fbpx

Hephaistos Asteroidinin Haritamıza Etkileri

1.373 görüntülenme
Asteroid Hephaistos No: 2212

5,7 kilometre çapında Apollo sınıfı asteroiddir. Albedosu 0,163’tür. (Albedo yaydığı ışınım gücünü anlatır). 3,18 yılda Güneş’in etrafındaki turunu tamamlar. Bir burçta yaklaşık 3 ay kalır.  Dünya’ya en yakın yörüngesi olan NEAR EARTH ASTEROİD (NEA) sınıfındadır. Mars ve Jüpiter arasındaki asteroid kuşağında yer alır. 1978’de keşfedilmiştir.

Hephaistos – Zanaatkar Tanrı

Pandorayı ve Pandoranın kutusunu hatırlarsınız. Prometeus’un ateşi çalarak başlattığı soğuk savaşın sonucuydu. Aslında sonucu mu demeli yoksa yepyeni bir hikayenin başlangıcı mı orası tartışılır tabii ki. Gelelim bizim meselemize… Hephaistos, Zeus ve Prometeus arasındaki çekişmede Zeus’un tarafındaydı. Nasıl olmasın ? Tanrılar tanrısı. Hephaistos da masum demirci. Öyle masum ama aynı zamanda topal. Karısının (Afrodit) güzelliği dillere destan, onun ise çirkinliği… Tanrılar arasında tek.

Hephaistos’un Doğumu ve Hayat Yolculuğu

Hephaistos, Yunan Mitolojisinde Hera ile Zeus’un oğludur. Ama Hesiodos’un anlattığı bir efsaneye göre Hera onu kendi kendine doğurmuş. Çünkü Zeus’un Athena’yı kafasından çıkarmasını kıskanmıştır. Çirkin ve topal olmasına dair de farklı anlatılar vardır. Bir efsaneye göre onun çirkinliğine dayanamayan Hera utancından dokuz yıl Okeanos ırmağının yanında saklamıştır. İlyada’da bu hikayeye ek olarak Hephaistos’un bunun öcünü annesinden aldığını, içine zincir sakladığı bir taht yapıp ona gönderdiği de anlatılır. Hera bu tahtın üzerine oturur oturmaz zincirler tarafından sarılır ve kurtulamaz duruma gelir.

Hephaistos, Homeros’un Odysseia destanında Afrodit ile evlidir yani güzellik tanrıçası ile. Ancak, aşksız ve güzelliksiz duramayan bu tanrıça, savaş tanrısını zanaatkar tanrıya tercih eder. Hephaistos’un yatağında Ares ile gizlice sevişir. Bunu duyan topal tanrı demir ocağına gider. Burada kırılmaz ve çözülmez zincirden ağlar örer. Hephaistos bunu bir tuzak için kullanarak yatağına kurar. Ares ile Afrodit sevişmek için yatağa yattıklarında ağ üzerlerini kaplar ve buradan kurtulamazlar.

İlyada’da anlatılana göre de Kharit’lerin arasından Kharis’le evlidir. Kharitler, üç güzeller olarak da geçen göze hoş olanı simgeleyen tanrıçalardır. Kharis zerafet ve göze hoş gelen şeylerle ilgili olan tanrıçayla evlidir.

Hephaistos’un Yetenekleri

Yukarıdaki hikayelerden de anlaşılacağı üzere Hephaistos’un yetenekleri demircilikle ilişkili. Hephaistos’un mesleği demircilikti. Hor görülmesine rağmen tanrıların silahlarını o yapardı. Çünkü, en büyük yeteneği her türlü madeni işleyip olağanüstü güzelliklere sahip eserler yaratmaktı. O bir sanatkardı!

O neleri yapmadı ki? Olimpos’taki tanrıların evlerini, Zeus’la başlayıp Agamemnon’a geçen değneği, Nestor’un ve Apollon’un kalkanını, Akhilleus’un Troya savaşında kullandığı silahları, Zeus ile Hera’nın yatak odasını kapatan kapıları, şölen masalarını o yapmıştır. Ama en önemlisi de kilden yontarak Pandora’yı yani ilk kadını yaratmıştır.

Güzellikten nasibini almayan Hephaistos hep “güzel” şeyleri “yaratmak”la ilgilidir.

Astrolojide Hephaistos No 2212

Astrolojik olarak Hephaistos, beceri ve zanaatkarlığı, sanatı temsil eder; topallık veya sakatlık (veya gerçek sakatlıktan eksik olan kol veya bacak problemleri); özellikle ebeveynler tarafından reddedilme veya terk edilme; ve birbirine uygun olmayan kişiler arasındaki uyumsuz birliktelikleri de anlatabilir…

Hephaistos asteroidinin haritalardaki işaret ettiği konular, bulunduğu burcun yöneticisi planete göre detaylı yorumlanabilir. Bu asteroid ile aşağıdaki konular gündeme gelebilir :

  • Gümüş, metal, altın vb takı işleri ile uğraşma,
  • Demir, metal işçiliği
  • Metallerle alakalı zanaat
  • Çelik yapılar
  • Vücudunda metal implant olanlar
  • Bacak, kemik kırıkları ile vücuda tel (metal implant) takılması vb. konular
  • Ayrıca metal müziği de gösterir. Metal rock müzik hakkında çalışmalar yapabileceğinizi ve ilgi duyduğunuzu da anlayabiliriz.

Haritanıza Hephaistos’u 2212 asteroid numarasını kullanarak ekleyebilirsiniz. Nasıl eklendiğini bu yazıda(buraya tıklayın) tane tane resimlerle anlattım, yardımcı olacaktır size.

Sizin Hephaistos’unuz nerede? ve deneyimleriniz neler? Aşağıya yorum ekleyebilirsiniz 🙂

Danışmanlık almak için buraya tıklayın.

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
12 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Selin ışık orhuntaş
Selin ışık orhuntaş
2 yıl önce

İlk yorumu yazarı olarak ekliyorum 🤭
6. Ev ve gad’a komşu olarak ikizlerde yer alıyor kendileri.

Bilgi ve sanat hayatımın merkezinde 🤗

Nilay
Yönetici
2 yıl önce

Merhaba Selin, haritandaki Merkür bu konuyu aydınlatır. Arkadaş, kardeş ya da çocukluğunda bedensel anlamda problem sakatlık yaşama durumu belki olabilir. Çok yakın orb ile, planetlerle ilişkisi yoksa etki göstermez. Merkür’üne etki ettiğinden dolayı bilgi ve sanat konusunda benzersiz bir araştırmacı olmana katkı sağlamış olabilir 🙂

Gizem
Gizem
2 yıl önce

Merhabalar:)haritamda 7.evimde yer almakta ve 0 orbla venusume trine 1 orbla merkurume kare acili nasil etki aliyorum?

Last edited 2 yıl önce by Gizem
Nilay
Yönetici
2 yıl önce
Reply to  Gizem

Merhaba Gizem hanım, 7.evde Venüs ile beraber, herşeyden önce kariyer para kazanma konusunda “metal” gündemlere dikkat edin. Bu alanlar size para getirebilir. Kavuşum varsa onlar daha etkili. Metal takılardan hoşlanıyor olabilirsiniz bu arada 🙂

Last edited 2 yıl önce by Nilay
Gizem
Gizem
2 yıl önce
Reply to  Nilay

Yorumunuz icin tesekkürler😊

Büşra
Büşra
2 yıl önce

Merhaba:) benim 4. evimde ve Satürn’le 7 orb kavuşum ama sanırım asteroidin etkisi için bu orb fazla. Benim takı yapımına ilgim var ve bu ilginin annemden geldiğini düşünüyorum. Sizin de yorumunuzu alabilirsem çok mutlu olurum:)

Nilay
Yönetici
2 yıl önce
Reply to  Büşra

Merhaba Büşra hanım, bu asteroidin derecesi başka bir şeyin derecesiyle tutuyorsa o da etken oluyor. Çok doğru 4.ev anne de demektir. 7 orb çok büyük evet. 4. evinizin burcunun yönetisi kim onu detaylı incelemek gerek 🙂 Sevgiler

Aleyna
Aleyna
2 yıl önce

9.evim boğada 🥲 çok yakında boncuk işlerine girmeyi düşünüyordum uranüs (kova)ile kare açım var , güneşle(yengeç) 60 şiron(yay)ile birleşmeyen açı 150 . Sizce girişmeli miyim 🥺🥺

Asli uysal
Asli uysal
2 yıl önce

Benim 3.evimde ikizlerde kad ile aslinda kavusum yapiyor diyebiliriz yoneticisi merkur de 2.evde. ayyy yine finansal yapinin oldugu yerde mi calismam lazim:( ?

Ayca
Ayca
1 yıl önce

Kariyerim icin arastirma icerisindeyken kendimi burada buldum. Hephaistos venusumle tam kavusumda 11. Evde ikizler. Yoneticisi merkur bogada 10. Evde. Karsilikli agirlama soz konusu sanirim. Kpss den atanip saglikci olma derdindeyim ama hep bir seyler tasarlayip satmak istemisimdir. Sanirim hobilerimden para kazanmak bana daha uygun. Ama 2. Evdeki mars ve kadimdan kare aliyor bilemedim. Sizce ?

Nilay
Yönetici
1 yıl önce
Reply to  Ayca

Merhaba. Sağlık sektörü konusunda çok farklı asteroidler var. Ayrıca sağlık ve medikal göstergeler de çok önemli. Hobinize göre, hobinizin ne olduğuna göre detaylı inceleme yapmak gerek. Bu konuda bizden kariyer danışmanlığı alabilirsiniz. Size neyin uygun olup olmadığını ancak detaylı bir çalışma ile anlatabilirim. https://www.astrodunya.com/urun/kariyer-meslek-ishayati-astroloji-danismanligi/

Bige
Bige
11 ay önce

10. Evimde, ikizler burcunda ay, gad, hephaistos, karma ve gold asteroidleri kavuşumda. Ay 10 derece ikizlerde, Aldebaran kavuşumlu, gad da öyle denebilir. Tam karşısında, 4. Evimde kad ile kavuşumda golden asteroidi var.
Merkür kova burcunda, venüs, pallas, hera, metis ve kara ay lilith ile kavuşumda. 6. Evden 7. Ev çizgisine kadar stelyumda.

Last edited 11 ay önce by Bige

Diğer Astroloji Yazıları

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
12
0
Would love your thoughts, please comment.x