hades ile kavuşan kişi çevresine sorunlu insanlar çekebilir. Hastalıklara, besin takviyelerine açık bir bünyeye sahip olabilir. Aynı zamanda şifacı yanı da olabilir, ancak önce can şifalanacak, sonra da canan…

Kısacası “şifalanma” konusunu en iyi gösteren tnp Hades’dir.

Hades şuanda tropikal zodyakta hangi burçta seyahat ediyor?

Şuanda Hades, 10 derece Yengeç burcunda seyahat etmektedir. Hades Yengeç süresince Ay etkileşiminde süreç yaşanacağından, duygularda problemler, duygusal sorunlar, duygusal blokajlar yaşanabilir. Hades duygularla alakalı sorunlar yaratabilir. Duyguları düzenlemek, şifalandırmak, düşünceleri şifalandırmaktan daha zordur. Duygusal tuhaflıklar, duygusal cinnetler vb süreçler HADES Yengeç arketipinde kendini göstermektedir. 30 Haziran 2041’e kadar Hades Yengeç sürecini yaşayacağız. Hades tek tek Yengeç burcunun tüm derecelerini taramış olacaktır.  Bu süreçte, aileler içerisindeki duygu hezeyanları, duygusal sorunlar, duygusal tuhaflıklar, doğum ve insan hayatına yönelik gelişmeler, annelik ve beslenme süreçlerinin önemi ortaya çıkacaktır. Öncü burçlar ( koç, yengeç, terazi, oğlak ) için, hem zorlu hem de şifalanma getirebilecek zamanlar diyebiliriz. Ama herşeyden önce, duygularla mücadele, farkedilen tuhaf duyguları yenme gibi etkenler ortada olacaktır.

Uranyen Astrolojide Hades nedir

Haritalarınıza transneptünyenleri eklemek için rehber yazımızdan buraya tıklayarak faydalanabilirsiniz. Sayfanın sonuna doğru fotoğraflarla anlattığım kısımlardan nasıl eklendiğini öğrenebilirsiniz.

Ayrıca uranyen astroloji nedir konusunda diğer yazımı da buradan okuyabilirsiniz.

 

Hades mitolojik hikayesini Selin Işık kaleme aldı, aşağıdan okuyabilirsiniz.

Poseidon’un anlatımına göre yerlerin altı yeni hükümdarına böyle kavuştu. Hades, o dünyayı bilinçli olarak seçmedi. Ama görevine hep sadık kalarak elinden gelenin en iyisini yaptı.

Hades’in Kimliği

Hades, Yunan mitolojisinde yeraltı tanrısıdır. Zeus ve Poseidon’un kardeşidir. Ölümle doğrudan bir ilgisi olmasa da açgözlü olduğu için ölümle sonuçlanan olayların sorumlusudur. Hades’in diğer isimleri Aidoneus ve Plüton (zengin)’dur. Açgözlü tanrının isminin anlamı “görünmez” demektir. Bu kelime aynı zamanda onun ülkesini de karşılar. Yani aslında Hades ismi hem tanrının hem de ülkesinin ismidir.

Hades semboliği “Kerberos” adı verilen üç başlı köpektir.

Yeraltında Düzen

Hades

Hades

Hades ülkesinde bir düzen vardır. Ülke kendi içinde Asphodel, Tartarus ve Elysium olarak üçe ayrılır. Dante’nin Cennet – Cehennem – Araf üçlemesindeki gibi günahkârlık durumuna göre gidilecek yerler değişmektedir. İyi insanların gideceği yer Elysium’dur. İyilik ve kötülük oranları eşitse bir başka deyişle, insan yeryüzünde ne iyi ne kötü sayılabilecek davranışlar sergilediyse Asphodel’e gider. Filmlere, romanlara konu olan Tartarus ise kötülere layıktır. Dante’nin Cehennem yaratımında herkes direkt Cehennem’e gitmez. Kötülük biçimlerine göre katmanlara ayrılırlar. En kötü en diptedir. Hades’in ülkesinde de benzer sistem vardır. Yer altında  Phlegeton (ateş ırmağı), Lethe (unutuş ırmağı) ve tanrıların adına yemin edilen kutsal ırmak Styx bulunur. Hikâyesi en çok olan Styx’dir. Bu ırmaktan ruhlar belirli bir ücret karşılığında sandalla karşıya geçilir. (Bu sahne filmlerde oldukça fazla kullanılır.)

Hades’in Ailesi ve Efsanesi

Demeter’in kızı Persephone’yi kaçırarak yeraltı ülkesine götürür. Demeter yani bereket tanrıçası kızı olmayınca yasa bürünür. Hal böyle olunca ülkede kıtlık baş gösterir. Zeus hemen duruma el atarak Hades’le ve Persephone ile konuşur. Çeşitli müzakereler sonucunda Demeter kızıyla 6 ay yeryüzünde vakit geçirebilecektir. Kalan 6 ay da yer altında ölüler ülkesinde geçecektir.

“Rheia Kronos’un yatağına girince

şanlı evlatlar doğurdu ona: Hestia,

Demeter, altın sandallı Hera ve güçlü

Hades, perin altında oturan, yüreği acımak nedir bilmeyen tanrı” (Theog. 453 vd)

Haritanızda Hades konumunu analiz ettirmek için bize şuradan danışabilirsiniz. Sevgiler

4.7 3 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Diğer Astroloji Yazıları

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
0
Would love your thoughts, please comment.x