Saturn Balık Kopyası Kopyası Kopyası Kopyası Kopyası (1)

Numerolojide Kişisel Yıl Sayımız

Kişisel Yıl Sayılarımız, o yılı nasıl geçireceğimize dair mesajlar içerir. Doğum gününüz ve doğum ayınızı, ilgili yıl sayısı ile numerolojik toplayarak kişisel yıl sayımızı buluruz. Numeroloji ile hesapladığımız kişisel yıl sayımız ile o senede hangi enerjilerle senkronize olacağımızı, nasıl bir yol izlememiz gerektiğini öğreniriz. Hem eğlenceli hem de ufuk açıcı bu kısa hesaplamayı siz de yapın ve bu yazının altında yorumlarda buluşalım 🙂

Formül şu şekildedir :

Bulunduğunuz Dünya Yılı + Doğum Gününüz + Doğum Ayınız 

Bulunan sayı 9’dan büyük çıkarsa, rakamlar tekrar toplanır ve indirgenir.

Örnek : Doğum Gününüz 1 Temmuz ise, bu yıl da 2023 olduğuna göre ;

  • 2 + 0 + 2 + 3 + 1 + 7 = 15 > 9  Bulduğumuz sayı 9’dan büyük çıktığı için, sayıyı indirgeriz.
  • 1 + 5 = 6
  • Kişisel Yıl sayısı 6’dır.

Kişişel Yıl Sayısı 1 Anlamı

Aktif bir şekilde herhangi bir konuda uyumlanma yılınızdır.  Kişisel gelişim ve kendinizi ifade için son derece güçlü bir yıl. Bu yılın gücü, kendimize olan güvenimizi geliştirirken farklı olmaya cesaret etmemizi teşvik ediyor. Bu, eski alışkanlıkların bırakılması için mükemmel bir yıl. Gerçekten de, yeni bir yaşam tarzına uyum her zaman böyle bir kopuşu gerektirir. Özellikle kendimizi finansal olarak geliştirmek ve geniş bir yelpazede satış yapmak için güçlü bir yıl. Gayrimenkul, ticari çıkarlar ve yatırımlar gibi konular önemlidir. Ancak, en önemli ve kalıcı başarı ortak çıkar olduğunda elde edilecektir.

Kişişel Yıl Sayısı 2 Anlamı

Paylaşmak ve manevi anlamda gelişmekle ilgili bir yıldır. Çalkantılı bir kişiliğe sahipseniz bu yıl sakinleşeceksiniz demektir. Ruhsal gelişim, hayatın daha incelikli niteliklerini fark edeceksiniz.  Büyük bir değişim yılı olmaktan ziyade, duygusal kontrolün, ruhsal farkındalığın ve vurgulanmış sezginin gelişmesinin beklenebileceği bir yıl.  Duygularımıza hakim olmayı, tepki vermek yerine harekete geçmeyi, belirsizliği ve şüpheyi güven ve emniyetle değiştirmeyi ve günlük hayatımızın daha önemli ve daha az önemli yönleri arasında akıllıca bir ayrım yapmayı öğreniriz. İşbirliği yılı olarak, tek veya ortak çalışma yılı olarak gerçekleştirin. Daha fazla ortaklık (ev, iş, spor vb.) yapın. Kabul edicilik ve sevgi ön plandadır.  Psişik farkındalıklar önem kazanacaktır. Meditasyon ve manevi çalışmalar için yeterli zaman ayırarak bu gelişimle işbirliği yapmaları, hem onun gücünü anlamaları hem de başkalarına rehberlik etme rolleri için güçlü bir şekilde faydalı olacaktır.

Kişişel Yıl Sayısı 3 Anlamı

Şaşırtıcı derecede yoğun zihinsel güç bu yıl gelir.  Düşünme ve gözlemleme yetilerimiz uyanıklık zirvesine gelir. Aklın bilgiye ve ifadeye susadığı bir yıldır. Bazıları için akademik nitelikte bir çalışmayı içerebilir. Bu yıl zihinsel genişlemenin olağan araçları ya bir eğitim kursu ya da kapsamlı bir seyahattir. Hafızanın daha da geliştirilmesinin hayati önem taşıdığı bir yıl olduğunun farkına varılmalıdır. Çünkü 3 titreşimi hafıza yoluyla zihne açılan kapıdır. Hafızanın öz saygının ve özgüvenin de temeli olduğunu her zaman fark etmeliyiz. Hayatımızda mizah, mutlu durumlar, parlak arkadaşlar ve iyi bir şakayı takdir etmek için zaman ayrıldığından emin olarak denge ihtiyacını kabul etmeliyiz. İlişkide olduğu kişilerle alakalı yapıcı olmalıdır.

Kişişel Yıl Sayısı 4 Anlamı

Fiziksel ve maddi konular bu yılın gündemidir. Rahatlamak ve uyum sağlamak için mola verme ihtiyacına uymayanlar, kendilerini uyumsuzluk içerisinde bulabilir. Girişimler çok karşılık bulmayabilir. Genelde sinirli ve öfkeli biriyseniz, bu yıl ekstra dikkat etmelisiniz. Uyumsuzluktan kaçınmalısınız. Diyetinize, sağlığınıza, vücudunuzun ihtiyaç duyduğu vitamin ve minerallere önem göstermelisiniz. Maniveyata, müziğe, kitaplara, dinlenmeye zaman ayırmalısınız.

Kişişel Yıl Sayısı 5 Anlamı

Psişik ruhsal güçleriniz artıyor. Hobi veya profesyonel anlamda yetenekleriniz artıyor. Yeni bir kariyer başlangıcı da olabilir. Taşınma, şehirlerden uzaklaşma gündeme gelebilir. İfade özgürlüğünüzün daha da arttığını hissediyorsunuz. Herhangi bir fikrinizi, hobi araçları, sanat ile aktarmanız mümkündür. Sinirleriniz, müzik, resim vb. aktivitelerle rahatlayacaktır. Kişisel sakinliğinizi kazanırsınız.

Kişişel Yıl Sayısı 6 Anlamı

Yaratımınızın arttığı bir yıldır. Yaratıcılığınız ve ilham kaynaklarınız tetiklenir. Bu yıl üstlenilen yeni yaratıcı projelerde başarı sağlanabilir. Özellikle de insanlığa faydalı olan işler olumlu etki yaratacaktır. Gerçekleri olduğu gibi kabul etmeniz gereken bir geçiştir. Israrlardan kaçınmalısınız. Endişe, korku, kaygı gibi hislere kapılmak size sadece zarar verecektir. Olumlu ve yaratıcı yaklaşımı benimsemek size iyi gelecektir. Denge duygunuz da bu yıl boyunca test edilebilir, bu sebeple aşırılıklara ve dengesizliklere karşı dikkatli olmalısınız.

Kişişel Yıl Sayısı 7 Anlamı

Odaklanmayı öğrenmemiz gereken bir yıldır. Kişisel deneyimlerinizle bir çok konuda öğrenme, bilgi kapasiteniz artacak. Mali veya iç işlerinizde herhangi bir büyük değişiklikten kaçınmalısınız. Öğretme ve paylaşma yılı da diyebiliriz. Fedakarlığı da anlamlandırabileceğiniz bir yıldır. Yeterli derecede kişisel farkındalık edindiğinize emin olmalısınız.

Kişişel Yıl Sayısı 8 Anlamı

Bu yıl bağımsızlık ve aklınız ön plandadır. Yeni bir büyüme ve refaha doğru giden yolun başındasınız. Dik bir yükselişe doğru gidiyorsunuz. Bir çok yeni fırsat elde edebilirsiniz. Duygusal kontrol ve anlayış gücünüzü kullanıyorsunuz. Var olmaktan öte, yaşamaya odaklanıyorsunuz. Bağımsızlık duygunuz yükseliyor. İnsanlarla araya mesafe koymayı bağımsızlıkla karıştırırsanız, hayatınıza duvarlar örüp tüm potansiyelinizi istemeden kapatabilirsiniz. Yakınlarınızla iletişiminize önem verin.

Kişişel Yıl Sayısı 9 Anlamı

Eski döngünün sonuna geldiniz. Yeninin başlangıcındasınız. Dokuz yıllık kişisel döngünüz tamamlanıyor. Yeni döngünüzü hemen hissedemeyeceksiniz. Artık önümüzdeki yıllarda bu değişimi daha net fark edeceksiniz. Seyahat, ev değişikliği, iş değişikliği artık kapınızı çalıyor. Bazı eski ilişkileriniz bitecek. Barış eli uzatmak isteyecek gücünüz olacak. Hoşgörü ve sevgiyle adım atmak isteyeceksiniz. Şüpheye düşmeyeceğiniz kararlı bir dönemdesiniz. Ben merkezcilik ve aşırı ciddiyetten uzak durmalısınız.

Kaynak : David A. Phillips The Complete Book of Numerology

Numeroloji Piramidini İnşa Et – Kişiye Özel Yaşam Olgunluk Süreci Konusu ve Önemli Yıllar

Sevgilinizle aranızdaki yaş farkına göre numeroloji yorumu

Numeroloji ve Sayılar ile İçsel ÖZ’e Yolculuk

 

 

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *