fbpx

Astrolojide Merkür, Kova Burcunda Nasıldır?

1.691 görüntülenme

Merkür Kova Burcunda “Transformasyonun duygulardan arınmış hali”

Astrolojide Merkür, kişisel gezegenlerden biridir. Mitolojide tanrıların mesajlaşma stilini Merkür’ün gösterdiği söylenir. Cıvayı temsil eden Merkür, cıvadan altına dönüşümdeki “simya” bakış açısını, iletişim açısından, kişisel bazda irade edilebilecek güçte bir gezegendir. Merkür iletişim farklılıklarını gözlemleyebileceğimiz bir gezegendir. Algılama kapasitemizdeki farklılıklar sonucu problemler yaratabilir. Merkür’ün cıvadan altına dönüşümündeki “transformasyon” etkisi, kişisel gücün önemini vurguluyor. Merkür, Hermes olarak da bilinir. Haberci, çevik, kurnaz bir eril karakterdir. Zeus ve Maia’nın oğludur. Merkür hem Başak’ın hem de İkizler burcunun yöneticisidir. Para ve hizmet evlerini temsil eder. Merkür’ün en genel anlamı “dil” dir. Dünyadaki tüm diller Merkür ile temsil edilir. Ay & Merkür ilişkisi ile, duygusal konuları algılama ve anlama güçlenecektir.

Merkür ve Sağlık

Merkür akciğerleri temsil eder. Alınan bilginin “sindirilmesi” Merkür ile sağlanır. Solunum ve nefes almak Merkür ile ilişkilendirilir. Merkür & Jüoiter ilişkisinde kelimeler çok etkilidir. Merkür & Jüpiter etkileşimi olan kişilerin sadece tek bir sözü bile yükske bir etki yaratır. Kelimenin anlamını büyütür. Ülke astrolojisinde, iş dünyasını, iş hacmini, ihracat & ithalatı anlatabilir. Şiirler, eğitimler, felfese, düşünceler, ifade tarzını Merkür ile anlarız. Merkür & Neptün ilişkisinde müzik işaret edilir. Sanatsal ifade tarzını da görebiliriz. Telaffuz ve aksanı Merkür temsil eder.

Merkür Kova’da yücelimdedir!

Merkür Kova’da yücelimdedir. Satürn ve Uranüs Kova’nın yöneticisi olduğundan, zihinsel olarak sağlamlık verir. Aynı zamanda sabitlik enerjisi de verir. İnsanlık açısında temiz yargılar Merkür Kova ile temsil edilir. Merkür’ü Kova’da olan biri, duygu ve zihin oyunlarından arınmış bir iletişimi ifade eder. Kıvrak zekayı Merkür Kova’da görürüz. Merkür Kova insanları dengelidir. İyi hislerle yaklaşırlar. Ön yargıları yoktur. Yazma ve konuşma akla geleni düzgün bir şekilde ifade ederler. Grup ve organizasyonlara katılım sağlayabilirler.

Merkür kelime kökü Latincede ” merx “ yani “ticaret”

Merkür rakamlarla, sayılarla ilişkiyi de ifade eder. Uranüs’ün etkisiyle, matematiksel yetenek verebilir. Merkür “merxlatinkökten gelir. Merx “alışveriş” in isim köküdür = merchandise(ticaret). Dolayısıyla Merkür’ün ticaret, alım satım, pazarlık ile ilişkisi de haritada incelenir. Merkür’ün Kova’da sağlam ticaret, ticari fırsatlar verebileceğini de söylemeliyiz. Pratik ihtiyaçlar, gereklilikler duygulardan arınmış şekilde, Merkür Kova ile ifade edilir. Merkür Kova’da ses tellerini işaret eder.

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Diğer Astroloji Yazıları

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
0
Would love your thoughts, please comment.x