fbpx

Astrolojide Ay, Oğlak Burcunda Nasıldır?

1.283 görüntülenme
Astrolojide Ay, Oğlak burcunda nasıldır?

Zihin Dünyamız : Ay

Astrolojide ay, zihin dünyamızı temsil eder. Astrolojide herkes bir Ay olarak tarif edilir ve bu ayın göstermek istemediği bir tarafı vardır. Diğer insanların sizde ne gördüğü Güneş’tir, fakat sizin sizde ne gördüğünüz ise Ay’dır. Düşünmeden yaptığınız her şey ay’la ilgilidir. Görme, duyma, dokunma, koklama, tatma gibi duyularımızı Ay yönetir. Güneşten yansıyan ışıklar, zihnimizin sınırlamasına göre şekil kazanır.

 

Şekillendirme : Oğlak

Oğlak burcu, şekillendirmeyi anlatır. Dolayısıyla Ay Oğlak burcundayken, kişi, bilgi ve duyguları yer yerine oturtup şekillendirecektir. Duygulardan arındırılmış bir zihin yapısı burada dikkat çeker. Oğlak burcu’nun yöneticisi Satürn olduğundan, Ay burcu Oğlak olan kişiler, haritalarındaki Satürn’ün yerleşimini ve aldığı açıları incelemelidirler.

Ay Oğlaklar ve zamanlama

Satürn ve Oğlak zamanlamadan da sorumludur. Ay’ın Oğlak burcundaki konumu ile, disiplin ve zamanlamaya dair özverili bir yapı görebiliriz. Ya da tam tersi zamanlama sorunu da yaşanabilir. Zamanı yönetememe ya da zaman takıntısı vb durumları Ay Oğlak’ta görebiliriz. Oğlak burcunun materyalist yapısı ile, Ay Oğlak’ta kişiye akan zihin bilgisi genel olarak maddiyat ile ilgili olacaktır. Bu kişi, elle tutulur ve gözle görülür durumlarla etkilenecektir. Güneş’ten aldığı ışıkla, varlık ve değer konularını maddiyat algısı üzerinden görecektir.

Daha materyalist bakış açısı

Zihin, genel anlamda duygulardan ve maneviyattan değil de, maddiyattan akan bilgilerle dolu olabilir. Oğlaktaki Ay ile, kişi sorumluluklarına önem verecektir. Ya da tam tersi tembellik yapabilir ve tembelliğe rağmen, içi rahat etmez. Ay’ı Oğlak burcunda olan insanlar, kararlı, sorumluluklarını bilen, çalışkan, disiplinli insanlardır. Ay Oğlak’ta kişi bünyesindeki bilgileri uygulama konusunda çok yeteneklidir. Ay Oğlak’ta olaylara bira zkötü tarafından bakma etkisi de verebilir. Aşırı materyalist bakış açısı, zarar verebilir. Katı bir bünye de verebilir. Oğlak geçmiş temalı bir burç olduğundan, geçmişe yönelik düşünceler de olabilir. Ay Oğlaklar hissettikleri şeyler için hemen atılgan bir rol belirlerler. Güneş burcu da Oğlak ise, başaramayacağı şey yoktur denilebilir. TV dünyası için güzel bir konum, çünkü hassas bünyeler TV dünyasında yapamaz. Ay Oğlak ciddi başarılar verir. Ay’ı Oğlaktaki kişiler, istedikleri şeyi almadan bırakmazlar. Sağlık anlamında genel olarak dizleri anlatır. Vücutta peristaltik hareketleri de Yengeç – Oğlak ekseni olduğu için temsil eder. Oğlak burcu esasında limitleri de anlattığı için, sınırı geçmemek, sınırını bilmek vb konularda etkisini gösterir. Limitli yaklaşır, seviyelidir.

Yengeç dünyaya dönüş ise, Oğlak burcu da “dünyadan daha yüksek seviyedeki yere ölüm kapısından geçişi” ruhsal astrolojide anlatır. Dolayısıyla, ruh, daha yüksek bir seviyeye bu konumla evrilecektir. Oğlak’ın analiz yani ayrıştırma, sınıflandırma, çıkarım yapma enerjisi, Ay Oğlakta zihinsel mana da her şeyi yerli yerine oturtacak, ayrıştıracaktır. Oğlak enerjisinde, durumlar içerisinden sıyrılma, yükseliş de olacağı için, Ay Oğlak’taki insanlar bir şekilde konulara tutunmazlar. Yengeçin simgesi gün batımıdır ve tanrıların doğuşunu da Oğlak gösterir. Oğlak dağ’dır aynı zamanda. Yükselen demektir bir nevi. Zodyakta 10.ev ile ilgili olduğundan, kariyerine düşkün bir profil de çizebilir.

 Ay Oğlakta düşüşte

Ay Oğlakta düşüştedir, çünkü duygularla işi yoktur. Ve Ay arketipinde duygular vardır. Ay burcu Oğlak olan kişiler özet olarak ciddidir ve hedeflerine odaklıdır.

Ay Oğlakta Sağlık nasıldır?

Ay Oğlakta etki ettiği başlıca sağlık faktörleri:

  • Kemik : Patella kırıkları
  • Kas : Patella bağ, popliteus kaslar
  • Atardamarlar : Diz atardamarı
  • Deri Hastalıkları

Ay Burcu Oğlak Olan Ünlüler

  • David Beckham
  • Rainn Wilson
  • Aleyna Tilki
  • Mine Tugay
  • Burcu Esmersoy
  • Melissa Gorga

Ay’ın diğer burçlardaki konumlarını okumak için buraya tıklayabilirsiniz. 

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
1 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Leo
Leo
4 yıl önce

Güneşim aslanda jüpiterle kavuşuyor(+2 kişisel), ayım da oğlakta satürn kova ile kavuşuyor. Biri düşük biri güçlü durumda, 150lik açıdalar, güneşim çok sınırlanıyor bu durumda sanırım?

Diğer Astroloji Yazıları

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
1
0
Would love your thoughts, please comment.x