Uranyen Astroloji Nedir?

Uranyen Astroloji’ye nasıl başladım?

Dostlara merhaba,

Bu yazıyı 18 Aralık 2020 itibariyle, uranyen astrolog olmamın şerefine hazırlıyorum. O gün, saygıdeğer hocam Sevilay Eriçdem‘den heyecanla beklediğim e-maili aldım. Projemi beğendiğini ve artık uranyen astrolog olduğumu söyledi. Aynı günün öğleninde, sevgili dedemi kaybettim. 88 yaşında bu dünyadan göç etti. Onu Erzincan’a yolculadık. Nurlar içinde, mekanı cennet olsun…

30 yaşında Uranyen Astrolog Oldum

Uranyen astroloji maceram 2018 yılında başladı. Her hafta, 9 ay boyunca temel uranyen eğitimi, bir sonraki sene 2019 yılında da her hafta ileri uranyen eğitimimi tamamlayarak uranyen astroloji maceramı 88 sayfalık projemle taçlandırdım. Gururluyum, sevinçliyim. Çünkü uranyen astroloji öğrenmek demek, hayatın en acı gerçekleriyle yüzleşmek ve altından kalkabilmek demektir. 28 derece Poseidon (Poseidon, uranyen astrolojide aydınlanma demektir) yerleşimim ile, 28 yaşımda başlayan uranyen astroloji eğitimimle, ağır aydınlanma dönemim başladı. Başarılı bir şekilde tamamlayarak, 30 yaşında da uranyen astrolog oldum.

Uranyen Astroloji Nedir?

Uranyen astroloji,  bugüne kadar rastladığım ve incelediğim kadarıyla en gelişmiş astroloji sistemidir. 20. yüzyılın başlarında bir grup astrolog tarafından geliştirildi ve Alfred Witte tarafından yönetildi. Uranyen astroloji, daha sonrasında Sevilay Eriçdem’in de bahsettiği gibi kendi hocası olan günümüz uranyen astrologlarından Martha Lang Wescott ile, bir çok konuda geliştirildi ve gün geçtikçe de gelişiyor.

Uranyen Astroloji Haritası Kaç Evden Oluşur?

Uranyen astroloji, klasik astrolojideki 360 derecelik haritanın, 90 dereceye indirilip, “öncü, sabit, değişken” burçlara göre 3’e ayırabildiğimiz bir sistemdir. Yani 360 derecelik haritayı 12 eve bölüyorsak; uranyen 90 derecelik haritayı 3 eve bölüyoruz gibi düşünün.

Uranyen 90°Dial Harita Ne Demektir?

Klasik astroloji haritasına 360°Wheel Chart dersek, uranyen haritaya ise 90°Dial Chart deriz. Bu çerçevede düşünürsek, aslında tüm yerleşimlere biraz daha yakından bakmış oluyoruz. Gökyüzüne dürbünle bakmak klasik astroloji ise, gelişmiş teleskoplarla bakmak uranyen astrolojidir.

Uranyen astroloji, şimdi dünyada kullandığımız en gelişmiş astroloji sistemidir. Kullandığımız sistem, teknik her ne olursa olsun, astrolojideki tüm kurallar ve yargıların geliştirilebilir ve değiştirilebilir olduğunu unutmayın.  Ve insanın bilinç düzeyi ve seçimleri, bu haritaların her zaman üstündedir.

Duygusal Kapanış ve Astroloji Çalışmalarıma Dair Düşüncelerim

17 Eylül 2019 itibariyle Temel ve İleri Uranyen Astroloji Eğitimini tamamlamıştım. Proje aşaması 1 sene sürdü, ve sonunda tüm emeklerim ve çalışmam karşılığında Uranyen Astrolog ünvanını kazandım. 30 yaşında Türkiye’de bu ünvanı alan ilk kişi olabilirim. Dünyada ve Türkiye’de şuanda uranyen astrolog belki toplamda 30 kişi vardır. Onlardan biriyim; ama önemli olan sizin bilgiyi nasıl kullandığınızdır; ve hayatın her yönüyle bir araya getirdiğiniz çözümlemelerdir. Öğrendiğim hocaların bakış açısı dışında bu bilgileri kullanıyorum. Kimsenin tarikatında değilim, ya da bir tekniğin savunucusu da değilim. Yanlış ve uygunsuz bulduğum her şeyi er ya da geç bitirir ve uzaklaşırım… Kimsenin önderliğinde de yürümüyorum. Kendi halimde, kendi tarzımla devam ediyorum. Astro Dünya’da kendi ekibimi kuruyorum. Sevgili eşim sayesinde hem insanlara ulaşma, hem de çalışmalarımı yürütme anlamında destekleyicimdir. Ona ne kadar teşekkür etsem az.

Sadece duası ve sevgisiyle, çalışmaların nasıl gidiyor diyen herkese sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Sizin için ben de elimden gelen desteği göstereceğim. Duygusal destek dünyadaki en değerli şeylerden biri.

Bunu bana layık gören tüm sevdiklerime sonsuz şükran..

Astrolojiyi medet umulacak bir konu olarak değil, var oluşumuzu anlamaya çalışırken bir araç olarak kullanıyorum. Tıpkı Allah’ın her türlü bilgiden faydalanın demesi gibi. Kişisel eksi artı yönlerimizi, yeteneklerimizi görüntülüyorum. İnsanların seçim ve bilinç düzeylerinin harita üstünde gücü olduğuna inananlardanım. Her zaman için her türlü bilgi geliştirilebilirdir ; ve aslolan da sizle yaratıcı arasındaki inançtır. Kendini her yönüyle bilen tanıyan insan, inancıyla da var olur. Kendine inanır, kendine güvenir. Sonra da güvenli ve gönlünce bir hayat kurabilir.

Kehanet, öngörü ya da sonuç amacıyla astroloji kullananların karşısındayım ve bu kişilerle fikir mücadelesi de veriyorum. Türkiye’nin hem dini hem de astroloji kesimindeki büyücü tayfayı (kimisi büyü ile kimisi tarotla kimisi astrolojik bilgilerle insanları manipüle etmeye çalışıyor) insanların fark edip onlardan uzaklaşması amacıyla doğruları anlatıyorum. Günümüzde en önemli şey bilgi seçiciliğidir.

Sevgiler

Klasik 360 Derece Harita

21 Aralık 2020 Saturn Jupiter Kova Kavusum Astroloji Haritası

Uranyen Astroloji Haritası 90 Derece (90 Dial)21 Aralık 2020 Saturn Jupiter Kova Kavusum Uranyen Haritası

 

 

2 Responses

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *