fbpx

Venüs Aslan Transiti 6 EYLÜL – 2 EKİM “ÖNEMLİ OLAN DIŞ GÜZELLİK”

819 görüntülenme

Aşk, sevgi, güzellik, estetik, kadın ve finans gibi anahtar kelimelerle özetleyebileceğimiz Venüs gezegeninin astrolojik haritalarımızda ne işe yaradığını ve aslandan önceki transiti olan yengeç transitini de yazmıştık. 6 Eylül Pazar günü itibariyle Venüs’ün aslan burcu seyahati başlayacak. Aslanın gösterişi, göz önünde oluşunu, egosunu, dış görünüşe verdiği önemi, güzellik ve güç sevgisini yaşayacağız.

“Bunları Boşver, Ne Haber Aşktan?”

Venüs Yengeç transitinin mottosu kalıcı ilişkilerdi. Seda Sayan atasözü ile özetlemiştik. Bu transitte de mottomuz “önemli olan dış güzellik!”. Çünkü, aslan burcu süklüm püklüm şeyleri sevmez. Sönüklük ona göre değildir. Önemli olan gösteriş ve güçtür. Tabii biraz da ego yani ben!

Bu sürecin bir de destekçisi var: Merkür Terazi burcu geçişi. Artık gelsin flörtler, buluşmalar, yazışmalar, yürümeler, koşmalar…

Aslan bize bu süreçte “ben” demeyi de öğretecek. İkili ilişki tarzlarımızda değişiklikler yaşayacağız. Bol bol aşk konuşacağız, aşık olacağız. Ateş enerjisiyle Eylül’ün hafif havasını ısıtacağız. Güçlü olmak ve güçlü görünmek isteyeceğiz. Görünür olma arzumuz artacak. Bu da bizi buna yönelik eylemlere itecek. Eve eşya alırken bile daha şık olması için özen göstereceğiz. Moda olan şeyleri pahalı diye bir kenara bırakmayacağız tabii ki! Her şey aslana yakışır olacak.

Bütün bunların yanında sahne sanatlarına dair gelişmeler de yaşayabiliriz. Belki tiyatro, konser, sinema gibi etkinliklere gidebiliriz veya bunlara ilgi gösterebiliriz. Ünlü olmak (görünür olmak) içgüdüsüyle hareket edebiliriz. Bu da bizi sahne sanatlarına itebilir. Sosyal medyada daha fazla vakit geçirmek ve bu tarz mecralar için içerik üretmek de bu içgüdüye dahil.

Neşeli, kendimize ve çevremize saygımızın arttığı, hayata dair umudumuzun çoğaldığı mutluluk ve pozitiflik dolu güzel günlere işaret ediyor.

Özetle Venüs aslan transiti diyor ki “Show must go on!”

VENÜS ASLAN TRANSİTİNİN YÜKSELEN BURÇLARA GÖRE ETKİSİ:

Bu kadar uzun uzun konuştuk, haritamızın da bir bütün olduğunu unutmadan yükselen burçlara göre etkilerine geçelim.

Yükselen Koç: Koçlar Venüs transitini 5. Evden alıyor. Aşk ve ilişkileri gündeme getiriyor. Yeni ilişkiler getirebilecek etkilere dikkat etmek, acele etmemek gerekiyor. Koç burcunda gerçekleşecek Mars retrosunu da göz önünde bulundurup Eylül ayında enerjilerini sanatsal yeteneklerine ayırmalı. Kibir ve egoya dikkat etmeli.

Yükselen Boğa: Yuva ve aile konularını ilgilendiren 4. Evden gelen bu transit Boğalara, ev veya dekorasyon değişikliği getirebilir. Aile ve yuva konularında güzel etkiler verebilir. Evde yenilik yapmak, yeni eşyalar almak, ev dekorasyonunu daha şık tasarımlarla değiştirmek vb. etkiler de söz konusu olabilir.

Yükselen İkizler: Merkür sorumluluğundaki 3. Ev yükselen ikizlere kardeşler, yakın çevre ve pozitif düşünceler dışında satış – pazarlama, yeni platformlarda iletişim kurma, belki e-ticarete yönelme etkiler getirebilir. Terazideki Merkür bu dönemde yazarlık ve eğitim verme gibi konularda destekleyici olabilir.

Yükselen Yengeç: Para ve paranın yönetimiyle, değerli eşyalarla ilgili 2. Evden gelen transitle maddi konularda iyileşmeler meydana gelebilir. Gelir artışı yaşanabileceği gibi değerli taşların, yatırım araçlarının artması da söz konusu olabilir. Venüs’ün finansal yönünü de hesaba katarsak yükselen yengeçlerin bütçelerine iyi etkiler söz konusu.

Yükselen Aslan: Güzellik tanrıçası Venüs’ün aslan burcuyla birleşmesi tabii ki daha fazla güzellik olacaktır. Şan, şöhret, göz önünde olmak, şık olmak, güzel gözükmek isteği artabilir. Dış görünüşe daha fazla önem vermek isteği gelebilir. Modayı takip etmek de bir diğer getirisi olabilir. Daha canlı görünüş daha pozitif bakış açısı kazandırabilir.

Yükselen Başak: Yükselen başakların 12. Evden aldıkları transitle bilinçdışını ortaya çıkartmak isteyebilirler. Yaratıcılıklarını geliştirebilir, el becerilerini çalıştırabilir, yeteneklerini kullanabilirler. Yeni şeyler denemek, uzun zamandır erteledikleri planlarını yapma enerjisi bulabilirler.

Yükselen Terazi: Teraziler Merkür desteği ile 11. Evden aldıkları transit sayesinde, sosyal çevrelerinde aktif veya görünür olmak, organizasyonlara katılmak, güçlü isimlerle birlikte zaman geçirmek fırsatı bulabilirler. Merkür terzinin diplomasi temsili ile iletişimlerinde daha nazik ve kibar olabilir, güzel sohbet ortamlarında bulunabilirler. Bunun dışında kariyerdeki olumlu etkilerle birlikte kariyerlerinden kazanç sağlayabilirler.

Yükselen Akrep: Akreplerin bu transitteki gündemi kariyer evinden aldıkları etkilerdir. Profesyonel yaşamda beğenilmek, övgü veya takdir almak, otorite figürler ile iyi iletişimler kurmak mümkün olabilir. Ön planda olacağınız bu dönem size iyi gelebilir. Hak ettiğinizi düşündüğü konumlara gelebilir veya ektikleri tohumların meyvesini verdiğini görebilirler.

Yükselen Yay: Yaylar bu transiti tam da kendilerini en iyi ifade ettikleri yer olan 9. Evde yaşayacaklar. Eğitim, uzaklar, yurtdışı, yabancı dil, girişim, farklı kültürden insanları temsil eden bu konum sayesinde, ithalat – ihracat girişimleri, yabancı dil başta olmak üzere çeşitli yeni eğitimler, yeni girişimler söz konusu olabilir. Bunun dışında kendilerini ifade etmek için dijital platformlarda yer alabilirler. Yurtdışı ile bir bağlantı kurabilirler.

Yükselen Oğlak: Oğlaklar transiti, başkalarının parasını temsil eden 8. Evden alacaklar. Başkalarından özellikle eşten para alabilir, daha önce yaptıkları yatırımları değerlenebilir veya yatırımla ilgilenebilirler. Venüsün daha çok finansal çalışacağı bu dönemde eşle birlikte ortak bütçe konusunda girdi – çıktı hesabı yapabilirler. Bu konuda dengeyi sağlamak üzerine çalışmalar yapabilirler. Venüs aslan dönemi lüks tüketime olan ilgili arttıracağından ortak bütçe konusu gündeme gelebilir. Ayrıca spritüal konulara ilgileri de artabilir.

Yükselen Kova: Yükselen kovalar bu geçişi 7. Evlerinden alacaklar. Her türlü ikili ilişkinin sorumluluğunu alan bu ev transiti ikili ilişkilerde görünür olma dönemi başlayabilir. Onları yoran, çürümüş, yürümeyen ilişkileri bitirip onlara fayda sağlayacak ve enerjilerini arttıracak ilişkileri başlatabilir. Aşkla ilgili konularda daha cesur davranmak isteyebilirler.

Yükselen Balık: Yükselen balıkların da transiti 6. Evde gerçekleşecek. Günlük rutinleri, çalışma ortamı, sağlık konularında etki alacaklar. Yeni bir iş teklifi veya iş değişikliği yaşanabilir. İş yeri ve çalışma ortamı ile ilgili güzel gelişmeler yaşanabilir. Medikal astrolojide Venüs vücut güzelliğini temsil ettiği için bu süre zarfında daha dikkat çekici ve sağlıklı görünüşe sahip olabilirler.

Kolektife şifa olması dileği ile, sağlıklı ve mutlu günler dileriz.

Yazan : Işık Selin Orhuntaş

 

4 2 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Diğer Astroloji Yazıları

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
0
Would love your thoughts, please comment.x