asmalimescit

#MeraklisinaAstroloji Asmalımescit Bina Çökmesi Olay Anının Astrolojik Görüntülemesi

 9.01.2019 Saat 10:00 itibariyle, İstanbul Beyoğlu Asmalımescit’te tadilatta olduğu söylenen bir bina çöktü. Yanındaki binanın ise boşaltıldığı söyleniyor. Öncelikle yaralılara çok geçmiş olsun. Orada bulunanlar sağ salim atlatsın dileriz. Bu yazıda, olayı astrolojik olarak görüntüleyeceğiz. Astrolojik görüntüleme ile, olay anını ortaya koyarız. Ve neticesinde her zaman için unutmamamız gereken şudur ki, olaylar hepimize ders verir. Şiron’un Koç noktasında olduğu bu günlerde, Ay’ın her Koç noktasına yaklaştığı zamanlarda üzücü olaylar yaşamaktayız. Umarım bilinçlenerek, bu olayların üstesinden gelebilecek sorumluluk düzeyine erişiriz.

Olay yaşandığındaki başrol aktörler “asteroidler”

Olay yaşandığı andaki Türkiye haritasının transit etkilerine baktığımızda bazı asteroidleri başrolde görüyoruz.

  • House asteroidi
  • Orpheus asteroidi
  • Siwa asteroidi
  • Pandora asteroidi

Türkiye’nin astrolojik haritasına göre, an itibariyle House (ev) asteroidi ile, transit Orpheus, Siwa (yıkım) ve Pandora (aniden) ile karşıtlık açısı, kardinaldeki Koç noktasındaki 1° Şiron’un (acılar) 29° İkizler Ay ile (halk) kavuşumu tetikleniyor. Bahsettiğimiz bu asteroidler, mitolojide başka anlamlar da taşıyor, fakat ilk akla gelen mitler açısından, yaşanan olayın bağlantısı gözden kaçmıyor.

Anlık haritada dikkat çeken diğer unsur : Ay ve Şiron kavuşumu

Türkiye haritasında transit etkilere baktığımızda Ay ve Şiron’un kavuşumu ise dikkat çekiyor. Ay 29° İkizler’de Koç noktası ile 1° yakınlıkta ve Şiron 1° Koç burcunda bulunuyor. Koç noktasının kardinal eksen olması ile, olay toplumu ilgilendiren bir düzeyde gerçekleşiyor. Ay, ülke haritasında toplumu da gösterir.

Kardinal ekseni zaten uzun zamandır tetikleyen Satürn ve Pluton’un oğlaktaki kavuşumu, ciddi olayları karşımıza çıkarıyor. Belki ihmalkarlık neticesinde gerçekleşen bu olaylar, bize sorumluluk duygularımızı hatırlatıyor. Sorumluluk bilincinin eksikliğinde yaşanabilecek olaylar, adeta bir ders oluyor. Astroloji, eğer hayatınızın sorumluluğunu elinize almazsanız, size bir şekilde bunu öğretecek senaryolarla karşınıza çıkabiliyor. Tekrar, tüm halkımıza geçmiş olsun…

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *