fbpx

Mars Yay Burcunda

701 görüntülenme

13 Aralık 2021 itibariyle, Mars Yay Burcunda seyahate başladı. Güney Ay Düğümü ile kavuşum yapan Mars’ın Yay burcuna geçiş anında 9. ev yani yabancı ülkeler ve yurtdışı ; üniversiteler gündemimizde. İnançlar, yabancı dil, dini konular üzerinden mücadele teması öne çıkıyor.

Mars, Yay burcunda seyahat ederken, Yay burcu arketipinin özellikleri daha da net ortaya çıkar.

Yay burcu

Yöneticisi Jüpiter’dir. Maskülen, eril, ateş elementi, değişken nitelik, değişken durumlara alışık olmak, değişikliklere uyumluluk, felsefe geliştirmek, dini konular, inanç sistemleri, yabancı dil ve yurtdışı konuları, genişlemek, çevrenin büyümesi, vücudumuzda kalça bölümüdür, iyimserlik, ani parlamalar, eğlenceli . Aşkta eğlence ve sıradışılık ister. Tekdüzelik ve rutinlik onu sıkar.

Astrolojide Mars

Kadının ve erkeğin haritasında da çevresindeki erkekleri anlatır. Kadının haritasında erkek arkadaş göstergesidir. Sevgili olarak Mars incelenir. Ayrıca herkesin haritasında kişinin eylem alanı, yönelimi, eylem tarzı, çalışma tarzı, enerjiyi sarfetme biçimi, enerjisini kullanma ve eyleme dökme becerilerini gösterir. Diğer yandan mücadele alanlarını da anlatır.

Transit Mars Yay Burcu Etkisi

Mars Yay burcunda bulunduğundan, Yay burcunun yöneticisi Jüpiter yerleşimine dikkat etmeliyiz. Haritada Jüpiter 12. evde ve Kova burcunda konumlanıyor. Yurtdışı, yabancı ülkeler, üniversiteler veya dini kurumlar ile alakalı süreçlerdeki “başarı” ve genişleme durumumuz “izole çalışmamıza” bağlı diyebiliriz.  Kendi köşesine çekilip, iyi bir çalışma ile tekniğini bilgisini geliştirenler bu savaşı kazanır.

Kazanmak ve kaybetmek

Mars astrolojide eylem ve enerjimizi aktardığımız, argo ifade edersek “savaştığımız” konuyu anlatır. Savaş, iki taraf için de kazanmak ve kaybetmekle sonuçlanır. Yay burcundaki Mars geçişi, her birimizin haritasındaki YAY burcu alanını tetikleyecektir. Herkes kendi haritasındaki Yay burcu alanına göre etki alacaktır. Etkinin ana konusu ve galibiyeti de Jüpiter belirleyecektir. Jüpiter’in haritadaki 12. ev konumu ile, köşesine çekilip çalışan, çabalayan kazanacaktır. Çok konuşan ve laf ebeliği yapan yenilir… Kova Jüpiter sembolizması boş yapmayı sevmez.

Nostalgia Asteroidi

Haritada Jüpiter, Nostalgia asteroidi ile etkileşimde yer alıyor. Bu sebeple nostalji, mazi, anılar, geçmişe dönük konular üzerinden kendimizi blokladığımız ne varsa bunlardan kurtulmak için güzel bir geçişteyiz. Hatta, bu nostaljik etkinin yaratıcı bir sanat eserinde kullanılması kadar doğal bir şey düşünülemez. Bir sanatçı için, bu geçiş oldukça bereketlidir.

Haritada çok fazla ölüm ve ağıt yakma vurgusu da var. Bu geçişi belki gerçekte belki de rüyalar aleminde hissedebilirsiniz. Harita ne olacağını tam olarak asla söylemez…

Mars Yay geçişinde dikkat etmemiz gerekenler

  • Bazı inançlarımızı geride bırakarak değişime gönüllü ol.
  • Şuanda bir şeyleri tamir edebileceğinin, düzeltebileceğinin farkında ol. Geçmişi, şimdi ile dönüştür.
  • Birliktelikler yolunu açacak, sana güç katacak. Diğerleri sana, sen de onlara ihtiyaç duyabilirsin. Buna hazırlan.
  • Kendi çaban kadar karşılık bulacaksın. Çabanın değerini yadsıma!

10 Ocak 2022 gününde sinirlere dikkat!

Türkiye’nin haritasına göre Mars Yay

Mars Yay, Türkiye’nin 6. evine denk geliyor. Mundane astrolojide 6. ev halkın sağlık koşullarıdır. Ulaşımı anlatır. Ayrıca kolluk kuvvtlerini de gösterir. 6. ev Mars geçişi ile, Türkiye de özellikle halkın mecazen “savaşı” gündeme gelecektir. Halkın ihtiyaçları, çalışma düzeni, çalışma koşulları önem kazanacaktır.

Mars Yay geçişi 25 Ocak 2022’ye değin sürecek.

Aşağıdaki burç yorumlarını, yükselen, ay ve güneş burcunuza göre okuyabilirsiniz.

Koç Burçları 

Yurtdışı, kariyer, üniversite, dini kurumlar konusunda savaşınız başlıyor. Fazla hassas olduğunuz bir dönemdesiniz. Bu savaşı mecazen bir anlamda düşünün. Çaba ve emeğiniz bu alanlarda değer görecek.

Boğa Burçları 

Parasal kayıplarınız tetiklenebilir. Ödemelerinizle alakalı mücadele etmeniz gerekebilir. Para konularını diğer zamanlardan çok daha özenle ele almalısınız.

İkizler Burçları

Partner veya iş hayatınızla alakalı mücadele etmeniz gereken durumlar ortaya çıkabilir. Uzun zamandır çabaladığınız bir konu var ise, bu konuda kadersel fırsat ve ilerleme yaşayabilirsiniz.

Yengeç Burçları 

Yuva ve aile konusunda önemli gelişmeler yaşayabilirsiniz. Çalışma koşullarınızı düzenlemek, günlük yaşantınıza spor dahil etmek size iyi gelecek.

Aslan Burçları 

Yaratıcı konularda tetikleneceksiniz. Hayal gücünüz bir çok konuda size yardımcı olabilir. Çocuklarınız var ise, onlardan yana aktif olmanız gerekebilir.

Başak Burçları 

Yuvanız ve ailenizle alakalı konularda, günlük koşuşturmalar içerisinde bir denge yakalamanız gerekebilir. Evinizde, gününüzü geçirdiğiniz alanlarda düzenlemeler yapmak size iyi gelebilir. Yeni bir teknolojik cihaz kullanabilirsiniz.

Terazi Burçları 

Yakın çevrenizdeki bir erkek ile alakalı gelişmeler yaşayabilirsiniz. Ayrıca internet kullanımınız artabilir. İnternet konusunda kendinizi daha da geliştirmeniz beklenebilir.

Akrep Burçları 

Parasal konular hakkında bazı mücadeleler veya ayarlamalar getirmeniz gerekebilir. Yeni bir muhasabe programı kullanmanız gerekebilir. İnternet bankacılığı gibi alanlara yönelebilirsiniz. Para konusunda gelişim ve mücadele teması öne çıkıyor.

Yay Burçları 

Kişisel anlamda olaylara müdahil olmanız ve ekstra çaba göstermeniz gerekebilir. İletişim gücünüze güvenin. Sınırlı ve seviyeli yaklaşımlar size fayda sağlar. Bilgisayar konusunda yeni programlar öğrenmeniz gerekebilir. Çocuğunuzun eğitimi önem kazanıyor.

Oğlak Burçları 

Kafanızda problem yaratan, düşüncelerinizi bulanıklaştıran “erkek” bir kişi, veya baba, arkadaş, kardeş etkisi yaşayabilirsiniz. Konu, sizin hüsnü kuruntunuz veya korkularınız sebebiyle abartıya müsait hale geliyor. Çevrenizdeki kişilerin hastalık konuları ile ilgilenmeniz gerekebilir.

Kova Burçları 

Hayal ve hedeflerinizi revize ediyorsunuz. Bir takım gruplar, sosyal ortamlar vesilesiyle önemli fırsatlar edinebilirsiniz. Bilginize ve donanımınıza güvenin.

Balık Burçları 

Kariyer hayatınızda bazı git geller olabilir. Bu git gelleri elinizin tersiyle itmek yerine, mücadele etmelisiniz. Önemli kariyer gelişmeleri, fırsatlar elde edebilirsiniz.

Destek olmak ve daha fazla okunması için yazımızı paylaşabilirsiniz.

Astroloji Natal ve Transit Planet Burç Yorumu

 

5 3 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Diğer Astroloji Yazıları

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
0
Would love your thoughts, please comment.x