9BDF7D39-3CDB-412D-BC7C-5A45478D9F22

Ceres’li Satürn & Pluto Kavuşumu

Ceres’li Satürn&Pluto Kavuşumu

Satürn & Pluto Kavuşumu

Saturn ve Pluto’nun kardinal eksende kavuştuğu bu günlerde, tüm toplumu ilgilendirecek düzeyde gelişmeler olması mümkündür. Bu kavuşumda Ceres dikkat çekiyor, çünkü kavuşumla neredeyse aynı derecelerde bulunuyor. Ceres astrolojide beslenmeyi, anneliği, tarımı anlatır.

Kardinal Eksen & Türkiye

Kardinal eksen, Türkiye haritasında Hades & Venüs & Ay’ ı tetikliyor. Transit Vulcanus ‘da işin içerisinde olduğundan, kadınlarla ilgili bir yapılanma (bilimsel vs.) zamanı diyebiliriz. Satürn ve Pluto 2020 yılında mütemadiyen kavuşup ayrılacak. Satürn Retro hareketlerinden sonra da, Aralık 2020’den sonra kesin ilerleyiş ile Kova burcuna geçerek, yapılanma içerisine girdiğimiz konularda yüksek sorumluluk bekleyecek.

Otorite figürlere dikkat!

2020 yılındaki bu kavuşumla “otorite” figürleri devrilebilir. Otorite figürlerinin devrilmesine de, kitlesel bazı hastalık sorunları sebebiyet verebilir. İnsanların zaman algısı, zamanlarını neyle geçirdikleri konusunda bir aydınlanma yaşaması da olağandır. Özetle kişisel fikrim : 2020 Satürn & Pluto kavuşumu ile otorite gidecek yerine “oto kontrol” gelecek. Gelelim satürn & plutonun tarihsel kavuşumlarına.

Satürn & Pluto kavuşumunu tarihçesi

Yıl 1914

1.11.1914 tarihinde 2° Yengeç burcunda Satürn ve Pluto kavuşumunda “savaş” vurgusu yaşanmıştır. 1.Dünya savaşı patlak vermiştir. 1.Dünya savaşı ile hayatta kalma boyutunda bir ilerleme yaşanmıştır.

Yıl 1947

11.8.1947 tarihinde ise 13° Aslan burcundaki Satürn & Pluto kavuşumu, nükleer bomba ve 2.Dünya savaşı olarak dünyada yankılanmıştır. 2. Dünya savaşı ile, yok edici güç ile tanışılmış ve sonunda ülkeler arası birlikler kurularak, uyumlu olma seviyesine yükselinmiş. Satürn ve Pluto’nun

Yıl 1982

1982’deki kavuşumu ile, internetin ortaya çıkışı ve ekonomik dibe vuruşun gerçekleştiği bir süreç yaşanmıştır.

Satürn ve Pluto’nun Oğlakta en son kavuşumu 500 sene önceydi

Satürn ve Pluto aynı burçta yaklaşık 500 senede bir kavuşuyor. 12 Ocak 2020’de Satürn ve Pluto 22° Oğlak burcunda “exact” tam kavuşum yapacak. Bundan 500 sene önce 1518 yılında, 4° Oğlak burcunda Satürn ve Pluto tam kavuşumunda, Fransa’da ilginç bir hastalık yaşanmış. Dans vebası diye adlandırılıyor.

Yıl 2020 : Saturn & Pluto kavuşumu Oğlak’ta (Ceres ile birlikte)
 • 2020 Ocak ayındaki Pluto & Satürn kavuşumuna Ceres katılmıştır. Ceres, hasat, gıda, tarım, beslenme ve annelik tanrıçasıdır. Aynı zamanda Ceres, ölümün ardından gelen “yeniden doğum” temasını, büyümeyi de anlatır.
 • Yaklaşık 500 yılda bir aynı burçta gerçekleşen Satürn & Pluto kavuşumları, önemli çağlara ve dönüşümlere işaret eder. Oğlak burcundaki bu önemli kavuşma, bireysel bazda çaba ve emek gerektiren durumları gösterir.
 • Oğlak burcunun sembolizmasında “ayıklama” eylemi ağır basar. İyi ve kötünün ayıklanıp, her türlü düzenin yerli yerine oturtulup, sadece gereğinin yapılacağı zamanlardır. Bu süreçte sağlamcılık kazanır. Risk ya da tedbirsizliğin, şansla atlatılacağı bir zaman dilimi değildir.
 • Kişisel bazda oto kontrolün önemini en derinden hissettiğimiz bir döneme giriş yaptık. Pluto’nun Satürn ile kavuşmasının ana fikri buydu…
 • Bu dönemde, öncü burçlar (Koç, Yengeç, Terazi, Oğlak) yapılması gerekenleri yapan, aktif görev alan, düzenleyiciler ve kurtarıcılar olarak görev alacaklardır. Gerekliliklerin yerine getirilmesinde, sorumluluk alınmasında aktif rol oynayacaklardır.
 • Bu dönemde sabit burçlar (Boğa, Aslan, Akrep, Kova) ülkemizde sosyal izolasyon ve korumacılık gösteren, şartların ve sağlığın korunmasında, muhafaza ve otokontrole ağırlık veren bir enerjiyi çalıştıracaklardır.
 • Değişken burçlar (İkizler, Başak, Yay, Balık) bu süreçte, konfor alanlarından uzaklaşıp, öncü burçların izinde yardım ve hizmet enerjisini çalıştıracaklardır.
Çekirge İstilası & el adl esması &astrolojik göstergeler
 • Çekirge istilasi, EL – ADL esmasının tecellisidir. Bu esma, ölçülü olmanın gerekliliğini anlatır. Çekirgelerin fazlalığı, yeni körpe filiz ve tohumlara zarar verebilir. Tam bahar başlangıcındaki bu istila, tarım açısından oldukça önemlidir.
 • Satürn ve Pluto’nun 500 yılda bir aynı burçta kavuşumunun Ocak 2020’deki Ceres’le birlikte gerçekleşmesi, beslenme ve tarım konularındaki oto kontrol ve ölçülü olmanın işaretlerini bize zaten vermişti.
 • El-Adl esmasının önem kazandığı bu dönemde, ölçülü ve dengeli olmanın gerekliliğini anlamalıyız. Fazlalıklardan kurtulmayı ve arınmayı temsil ettiğini bilmeliyiz. Aynı zamanda kutupluluğu kabullenişe de geçmeliyiz. İsyan bir işe yaramaz. Bilinçli olmak kazandırır.
 • Çekirge istilasının arka plandaki uyarılarını anlamamız gereklidir. Öncelikle kişisel bazda sınırlarımızı ve haddimizi her alanda bilmeliyiz. Bir dilim ekmeğin dahi kıymetini bilmeyen bir sürü insan var malesef.
 • Ölçüsüzce tüketim ve israfa dur demeliyiz.
 • Doğal kaynaklara, doğaya özen göstermeliyiz.
 • Hatalarımızı kabul edip, bırakmalıyız.
 • Dengesizliklerimizin bütünü etkilediğini bilip, sorumluluk almanın bilincine varmalıyız.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *