Uranyen Astrolojide Poseidon Nedir?

Aydınlanmış insan yelkenleri rüzgâra göre düzeltilebilen ve dümenle yönlendirilebilen bir gemi gibidir. Dion Fortune, Asude İskender.

Uranyen Astrolojide toplamda 9 adet transneptünyen vardır. Transneptünyenler, haritalarımızın akışını değiştiren, planetleri baskılayan, enerjilere yön veren en büyük enerji noktalarıdır. Gökyüzündeki konumunu aşağıda görebilirsiniz. Kuiper Belt bölgesinde, transneptünyenler bulunmaktadır. Burada bulunan çok fazla sayıdaki gök cisimleri ile, gölgelenen bazı şeyler olduğu da kesindir.

Uranyen Astroloji Transneptünyenler Hipotetik Noktalar
Transneptünyen Listesi
 1. Cupido Transneptünyeni
 2. Hades Transneptünyeni
 3. Kronos Transneptünyeni
 4. Vulcanus Transneptünyeni
 5. Zeus Transneptünyeni
 6. Apollon Transneptünyeni
 7. Transpluto Transneptünyeni
 8. Admetos Transneptünyeni
 9. Poseidon Transneptüyeni
Poseidon Haritamızda Ne Manaya Gelir?

Poseidon transneptünyeninden bahsedelim. Youtube, instagram gibi görsel mecralarda Poseidon enerjisi yüksek kişileri seyrederiz, takip ederiz. Uranyen astrolojide çok kullandığımız Poseidon transneptünyeni, adeta “röntgen” gibidir. Poseidon vurgulu haritalara sahip kişiler, aydınlanmış, olgun ruha sahiplerdir. Bu kişiler görsel anlamda da şanslılardır. Hayatlarında “görüntülenme, görüntüleme” vurgusu çok fazladır. İçsel ve dışsal anlamda ışık yayarlar. Işığın rengi değişebilir tabiki 🙂

Poseidon’un Simgesi (Sembolü)

Yorumlamanıza yardımcı olmak için bir kaç örnek:

Haritanızda Poseidon 3. evinizdeyse, hayatınızdaki yakın çevrenizde bulunan eş dost kuzen çocuklar akrabalar kardeşlerinizden birisi “ünlü” olabilir. Tanınan biri olabilir.

Poseidon yerleşimi Güneş’iniz ile kavuşumdaysa, kişisel anlamda “görüntüleme cihazları, video, fotoğraf, inanç, aydın ruh” konularında yüksek potansiyeliniz var demektir. Güneş aynı zamanda, eş ya da baba demek olduğundan, yorumu genişletebiliriz.

Poseidon ve “Röntgen”

Bir kişi doktora gideceğinde, vücudunda bazı “röntgen vb” işlemler yaptırdığında, bunu Poseidon ile yorumlarız. Ayrıca Poseidon diğer bir anlamı da, denizlerdir. Poseidon vurgusu yüksek olan bir kişi, deniz kaptanı olarak karşımıza çıkabilir.

Poseidon ve İnançlarımız 

Başka anlamları da var, örneğin inançlar. Dini bütün, dua eden, dini konularda aktif bir şekilde yaşayan kişilerde Poseidon etkileşimi yüksektir. Poseidon ile, kendi haritanızda neye ışık tuttuğunuzu, içselleştirdiğinizi, anladığınızı da gösterebilir. Poseidon ile kavuşum yapan transneptünyenler, asteroidler, formüller bir çok konuda fikir verir.

Ay & Poseidon kavuşumu olan kişi, yüksek sezgilere sahiptir. Herşeyi hisseder. Yani Poseidon transneptünyeni (hipotetik nokta), Neptün planetinin üst oktavıdır. Neptünden farklıdır, daha yüksek bilinç ve olgunluk noktasıdır. Poseidon etkisi, sürekli aynı çizgide değildir. Saçma paylaşımlarla milyonluk takip edilen fenomende de, sanatını icra ederek milyon beğeni alan bir şarkıcı da, tv de çok izlenilen bir ilahiyatçı da Poseidon skalasındadır. Ya da hayatı boyunca, hastanede görüntüleme cihazlarını kullanarak hayatını geçindiren bir sağlıkçının haritasında da Poseidon baskındır. Denizcilerde, kaptanlarda, kahinlerde de Poseidon etkisini görürüz.

Yükseleni ile Poseidon’u kavuşan birinin fenomen olma yolu kolaydır mesela. Doğuştan ünlü olmak gibi birşey. Ama tabiki, her asc poseidon kavuşumu da fenomenlik vermez. Her harita, kendine has kombinasyonlara sahiptir. Matematiksel, size özel yorumlar vardır.

Kısacası “yüksek bilinç seviyesi” durumunu en iyi gösteren tnp Poseidon’dur.

Poseidon Kilit Kelimeler
 • aydınlanma,
 • deniz kenarı,
 • bilinç boyutunda yüksek ruh,
 • rüyalar,
 • astroloji tarot vb alanlarda yetenek,
 • surf,
 • spirituel öğretiler,
 • ruhsal gelişim,
 • deniz ve okyanuslar,
 • tekne,
 • kaptanlık,
 • dini lider,
 • yüksek ruh
 • ünlü olma
 • video, tv, youtube, instagram gibi mecralarda tanınır olmak
 • fotoğrafçılık
Poseidon şuanda tropikal zodyakta hangi burçta seyahat ediyor?

Şuanda Poseidon aşağıdaki haritada da gördüğünüz üzere, Akrep burcunda seyahat etmektedir. Akrep burcundaki Poseidon geçişi, bize Akrep arketipi yani karanlık ve yer altı enerjisindeki olaylara ışık tutuyor ve ortaya çıkarıyor diyebiliriz. Ayrıca, görüntüleme teknolojilerindeki gelişmeyi de Poseidon ile anlatabiliriz. Akrep burcu arketipindeki, çok da kalbin kaldıramayacağı türden kötü enerjileri bize gösteren bir dönemde yaşıyoruz. Poseidon bir burçtaki geçişini nerdeyse 60 yılda tamamlıyor. 2052 yılında Poseidon, Yay burcuna girmiş olacak ve bence Yay burcu arketipiyle, gerçek aydınlanmayı Dünya olarak yaşayacağız. Şuanda Dünya, maalesef en kötülerini görmek, en kötüsünü ortaya çıkarmak, kötüleri ortaya çıkarıp bununla mücadele etmek üzerine bir süreç yaşıyor. Hakkımızda hayırlısı…

Haritalarınıza transneptünyenleri eklemek için rehber yazımızdan buraya tıklayarak faydalanabilirsiniz. Sayfanın sonuna doğru fotoğraflarla anlattığım kısımlardan nasıl eklendiğini öğrenebilirsiniz.

Ayrıca uranyen astroloji nedir konusunda diğer yazımı da buradan okuyabilirsiniz.

Yorum ve beğenilerinizi, yazının altına ekleyerek bize destek olabilirsiniz! Teşekkürler 🙂

5 Responses

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *