fbpx
Moira ve Astrolojide Karma Kader

Moira Asteroidi ve astrolojide karma kader konusu, birbiriyle bağlantılı olup, Moira asteroidinin haritamızdaki konumu bir çok konuda ipucu vermektedir. Bu yazının devamında, Moira asteroidinin anlamı, bağlantılı diğer asteroidleri ve kader karma konusunun kişinin hayatındaki etkilerinden bahsedeceğiz. Ancak, astrolojinin genel kullanım şeklinde, insanlar bir şeyleri elde etmek, tıpkı mitolojideki tanrılar gibi “bir şeyleri yönetme, sahip olma” güdüsüyle hareket ettiklerini görüyoruz. Tamamen hırs, sahip olma, elde etme gibi isteklerle yaklaşılan ve önceden görüp ona göre hareket etme “hesapları” yapılan bir alan haline geldi. Bunun yerine, mesajları anlamalı ve “yönetim – kontrol” dürtülerini fark etmeliyiz. Aslolan hayatın ve varoluşun manasını anlamaktır.

Moira Asteroidinin Astrolojideki Yeri

moira asteroidi astroloji karma kaderMoira asteroidi Mars ile Jüpiter arasındaki asteroid kuşağında yer almaktadır ve 41 km çap büyüklüğündedir. Güneş etrafındaki yolunu 1650  günde (4,5 yıl) tamamlar. Tropikal zodyaka göre, herkesin doğum haritasında ve tabiki transitlerde belirli burçlarda konumlanır. Moira ,  yaşamın sırrı ve ömrün sonuyla ilişkilidir. Zeus’un dahi hiç bir tanrının MOIRA konusunda herhangi bir şeyi değişitiremeyeceği anlatılır. Mitolojide tanrılar üstünde bir anlamı vardır.

Kader ve Talihin Diğer Adı Moira Asteroidi

İnsanların yazgısı, kader ve talihi Moira ile adlandırılır. Moira, sadece insanların değil, tanrıların dahi kaderini belirleyen bir kavram olarak bilinir. Kader yani Moira’ya göre genel anlamda eğer tanrılar BİR İNSANDAN YARDIM ALMAZLARSA asla galip ve kazanan olamazlarmış… Tüm yaşamımız boyunca aslında MOIRA’mızı tamamlamış oluyoruz.

Moira Tanrıçaları Klotho, Lachesis, Atropos

Moira‘nın aşamaları ise, öncelikle hayatın “başlaması”, sonrasında hayatın “devam etmesi”, en sonda ise hayatın “tamamlanması” dır. İşte bu üç konu ise, Moira tanrıçaları olarak bilinen Klotho (başlama), Lachesis (sürme) ve Atropos (kaçınılmaz son) asteroidleridir. Mitolojide tanrılara güç verilmiştir, ancak bu güç onların dahi yazgısını değiştirememiştir. Bu yazgılar bütünü Moira’dır. Yani Moira, Klotho, Lachesis ve Atropos’un bütün halidir. Bu hal, değiştirilemez kaderin kendisidir. Evrenin düzenine müdahale eden her türlü şeyi engeller. Ve mutlak kaderi getirir. Moira tanrıçalarının betimlenen manasına gelecek olursak ;

  • Klotho : Kader’in iplerini eğiren (Yaşam ipini dokur) GEÇMİŞ
  • Lachesis : Eğirilen ipleri herkese pay eden (Yaşam ipinin boyunu belirler) ŞİMDİ
  • Atropos : Pay edilmiş ipleri kesip dağıtan (Yaşam ipini keser) GELECEK

anlamlarına gelmektedir.

Zeus Kaderin Uygulayıcısı, Moira ise Kaderin Kendisi

Moira kader ise, Zeus kaderin uygulayıcısı olarak tabir edilebilir. Klotho Güneş etrafındaki yolunu 1595 günde, Lachesis 2008 günde, Atropos ise 1354 günde tamamlar. Moira ise 1650 günde Güneş etrafındaki yörüngesini tamamlar. Bu noktada yörüngesinin büyükten küçüğe göre sıralaması Lachesis, Moira, Klotho ve Atropos şeklindedir. En çok sözü geçen Lachesis gibi görünüyor. Demek ki, güneş sistemimizde yaşam ipinin boyunu belirleme noktasında daha çok özenle durulmuş. Yani yaşam ve ölüm arasındaki geçen zaman dilimi, bu zamanın yöneticisi olan Lachesis’tir… Yani “şimdiki zaman” ın sözü geçer!

moira asteroidi astroloji karma kader uranyen astroloji harita

Astrolojide Moira nasıl kullanılır?

Moira, kaderin eli olarak ifade edilebilir. Haritanızda Moira neredeyse, kader ve karma açısından en büyük ağırlığı oradadır. Hayatınızdaki KAÇINILMAZ KADERSEL MEVZULAR Moria asteroidinin bulunduğu burç ile ifade edilir. Mesela Moira, haritanızda Boğa burcunda ise, hayatınızdaki en önemli kadersel ağırlık, yani en değiştiremeyeceğiniz konu, VENÜS ile alakalı arketiplerdir. Boğa burcunun yöneticisi Venüs olduğundan, haritanızdaki Venüs’ün konumuna bakmalısınız. Kader ağırlığı, yani uzaydaki varlığımızın en ağırlık gösterdiği konuyu işaret ediyor. Bu ağırlığın dağılımı ve aşamaları hakkında olan Moira tanrıçaları, Klotho, Lachesis ve Atropos’u başka bir yazımızda daha detaylı anlatacağız. Ancak şimdi Moira’nın burçlara göre etkisini yazalım. Moira asteroidini haritama nasıl eklerim diye düşünüyorsanız, şu yazımızdan (buraya tıklayın) öğrenebilirsiniz. Moira asteroidinin numarası 638’dir. İlgili harita çıkartımı yaptığınız yerde, bu numarayı kullanarak haritanıza Moira asteroidini ekleyebilirsiniz.

Moira Burçlarda ve Evlerde ne anlama gelir?

Moira nerde ise kaderiniz orada !

Aşağıdaki yorumları ayrı ayrı hem Moira’nın bulunduğu burç, hem de eve göre okumalısınız. Mesela Moira sizin haritanızda Yengeç burcunda ve 11. evde ise, hem Yengeç burcundaki yorumu hem de 11.ev yorumunu okuyarak sentezlemelisiniz. Keyifli okumalar

Astrolojide Evler

Moira Koç Burcunda ya da Birinci Evde (1. Evde)

Kişinin kader ağırlığı, kendi çabasına ve eylemlerine (Mars) bağlıdır. Mars haritalarımızda çevremizdeki eril erkek kişileri de gösterir. Haritanızda Mars burcunu da incelemelisiniz. Kendi emeği ve karakter, yaşam tipi gibi KİŞİSEL konularında kader ona bir şeyler hazırlamaktadır. Ne hazırladığını insanlar ve tanrılar da dahil kimse bilemez. Kader ağırlığında mücadele de dikkat çekecektir. Genel anlamda, şu konular sizin kaderinizdir diyebiliriz : Evden dışarıya çıktığınızdaki bedensel görünüşünüzden tutun da karakterinizi yansıtan bir alandır. Bu alanda Yükselen (asc) burcunuz bulunur. Horoskop’un DOĞU ucu, yani doğduğunuz ana göre, UFUKTA yükselen noktadır. Kişisel noktanız olan ASC (yükselen burç), bu ev ile şekillenir. Astrolojide 1.ev, dış görünüş, karakter, istekleriniz, kıyafetiniz, duruşunuz, dışa yansıttığınız yanlarınız, biraz da maskeniz, zırhınız, nasıl görünmek istediğiniz, ya da içgüdüsel verdiğiniz görüntünüz, refleksleriniz, eylemlerinizin tarzı, mesleğiniz, kişisel tercihlerinizi anlatabilir. Başlangıçlarınızı da yükseleniniz anlatabilir. Bu eve düşen göksel faktörler, belirttiğimiz konularda, ev yöneticisine bağlı olarak etki gösterecektir.

Moira Boğa Burcunda ya da İkinci Evde (2.Evde) 

Kişinin kader ağırlığı, para kazanmasıyla (Venüs) ilgilidir. Para kazanma, hayat değer koyma konularında kader ona bir şey hazırlamaktadır. Ne hazırladığını insanlar ve tanrılar da dahil kimse bilemez. Haritanızda Venüs yerleşimine de bakmalısınız. Kader ağırlığında para konusu dikkat çekecektir. Genel anlamda, şu konular sizin kaderinizdir diyebiliriz : Astrolojide 2.ev, değerler, kazançlar, gelirler alanınızdır. 2.evde, hayatın güzel yanlarını, keyifli taraflarını yaşamak, ya da sizin için önemli gördüğünüz konuyla alakalı verdiğiniz değer duygusu, bereket enerjiniz, parasal enerjiniz, para kazanma yöntemleriniz, parayı nasıl kazanacağınızı anlarsınız. Para kazanmayla ilgili izlemeniz gereken enerji tipini de bu alanda anlarız. Yeme,  içme, keyif, zevkler, hayat kalitesini arttırmak için yapacağınız işler, emek ve çabayı da anlatabilir. Bu eve düşen göksel faktörler, belirttiğimiz konularda, ev yöneticisine bağlı olarak etki gösterecektir.

Moira İkizler Burcunda ya da Üçüncü Evde (3.Evde) 

Kişinin  kader ağırlığı, iletişim (Merkür) ile ilgilidir. Kişinin yakın çevresindeki insanlar, iletişim, yazı, konuşma, kitap, çocuklar, ulaşım araçları, kısa yolculuklar konularında kadersel bir ağırlık yaşayabilir. Haritasındaki Merkür burcunuza bakmalısınız. Kader ona bu konuda bir şey hazırlamaktadır. Ne hazırladığını insanlar ve tanrılar da dahil kimse bilemez. Kader ağırlığında iletişim konusu dikkat çekecektir. Kişi belki bir sözüyle hayatının en büyük hatasını ya da en büyük faydasını görecektir (Bu bir örnek) . Genel anlamda, şu konular sizin kaderinizdir diyebiliriz : Astrolojide 3.ev, iletişim alanınızdır. Aynı zamanda 2.evde bahsettiğimiz parayı kullanış biçiminizi de anlatır. 3.ev, hayatınızda yakınen ve nerdeyse her gün iletişime geçtiğiniz yakın kişileri anlatır. Ulaşımı da anlatır. Hayatınızda kullanacağınız ulaşım araçlarını da buradan anlayabiliriz. Aynı zamanda 3.ev kitaplar, yazılarla alakalıdır. Aldığınız eğitimler de yine 3.ev konusudur. İnternet araçları, zihinsel faaliyetleriniz, düşünme tarzınız 3.evle ilgilidir. Kardeşler de yine bu evin konusudu. Bu eve düşen göksel faktörler, belirttiğimiz konularda, ev yöneticisine bağlı olarak etki gösterecektir.

Moira Yengeç Burcunda ya da Dördüncü Evde (4.Evde)

Kişinin kader ağırlığı, ailesi, yuvası, annesi ile ilgilidir. Haritada Ay burcu nerede ise oraya bakılmalıdır. Kader ona bu konuda bir şey hazırlamaktadır. Ne hazırladığını insanlar ve tanrılar da dahil kimse bilemez. Kader ağırlığında AİLE konusu dikkat çekecektir. Kişinin hayatında aile kökleri ağırlık kazanmaktadır. “Olma gücü” nün en yüksek olduğu yer burasıdır. Genel anlamda, şu konular sizin kaderinizdir diyebiliriz : Astrolojide 4.ev, duygularımızı, ailemizi, atalarımızı, köklerimizi ifade eder. Duygusal reflekslerimiz, anne ya da babamız, ev hayatımız, yuvamız, evimizdeki yaşantımız, dört duvar arasındaki hallerimiz, çekirdek ailemizin yapısı ve enerjisi bu evle ifade edilebilir. 4. ev biraz da doğu ve batıya göre, en dip nokta olduğundan, ışığın da en az olduğu noktadır. Dolayısıyla bu alan, bizim için adeta hayatın dibini gösterecektir. Dipteki işe yaramaz ve gereksiz bilgileri aydınlatıp, çözeceğimiz konuları da anlatır. Çekirdek ailedeki mutluluğu ya da sorunları 4.ev anlatır. Horoskopun en az “ışık” alan yeridir. Hayatın karanlık yönlerini de bize anlatabilir.

Moira Aslan Burcunda ya da Beşinci Evde (5.Evde)

Kişinin kader ağırlığı kendi yaşam gücü, babası ya da eşi ile ilgili olacaktır. Haritada Güneş nerede ise, oraya detaylı bakılmalıdır. Kader ona bu konuda bir şey hazırlamaktadır. Ne hazırladığını insanlar ve tanrılar da dahil kimse bilemez. Genel anlamda, şu konular sizin kaderinizdir diyebiliriz : Astrolojide bahsedilen 5.ev, yani 12 dilimli pastanın 5.dilimi, Aslan burcu tarafından yönetilen bir evdir. Bu evdeki konular, ana başlıklarıyla ele alırsak, yaratıcılık, yaratım enerjisi, çocuklar, coşku, aşk, aşk hayatıdır… 5.evin en dikkat çekici konusu, ilham ve yaratımlarınızın aldığı etkilerdir. Bu evin bir haritadaki vurgusu, aynı zamanda arkadaşlarla olan ilişkileri de anlatacaktır. Ani aşklar, ani çocuk sahibi olma da bu evin konusudur. 5.ev ile, eş ya da baba ile ilgili konular da ortaya çıkabilir. Bu eve düşen göksel faktörler, belirtilen konularda ev yöneticisine bağlı olarak etki gösterecektir.

Moira Başak Burcunda ya da Altıncı Evde (6.Evde)

Kişinin kader ve karma ağırlığı hizmet verdiği iş alanıyla ilgili olacaktır. Haritada Merkür önemlidir, ayrıca incelenmelidir. Kişinin sağlığı, günlük aktiviteleri kadersel ağırlıktadır. Kader ona bu konuda bir şey hazırlamaktadır. Ne hazırladığını insanlar ve tanrılar da dahil kimse bilemez. Genel anlamda, şu konular sizin kaderinizdir diyebiliriz : Astrolojide 6. ev Başak burcu ile ilişkilidir. 6.evin anlamı, hizmettir. Hizmet etme şekliniz, hizmetteki sadakatiniz, dürüstlüğünüz ana başlıklardır. Günlük hayatınız, gündelik işleriniz de burayla alakaladır. Günlük iletişimleriniz, günlük yaptığınız yolculuklar, para kazandığınız alanda yani kariyeriniz için çalıştığınız zaman diliminin kalitesi, bu ev ile ilişkilendirilir. Zihinsel faaliyetiniz, düşünceleriniz, okuduğunuz kitaplar, kullandığınız ulaşım araçları bu ev ile bağlantılıdır. Günlük zamanınızı nasıl geçirdiğinize dair ipuçları verir. Ayrıca yine Merkür ile ilişkili olduğundan, çocukları da anlatır.

Moira Terazi Burcunda ya da Yedinci Evde (7.Evde)

Kişinin kader ağırlığı evlilik ya da iş partneriyle alakalıdır. Haritada Venüs konumu önemlidir, ayrıca incelenmelidir. Kişinin aşk hayatı, tüm ilişkileri kader ağırlığındadır. Kader ona bu konuda bir şey hazırlamaktadır. Ne hazırladığını insanlar ve tanrılar da dahil kimse bilemez. Genel anlamda, şu konular sizin kaderinizdir diyebiliriz : Astrolojide 7.ev, Terazi burcu ile ilişkilidir. Bu  evdeki ana tema, ilişkilerdir. Daha çok partner ve ortaklıklar,  ilişkilerin yürütülmesi, ortaklaşa yapılan işlerdeki enerji biçimi, eşinizle olan ilişkiniz bu evle analiz edilir. 7.ev, yükseleninizin diğer uç noktasıdır. Yani hayatınızdaki en belirgin dualite konusunun yaşanacağı yerdir. Eğer dengenizi sağlamış biriyseniz, 7.evin olumsuz etkileriniz az görürsünüz. Zıt kutupla aranızda aşırı uzaklık olmaz, empati gücünüz yüksektir. 7.ev sosyal duruş ve yükseleninizin dualitede baskın olacağı bir alandır. İki kutubu dengeye getirmek sizin için önemli olmalıdır.

Moira Akrep Burcunda ya da Sekizinci Evde (8.Evde)

Kişinin kader ağırlığı krizler, ameliyatlar, hukuk, mahkemeler, krizleri yönetme ve dönüşüm üzerinedir. Haritada Pluton ve Mars konumu ayrıca incelenmelidir. Kader ona bu konuda bir şey hazırlamaktadır. Ne hazırladığını insanlar ve tanrılar da dahil kimse bilemez. Genel anlamda, şu konular sizin kaderinizdir diyebiliriz : Astrolojide 8.ev ile, Akrep teması karşımıza çıkar. Akrep’in yöneticisi Pluton’dur. Burada plutonik etkiler devrede olacaktır. Pluton ölümle yakından bağlantılıdır. Burdaki ölüm fikri, bazı durumların dönüşmesi anlamında mecazi bir anlamdır. 8.evde, genellikle parasal giderlerimiz, faturalarımız, ödemelerimiz, manevi anlamda ise, günahlarımız, hakkaniyetle aldıklarımızı geri vermemiz, borçlarımız, hakkını yediklerimizden gelebilecek durumlar, eğer kimsenin hakkına girmediysek problem yok ancak hak ve adaletin tecelli ettiği bir evdir. Diyelim ki bir hata yaptınız, bu hatanızdan duyduğunuz “pişmanlık” enerjisi, bu evin konusudur. Yaptıklarınızın karşılığını hangi tarzda alacağınız anlatır. Adli ve hukuk konuları, ölçülü olmamız gereken durumlar, sınırsızlığı gösterebileceğimiz sanatsal aktivitelerin gücü, kredi ve borçlanma vb konular bu evle ilişkilendirebiliriz. Okült konular, astroloji, kriz yönetimi, acil durumlar, 112 acil vb konular da bu eve aittir.

Moira Yay Burcunda ya da Dokuzuncu Evde (9.Evde)

Kişinin kader ağırlığı üniversiteler, dini konular ya da hukuk ve felsefe ile alakalı olabilir. Haritada Jüpiter yerleşimi ayrıca incelenmelidir. Kader ona bu konuda bir şey hazırlamaktadır. Ne hazırladığını insanlar ve tanrılar da dahil kimse bilemez. enel anlamda, şu konular sizin kaderinizdir diyebiliriz : Astrolojide 9.ev Yay burcu ile ilişkilendirilir. 9.ev konusu ile, yurtdışı, yüksek öğrenim, felsefe, din, yabancı diller, uzun yolculuklar, akademik kariyer, akademik makaleler, araştırma enstitütleri, üniversiteler, uzak yerler vb durumlar odak noktası olur. Zihinsel büyüttüğümüz konular, hayaller, çocuklarınız varsa onların eğitimi vb konuları da 9.ev ile analiz ederiz. 9.ev ile aydınlanma konusu da ele alınır. Bilgi potansiyeliniz, entellektüel birikimleriniz, yaşlılarla olan ilişkileriniz bu evle analiz edilebilir.

Moira Oğlak  Burcunda ya da Onuncu Evde (10. Evde)

Kişinin kader ağırlığı otoriterler, patronlar, söz sahibi kişiler ya da sorumlulukları ile yakından ilgilidir. Haritada Satürn ayrıca incelenmelidir. Kader ona bu konuda bir şey hazırlamaktadır. Ne hazırladığını insanlar ve tanrılar da dahil kimse bilemez. Genel anlamda, şu konular sizin kaderinizdir diyebiliriz : Astrolojide 10.ev Oğlak burcu ile ilişkilendirilir. 10.evde, uzun vadede planladığımız hedefler, en yüksek kariyer hedefimiz, aile – iş hayatı arasındaki dengemiz, sorumluluklarımızı nasıl ele aldığımız, otorite figürlerle olan ilişkimizi anlatır. İşvereni, şirketleri de anlatabilir. Devlette olan resmi işlerimizi de gösterebilir. Onurlu duruşumuz, gururumuz bu evle ilişkilidir. Zamanı kullanma biçimimiz, zamanla aramızdaki bağlantıyı da anlatır. MC yani tepe noktası bu alanda olabileceğinden, ruhumuzun gidiş noktası, ruhumuzun aslında ait olduğu enerjiyi de anlatır. 10.ev Duygularımızla, kariyerimiz arasındaki köprüdür.

Moira Kova Burcunda ya da On birinci Evde (11. Evde)

Kişinin kader ağırlığı katıldığı gruplar, arkadaşlar hakkında olabilir. Haritada Satürn ve Uranüs ayrıca incelenmelidir. Kader ona bu konuda bir şey hazırlamaktadır. Ne hazırladığını insanlar ve tanrılar da dahil kimse bilemez. Genel anlamda, şu konular sizin kaderinizdir diyebiliriz : Astrolojide 11. ev Kova ile ilişkilendirilir. Bağımsız duruşumuz, canlılığımız, gruplardaki duruşumuz, hedeflerimiz, hayalgücümüz, galaktik ilişkilerimiz, teknolojiyle olan ilişkimiz, insanlığa hizmetimiz, insanlık için toplumsal görevlerimiz, topluma bakış açımız, toplumsal konulara yönelik reflekslerimiz, ilham ve hayal gücümüzün potansiyeli bu ev ile ilişkilendirilir. Planlarımız, gruplardaki aktifliğimiz bu evle analiz edilir.

Moira Balık Burcunda ya da On İkinci Evde (12.Evde)

Kişinin kader ağırlığı bilinçaltıyla ilgilidir. Belki bu alanda yapacağı çalışmalar onun kadersel ağırlığına sahip olduğu konudur. İnziva onun hayatının en önemli konusudur. Haritada Neptün ayrıca incelenmelidir.  ader ona bu konuda bir şey hazırlamaktadır. Ne hazırladığını insanlar ve tanrılar da dahil kimse bilemez. Genel anlamda, şu konular sizin kaderinizdir diyebiliriz : Astrolojide 12.ev bilinçaltı konularıyla ilgilidir. Balık burcu tarafından yönetilir. Bilinç ve bilinçaltı konuları ortaya çıkarmak, üst benlikle olan temas, biliçaltının hayatımızdaki yeri, theta healing, access bars gibi kişisel gelişim yöntemleri, eve kapanıp ders çalışmak, kendini izole etmek, izolasyon, hastane gibi yerlerde çalışmak, hapishane vb enerjileri anlamak, bu tip yerlerde çalışmak, gizli kalmış konuları düşünmek ve analiz etmek, ders çalışmak, bilinçaltımızı tetikleyen faktörler, 12.ev ile ilgilidir.

Okuduğunuz için teşekkürler… Kendi deneyim ve görüşlerinizi bu yazının altında bizimle ve tüm okurlarla paylaşabilirsiniz. Yazımızı paylaşabilirsiniz.

Ve ayrıca Ruhsal karma astrolojisi danışmanlığı almak isteyenler buraya tıklayın.

5 4 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
1 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Cansu Kahraman
Cansu Kahraman
3 yıl önce

Çok bilgilendirici bir makale olmuş tebrik ederim.Devamını ilgiyle bekliyorum. Benim haritamda maia 11.ev kova aynı zamanda kad kova ve aralarında 7 derece var kavuşum orbu kaç dereceye kasar alabiliriz.ay burcumda kova ?kad ve maia yı bır arada nasıl yorumlarız?

Diğer Astroloji Yazıları

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
1
0
Would love your thoughts, please comment.x