Numeroloji

Numeroloji ve Sayılar ile İçsel ÖZ’e Yolculuk

Numeroloji ve sayılar ile içsel ben-öz’e yolculuk…

Sayıların hayatımızdaki yerini düşündüğümüzde,  2500 yıl önce Pisagor’un sayılar hakkındaki düşüncelerini göz ardı edemeyiz. Pisagor’un sayılar hakkındaki teoremleri, günümüze de ışık tutmaktadır. Normalde Matematikçiler, sayıları sadece nicelik (miktar) belirleyici olarak kullanırlar. Günümüzde de sayıları bu amaçla kullanılır. Fakat spirituelistler, ruh bilimciler, metafizik meraklıları yüksek sezgileri ile numerolojiyi birleştirerek, içsel öz hakkında detaylı analizler yapmaktadırlar.

“İçsel Öz” aslında size ne diyor?

Mikrokozmo, makrokozmo ikileminde varoluşu sorguladığımız bir yaşamda, içsel özümüzün karakteristiği, eksik bakış açıları, yetenek ve görevleri herkese göre değişmektedir. Kişisel yönelimlerimize daha fazla odaklandığımız ve anlamaya çalıştığımız bu günlerde, numerolojiden biraz daha faydalanmak adına bir yöntemden bahsetmek istiyorum.

Numerolojide sayıların anlamları :

Numerolojideki sayıların ifade ettikleri başlayalım :

0              :  Her şey ve hiçbir şey. Son ya da sonsuzluk..

Sayı 1     :  Eylemler, kendini ifade etme, iletişim yetenekleri, ego

Sayı 2     :  Hissetme, dualite, hislerimize açılan kapı, partner ihtiyacı, sezgiler

Sayı 3    :  Düşünme, zihin, bilinç, rasyonel düşünme, odaklanma, hafıza, sol beyin aktivitesi, matematik

Sayı 4     :  Fiziksel alan, organize olma, pratikler, kök, yapının başlangıcı

Sayı 5     :  Merkez nokta, aşk ve özgürlük

Sayı 6     :  Yaratıcılık, beyindeki sağ ve sol lobun dengeli kullanılması. Gölge tarafları, endişe, korku üretme

Sayı 7     :  İnsan bedeni, 7 çakra, güç merkezleri, öğrenme, öğretme, felsefe, sabitlik enerjisi

Sayı 8     :  Aktif spirituellik, sevgiye dayalı bilgelik, sevgi yolunda olma, bağımsızlık

Sayı 9     :  İstek, azim, sorumluluk, idealizm, ince düşünce, zihinin en aktif noktası

Numeroloji diagramı :

numeroloji diagramı
numeroloji diagramı
numeroloji diagramı
numeroloji diagramı

Numeroloji diagramında 1’den 9’a kadar tüm sayılar bulunur.

Doğum tarihimizdeki sayılar, numeroloji diagramına göre yerleştirilir.

Doğum tarihinizde ne kadar 1 varsa, 1 bölümüne yazılır.

Diagramda 1.düzlem bedeni, 2.düzlem ruhu, 3. düzlem ise zihni temsil eder.

Diagramda boş kalan, yani 0 olan yerler sizin hassas noktalarınızı gösterir.

Ayrıca 0 sonsuzluğu da temsil ettiğinden, bu konulardaki yetenek ve eğilimlerinizi de anlatabilir.

Ünlü bilim insanları, politikacılar, sanatçılar, kahinlerin numeroloji diagramına bakalım.

Sezen Aksu (Sanatçı)

Yukarıdaki diagramlarda da görüldüğü üzere, Sezen Aksu’nun diagramında 2 (his), 6 (yaratıcılık), 8 (sevgi) alanları boştur ve 0 değerindedir. Yani bu alanlarda sınırsız bir yetenekte olduğunu söyleyebiliriz. Sezen Aksu’nun şarkılarının, bestelerinin duygularımızı, hislerimizi ifade ettiği sayı 1 (iletişim, ifade ediş, eylem) (ki 1 alanında iki kere 11- baskın) ile, hislerini şarkılarında sanat olarak açığa çıkarmıştır.

Doland Trump (Politikacı)

Donald Trump’ın diagramında, ruh bölümünde 0 enerjisi yani sonsuzluk ya da hiçlik görüyoruz. Diagramında, 1 (ego, eylem), 4(fiziksel alan, organize olma, kök) ve 6 (yaratıcılık, denge, stres) ikilenmiştir. Ruhsal olarak belki de çok güçlü biri olabilir. Her konuda güçlü duruşuyla tanıyoruz.

Recep Tayyip Erdoğan (Politikacı)

Sayın cumhurbaşkanımızın haritasında, 4,5,6 yönelimi yani ruh beden zihin üçlemesini görüyoruz. 2 dualite, his, sezgi alanında sayının ikilendiğini görüyoruz.

Albert Einstein (Bilim insanı)

Albert Einstein’ın haritasında 7,8,9 yönelimi dikkat çekiyor. Beden, ruh, zihin üçleminin en baskın enerjilerine sahip ve dikey yönelimde bulunuyor. 7 aynı zamanda öğrenme,öğretme alanıdır. Bu alandan 9 tamamlanmaya doğru bir yönelim görmekteyiz. Aynı zamanda 5 yani merkez, herşeyin merkezi olarak düşündüğümüz bu sayının da varlığını gözden kaçırmayalım. Kendisindeki 6 sayısının eksikliği (yani sonsuzluğu)  fizik dünyasındaki yaratıcı buluş ve makalelerini işaret ediyor.

Carl Sagan (Bilim insanı)

Yine Carl Sagan’da 1 ve 9 baskınlığını görüyoruz. 1 varoluş ve ifade edişi anlatır. 9 ise idealizmi gösterir. Bilim adamlarında genellikle  idealizmi anlatan 9 sayısını görüyoruz. Carl Sagan’ın yazdığı kitaplarla da 1.sayı ile “ifade ediş” eylemini kullandığını anlıyoruz.

Barış Manço (Sanatçı)

Barış Manço’nun haritasında ses eyleminin baskınlığını 1.sayı ile anlayabiliriz. Kendisini Dünya’ya sesiyle tanıtmış biridir. 1. alan iletişim ve ifade edişi anlatır.  1,2,3 yönelimi ile beden, ruh, zihin üçlemesini tamamlamıştır.

Frida Kahlo (Sanatçı)

Frida Kahlo’nun haritasında ruh kısmı yani 2. düzlem boş görünmektedir. Diagramında 7 baskınlığı vardır. 7 sayısı, felsefik düşünceleri anlatır. Felsefik düşüncelerini sayı 1 ile resimleri aracılığıyla dünyaya yansıtmıştır.

Baba Vanga (kahin)

Kahin Baba Vanga’nın diagramında, 1111 dörtlemesini görüyoruz. Haritasındaki 1 sayısının baskınlığı ile, öngörü tahmin ve kehanetleri tüm Dünya’ya ifade etmiştir. Sesinin tüm Dünya’da yankılandığını söyleyebiliriz. Diagramında artı oluşturacak şekilde, 4,5,6 dikey yönelim ve 2,5,8 yatay yönelim bulunmaktadır. Ruhsal yönden sınırsızlığını görmüş oluyoruz.

Nostradamous (Kahin)

Nostradamous’un diagramında 3 ve 5 baskınlığı göze çarpmaktadır. 3, zihin düşünme bilinç alanıdır. Matematiksel zihini de anlatır. 5 herşeyin merkezidir. Özgürlüğü de tanımlar. Nostradamus, merkezden dışa doğru zihin alanındaki tüm kehanetleri, 7,8,9 yönelimiyle güçlü bir şekilde aktif bilgeliğini ve spiritüelliğini ortaya koymuştur.

Bazı ok yönelimlerinin anlamlarını da paylaşalım. Bu anlamları her zaman için olumsuz ya da olumlu gibi bakmadan, geliştirilmesi ya da dengelenmesi gereken enerjiler olarak ele alalım. Mesela zayıf hafıza örneğinde, kişi hafızasını güçlendirici eylemler yapmalıdır gibi algılayabiliriz. Ya da idrak kabiliyeti çıktığından, kişi bu konuda yeteneklidir gibi düşünebiliriz.

 

Siz de bu yazının altına kendi diagramınızı çıkartarak yorum yapabilirsiniz.

 

Kaynak : Pisagor Teknikleri, David Philips The Book of Numerology

204 Responses

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *