fbpx

Astrolojide Burçlara ve Evlere Göre Şans Noktası

33.086 görüntülenme
Astrolojide Şans Noktası

Şans Noktası Burçlarda ve EvlerdeŞans noktası kişisel haritalarımızda  burçta yorumlayıcı etkiye sahip matematiksel olarak hesaplanan noktadır. Yabancı kaynaklarda ‘’Part Of Fortune’’ olarak bilinir. Planetler kadar güçlü etkilere sahip değildir. Yerleşimde olduğu ev,  burç ve o burcun yönetici gezegeni bize hangi konularda şanslı olduğumuz konusunda ipuçları verecektir.  Örnek vermek gerekirse; mars ve satürn gibi malefik gezegenlerle sert açılarla etkileşimde ise bu şans noktası etkisiz kalabilir veya talihsiz olarak kabul edilebilir. Aynı zamanda şans noktanız yükselen burcunuzla aynı ise ‘’doğuştan şanslı’’ olanlardansınız demektir.  Kısaca şansımızın hayatımızdaki potansiyelini,  bizlere açıklar. Ancak siz bu şansınızın farkında olamayabilirsiniz. Bu nokta size gizli şansınızı açığa çıkarmanız için haritanızda göz kırpıyor.

Şans noktasının bulunduğu evlere ve planetlere göre yorumumuzu aşağıdan okuyabilirsiniz.

Burçlara ve Evlere Göre Astrolojide Şans Noktası:
Şans Noktası Koç burcunda ya da 1. Evde:

Kişi bu konumda kendi şansını kendisi yaratır. Dış görünüşü ile şansı kendisine çekebilir, kendi karakteri ve tarzıyla dikkat çeker. Doğuştan getirdiği özel yetenekleri vardır; bunları doğru kullanarak paraya dönüştürebilir. Kişi kaderini kendi seçer, başarıyı kendi gücüyle elde eder.

Şans Noktası Boğa Burcunda ya da 2. Evde:

Malk, mülk, toprak kısaca maddi değerler için kazançlı bir noktadır. Parasal güvenlik kişi için önemlidir. İyicil açılara sahipse parayı kolayca kendine çeker ve birikim yaparak ileri ki hayatını garantileyebilir. Kişi risk almaktan hoşlanmaz; genellikle hayatta sakin adımlar atar.

Şans Noktası İkizler Burcunda ya da 3. Evde:

Kardeşler, arkadaşlar, komşular günlük hayatta sürekli görüştüğü iletişim halinde olduğu insanlar tarafından şanslıdır. Eğitim hayatında üstün başarılar elde eder, zihinsel faaliyetler ile ilgili alanlarda şanslıdır. Gazetecilik, yazarlık, el becerileri, seyahatlerden para kazanabilir. Kişi enerijisini iletişime yönlendirdiğinde şans noktasını tetikleyerek güçlendirir.

Şans Noktası Yengeç Burcunda ya da 4. Evde:

Genellikle iyi bir aile yapısına sahiptirler. Ebevenylerden yana şanslıdırlar. Kendi yaşam alanlarında huzurlu hissederler. Gayrimenkul, emlak, miras gibi konulardan gelir elde edebilirler.  Özellikle bu evde bulunan şans noktasının hangi burçta yerleşimde olduğu önemlidir; çünkü hayati tehlike olan durumlardan kıl payı kurtulmayı da gösterebilir.

Şans Noktası Aslan Burcunda ya da 5. Evde:

Kişi çocuklar, aşk, arkadaşlıklar konusunda şanslıdır. Özellikle çocuklarla ilgili konulardan mutlu olurlar, yetenekli ve başarılı çocuklara sahip olmayı vaad eden bir noktadır. Aşk, duygular ve romantizm kişi için öneme sahiptir. Sosyal ortamlarda bulunmaktan, dikkat çekmekten ve zafer elde etmekten tatmin olurlar. Yaratıcılık güçleri yüksektir; sahne sanatları, müzik vs gibi alanlardan gelir elde edebilirler.

Şans Noktası Başak Burcunda ya da 6. Evde:

Kişi çalışarak, iş ve hizmet üreterek başkalarını mutlu ettiği alanlarda şansı kendine çekebilir. Düzenli, titiz, analitik ve hastalıklara karşı dirençli bir yapıya sahiptir. Kişisel haritalarda çok parlak bir nokta sayılmaz ; kişi bedeller ödeyerek kendi şansını kendi yaratır. Yanında çalışanlardan, baba tarafından olan akrabalar konusunda şanslıdır.

Şans Noktası Terazi Burcunda ya da 7. Evde:

Kişi daha çok ilişkiler yönünde şanslıdır. Ortalıklardan, iş birliği yaptığı kişilerden, evlilikten yana fayda sağlayabilir. Muhtemelen evleneceği kişide şanslı biri olacaktır. Kişi sosyal ilişkilerinden yana da şanslıdır. Mahkemeler, hukuk, adalet konularında önleri açıktır. Sanatla ilgili konularda başarı sağlayabilirler.

Şans Noktası Akrep Burcunda ya da 8. Evde:

Kişi dönüşümü anlatır; ölüm, yeniden doğum, değişim konularında güçlüdür. İyi sır tutan, güvenilir bir o kadar da gizemli insanlardır. Başkalarının maddi kaynaklarını yönetme konusunda yetenekli olduklarından; bankacılık, sigortacılık alanlarında başarılı oldukları gibi okült konularda da yeteneklidirler. Miras bu evin konusu olduğundan miras, nafaka gibi konulardan gelir elde edebilirler.

Şans Noktası Yay Burcunda ya da 9. Evde:

Kişinin kısmeti bulunduğu ya da doğduğu bölgeden uzaktadır. Hayat bu kişiler için bir keşif alanıdır, uzaklardaki insanlardan fayda görürüler. Din, cemiyetler, eğitim, dil, spiritüel amaçlı yapılan seyahatlerden yana şanslıdır ya da bu yolculuklardan şans yakalar. Bu konum aynı zamanda kariyerle de bağlantılıdır; hukuk, yüksek öğrenim, akademik kariyer gibi alanlarda başarılı olabilirler. Bu kişiler ya inançlarına çok bağlıdır ya da inançla ilgili problemleri vardır.

Şans Noktası Oğlak Burcunda ya da 10. Evde:

Bu evin önemli konusu kariyerdir. Kişi kariyer alanında başarı sağlar. Uzak hedefler belirleyip sabırla bu hedefe ulaşmak için çalışırlar ; başarı geç olsa da gelecektir. 1. Ev gibi kişi kendi şansını kendisi yaratır. İyicil açılara sahipse şansı daha yüksek olacaktır. Malefik bir gezegen olan Satürn sert açılar yapmadıysa bu kişiler oldukça şanslı olur ve elde ettiği şans kalıcıdır. Otorite, patron, yöneticiler ve anneden fayda görür.

Şans Noktası Kova Burcunda ya da 11. Evde:

Kişi sosyal yaşama karşı duyarlıdır. İnsanlık için yararlı olacak konularda başarı sağlayabilir. Bu kişi zamanın ötesinde yaşar, kendisine şans getirecek insanları sosyal yaşantısında tanıyabilir. Hayallerini ve ideallerini gerçekleştirme potansiyeline sahiptir. Başkaları sayesinde ödüller elde edebilir.

Şans Noktası Balık Burcunda 12. Evde:

Bu kişi ‘’gizli şansa’’ sahip olabilir ; yani şansının nereden geldiğinin farkında olmayabilir. 12. Ev karmik yüklerle ilişkili bir evdir, dolayısıyla arınmanız gerektiğini anlatır. Kişi kendi karmasını çözebilecek güce sahiptir. Duygusaldır ve maneviyata önem verir daha çok yalnız kalmaktan ve yalnız çalışmaktan hoşlanır. Yaşamın gizli yönlerine karşı eğilimleri vardır. Rüyaları kişiye mesajlar verebilir. Spiritüellik, bilinçaltı çalışmaları, sanatla ilgili alanlarda başarılıdırlar.

Yazan : Şule Melek Öz

Şans noktasının teknik anlamı ve hesaplanması ile alakalı yazımızı da şuradan okuyabilirsiniz.

4.6 7 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
7 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Seren
Seren
3 yıl önce

Benim yükselen burcumda ve başakta, iş ve hizmet ettiğim alanda kendi şansımı kendim yaratırım şeklinde mi yorumlamam gerekiyor? 🙂

Şule melek
3 yıl önce
Reply to  Seren

Evet, Özellikle sevdiğiniz bir işe sahipseniz bu şansı daha kolay yaratabilirsiniz. Hizmet ettiğiniz alanlarda şifalanıyorsunuz ?

Gizem
Gizem
3 yıl önce

Merhabalar.benim sans nokta ic kavusumlu balik burcunda 4.evimde.ama mc kavusumlu jupiterimden karsit aci aliyor bu sansizlik gibi bi durum mu yaratir acaba iki sans faktörü ters acili?

Merve
Merve
2 yıl önce

Meehaba benim şans noktam 6.evde kovada 3 derece . Malumunuz yukselen başak oluyorum saturnumde kovada retro ordada bi retro gezegenimiz mevcut sifir derece butun bunlardan ne cikaririz? Bu arada Gunes Terazi ve yukselen basak dolayisiyla 2.evde mc noktam da kariyer evimdede ikizler var yoneticisi merkur ise basakta 1.evde jupiterle kavusumda. 2. 6. 10 .ev lerdeki hava ucgeninden iletisim yoluyla para kazanmaktan yada taninmaktan bahsedebilirmiyiz tesekkurler simdiden bu arada akrep pluto 3.ev ve ay koc 8.ev astrolojj bilinmyn konular da ilgi alanim nedense eklemek istedim

dilara
dilara
2 yıl önce

şans noktam 9.evde koç burcunda türk ama özbekistanda doğmuş biriyle bir ilişkiye doğru gidiyor gibiyiz acaba kısmetim olabilirmi?

Diğer Astroloji Yazıları

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
7
0
Would love your thoughts, please comment.x