fbpx

Hastalıkların ve Kazaların Dile Gelmesi, Hastalıkların ve Kazaların Ruhsal Anlamları

461 görüntülenme
Hastalık ve Kazalar Kişinin Kendi İçsel Çatışmalarını Anlatır

Aşağıdaki vücut bölümlerimiz ve organlarımızın, Thorwald Defthlesen kitabından alıntı ruhsal anlamlarını okuyabilirsiniz. Bu ruhsal karşılıklar, ilgili vücut bölümümüzde yaşadığımız sorun açısında, denk gelen ruhsal konuda sıkıntı yaşadığımızı anlatır. Örneğin böbreklerinden sorun yaşayan bir kişi, beraberliğinden, eşinden memnun olmayabilir.

Vücut bizim dile getiremediğimiz çoğu şeyi anlatır

Diğer yandan, ağzımızda oluşan yaralar ise, bazı kötü söylemleri içimizde tutup, bazı durumları kabul edemediğimize işarettir. Ya da dişeti rahatsızlıkları da hayata olan güvenin azaldığını anlatabilir. Cildimizde oluşan problemler, insanlarla aramıza sınır koyma, insanların sınırlı yaklaşımları gibi ihtiyaçlarımızın olduğunun göstergesidir. Cildinde rahatsızlık oluşan kişi, kendisine aşırı yaklaşıldığının ve sınırlarının ihlal edildiğinin, dolaylı yoldan güven eksikliği yaşadığının bir kanıtıdır. Tüm vücut dengesizliklerimiz, aslında konuşan birer mesajcıdır. Aşağıdaki vücut ve karşılıkları ile, herhangi bir hastalık konusunun temel ruhsal nedenini yorumlayabilirsiniz.

Yaşadığımız Kazalar ve Ruhsal Kaçışlarımız

Öte yandan, hastalıkların yanı sıra, kazalar da başka unsurlarolsa dahi, kişi bu kazanın içerisinde yer aldığından, içsel çatışmasını ruhsal olarak çözümleyememiş ve kaza sayesinde zorunlu öğretime tabi tutulmuştur diyebiliriz. İnsan bir sıkıntı yaşıyorsa, bu kendi sorumluluğundadır ve kendisi yüzünden sıkıntı çeker denilir. Hatta Alman Psikolog K. Marbe’ye göre, bir kere kazaya uğramış olan insanda, yaşantısının devamında hiç kazaya uğramamış birine göre, daha fazla kazaya uğrayabilir. Yani bu durumun bir kişilik problemi olduğu anlatılır. Dolayısıyla kazaya eğilimli insan tipi de vardır. Bir insanın hayatında kazalar artmışsa, kişi kendi problemleriyle tam olarak yüzleşememiştir. Kaza bir durak olarak anlatılır. Kazayı genellikle yaşayan kişiler bir kaçış rampası olarak görürler. Dolayısıyla hem hastalıklar hem de kazalar, insanın kendisini geliştireceği bir bilinç basamağıdır. Bu kaza ve hastalık ile, kişi kendindeki kişisel ruhsal mevzuları detaylıca düşünmeli, çözümlemelidir.

Ağız : Kabul etmeye hazır olma

Akciğer : Temas, iletişim, özgürlük

Ayaklar : Anlayış, sabır, alçakgönüllülük, kök salma

Boyun : Korku

Böbrekler : Beraberlik

Burun : Güç, iktidar, gurur, cinsellik

Cinsel Organlar : cinsellik

Deri : sınırlama, kurallar, temas, şefkat

Dişeti : Güven

Dişler : Saldırganlık, canlılık

Diz : Alçakgönüllülük

Eller : Dokunma, kavrama, eylem yeteneği

Gözler : İnceleme, anlama

İdrar Kesesi (Mesane) : Baskıyı serbest bırakma

İnce Bağırsak : Hazmetme, çözümleme (analiz etme)

Kalın Bağırsak : Bilinçdışı, cimrilik

Kalp : Sevme yeteneği, duygular

Kan : Yaşama Gücü, canlılık

Karaciğer : Değerlendirme, dünya görüşü, geçmişle nedensel bağlantımız

Kaslar : Hareketlilik, esneklik, etkinlik

Kemikler : Sağlamlık, Kurallara uyma

Kollar ve Bacaklar : Hareketlilik, esneklik, etkinlik

Kulaklar : İtaat

Mide : Duygular, kabul etme yeteneği

Penis : Güç, iktidar

Saçlar : Özgürlük, güç, iktidar

Safra : Saldırganlık

Sırt : Doğruluk, içtenlik

Tırnaklar (El ve Ayaklar) : Saldırganlık

Vajina : Fedakarlık, bağlılık

 

4.5 4 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
3 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Seray
Seray
4 yıl önce

Cilt problemlerinin bundan olduğu hiç aklıma gelmemişti ama bizim jenerasyonun yatkınlığı da var sanırım, Neptün oğlak neslindenim ayrıca ayım da oglak kavuşum olmasa da. Cilt sorunları en çok 2018 den beri yaşıyorum maalesef güneşim Venüsüm başak asc 28 terazi. Oğlak stelyumunu yükselenime kare alıyorum, tutulmalar da cabası, Neptün balık transitini Venüs güneşime karşıt alıyorum arşa geçti her şey. Tabi bu arada 14 kiloyu cabasiz vermek gibi enteresan fiziksel değişimler de yaşadım:)

Leo
Leo
4 yıl önce

Deri.. Bir ara sınırlandığım bir ortamı değiştirdiğimde cildim düzelmişti resmen. Şefkat de yok, mesafe var. Satürn baskısı var haritamda.

aurora
aurora
4 yıl önce

Bedenimiz o kadar gerçeğin farkında ki hastalık aslında insana uyarıdır●Fakat insanoğlu besenin bu sinyallerini okumamamk noktasında ısrarcıdır ●Fizik beden ruh beden bütünlüğünü yakalamanın muhteşem hazzını yaşamaya niyetli olma ümidiyle umarım insanlik kendi kendinin şifacısı olma yoluna girer✔

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
3
0
Would love your thoughts, please comment.x