fbpx

Astrolojide Astraea Asteroid No 5 : Altın Çağının Yıldız Tanrıçası

3.118 görüntülenme
Astraea Asteroid No 5 : Altın Çağının Yıldız Tanrıçası

Illustratör Aslı Öztoprak (Astraea Asteroid No 5 Astro Dunya Astrolojide Asteroidler)

Güneş sistemimizdeki 5.büyük asteroiddir. 1845 yılında Karl Ludwig Hencke tarafından bulunmuştur. Başak Burcu doğasındadır. Dünya’nın altın çağında insanlara yardım eden bir figür olarak tanınır. Demir çağında ise dünyayı terk etmiştir. Başak takımyıldızına gittiği anlatılır.

Efsaneye göre Astraea’nın bir gün tekrar Dünya’ya dönüp, altın çağını getirmesi ve insanlığın acılarına son vereceği anlatılır. Adalet ile yani Dike ile de yakından ilişkilidir. Kanunsuzluklar ve haksızlıklar sebebiyle, Dünya’yı terk ettiği söylenir. Parlak bir kız olduğu ve diğer erkekleri de kutsadığı anlatılır. Zeus ile Themis’in kızları olduğu bilinir. Bakire bir tanrıçadır. Saflığı anlatır. Yıldızlı geceyi, göksel olguları anlatır. Dünyadaki türlü haksızlığa karşı dayanamamış ve onları görmek istememesi sebebiyle,  görmek ve gözlerle alakalı konuları da haritamızda anlatır. Haritalarımızdaki Astraea yerleşimini özetlersek, kısa başlıklar ile bazı temaları getirebileceğini anlayabiliriz.

  • Yalnızlık
  • Altın takılar
  • Görme bozuklukları, göz
  • Görüş açısı
  • Susmak
  • Düzen, adalet
  • Göksel faktörler, yıldızlar, astronomi
  • Görememek, gözünün önündeki şeyi fark edememek
  • Aşırı saflık
  • Bazı konuları görmezden gelme zorunluluğu
Asteroid Astraea’nın Burçlara ve Evlere Göre Yorumu

Astraea 1.evde (ya da Koç burcunda) Göz ile alakalı kazalar verebilir. Kişi hukuksal mücadeleler, hak uğruna uğraş verebilir. Kadının haritasındaysa erkek arkadaş konusunda tatmin veremeyebilir, burdaki problem ise harita sahibinde olabilir. Kişi partnerinin olmayışından rahatsız olabilir, ancak gözünün önündeki potansiyel adayı göremiyor olabilir. Kişi astronomi, astroloji tarzı konularda faaliyet gösterebilir.

Astraea 2.evde (yada Boğa burcunda)  Dış güzellik verebilir. Aşk ve parasal konularda susmayı tercih edebilir. Parasını kullanmayı bilmiyor olabilir. Astronomi, astroloji tarzı konular ile para kazanma potansiyeli vardır.

Astraea 3.evde (ya da İkizler burcunda) Kişi seçeneklerini görmekte zorlanıyor olabilir. Değişken durumlara karşı kendini kapatmış olabilir. Çocuklarla alakalı bazı konuklara tanıklık etmiş olabilir. Kitap okurken okuduğunu zannedebilir, tam olarak kitaba kendini adapte edemeyebilir. Çocuklarıyla alakalı görme problemi verebilir. (Vermeyedebilir, bunlar olasılıklardır.) Kişi yakın çevresinde olan bitene karşı susuyor olabilir. Görmemezlikten gelebilir. Bol bol astronomi ve göksel olaylar hakkında bilgi sahibi olmayı da verebilir.

Astraea 4.evde (ya da Yengeç burcunda) Kişi duygularını tam olarak anlamıyor olabilir. Kendi iç dünyasını görmezlikten gelebilir. Kadın ise kendinde görme bozukluğu ya da erkek ve kadın için de annede görme bozukluğu verebilir. Aile hayatında ve yuvasında haksızlığa karşı durabilir. Bu haksızlıklardan kaçmak isteyebilir. İçsel bilgileliğini astronomik konular ile geliştirebilir. Yıldızlarla yakından ilgili olabilir.

Astraea 5.evde (ya da Aslan burcunda)  Kişi kendi Güneş burcu neredeyse, o konuyla alakalı bazı konuları görmezden gelebilir. Susmayı tercih edebilir. Yaratıcılık alanında göksel konulara ağırlık vermesi fayda getirebilir. Göksel konular onun eğlence ve ilgi dünyasına hitap edebilir. Babayla alakalı göz problemleri ya da babanın suskun ve görmezden gelen biri olduğuna işaret edebilir.

Astraea 6.evde (ya da Başak burcunda)  Kişi günlük hayatını nasıl düzenlemesi ve neler yapması gerektiğiyle alakalı bazı sorumluluk konularını göz ardı etmeye meyilli olabilir. Temizlik konusunda biraz daha rahat davranan biri olabilir. Günlük hayatında göksel konular hakkında bilgi sahibi olması, bu konuları araştırması ona ruhen iyi gelebilir. Bilinçaltı konularıyla ilgili bazı durumları, bir türlü göremiyor olabilir.

Astraea 7.evde (ya da Terazi burcunda) Kişi partneri hakkında ve sevdiği konularla alakalı bir belirsizlik yaşayabilir. Partneriyle alakalı konuları görmezlikten gelebilir. Evliliği aşırı idealize etmiş olabilir. Sevgisinde masumluk ve içtenlik verebilir. Venüs sert etkiler altındaysa göz problemi verebilir. Yalnız kalmayı ve partner olmadan yaşamayı tercih edebilir.

Astraea 8.evde (ya da Akrep burcunda) Ciddi göz rahatsızlığı verebilir. Uzun dönemli göz problemleriyle kişi uzun yıllar uğraşabilir. Ölüm ötesi konularda yıldızlarla alakalı bağlantıyı kurarak geniş vizyona sahip biri olabilir. Astronomi gibi dallardan para kazanabilir.

Astraea 9.evde (ya da Yay burcunda) Kişinin göz problemleri varsa, büyüme ihtimaline karşılık mutlaka doktora görünmeli ve tedavisine devam etmelidir. Eğitim hayatından uzaklaşmak isteyebilir. Eğitim süresince tanıştığı kişilerle görüşmek isteyemeyebilir. Astronomi ve göksel konularda yüksek öğrenim başarı getirebilir. Aile büyüklerinde göz problemi verebilir.

Astraea 10.evde (ya da Oğlak burcunda) Kişi kariyer hayatında otorite figürlerle alakalı ya da iş hayatıyla alakalı bazı durumları görmezden gelmeye ihtiyaç duymuş olabilir. Göz ve görme ile alakalı ciddi sağlık problemleri verebilir. Kariyerinde yalnızlığı tercih edebilir. Sorumluluklarını tam olarak anlamamış da olabilir. Astronomi kariyer hedefleri açısından uygundur.

Astraea 11.evde (ya da Kova burcunda) Kişi hayal kurmakta zorlanıyor olabilir. Bakış açısı ve vizyonu geniş bir düşünce yapısı da verebilir. Ani durumlarda yapılacakları kestiremeyebilir. Arkadaşlarıyla alakalı bazı durumları görmezden gelecek durumlar yaşabilir. Kozmik konularda algısı geniş olabilir.

Astraea 12.evde (ya da Balık burcunda) Kişinin gerçekten görmezden gelmek değil de, bir türlü göremediği bilinçaltı konulara işaret edebilir. Sınırsız bir yıldızlar bilgisi, astronomi bilgisi olabilir. Yalnızlıktan kaçıyor olabilir. Bu evin yöneticiliğindeki gezegenle alakalı kullanımı önem kazanacaktır.

Astraea asteroidinin haritalarımızdaki önemli karşıt, kare ve kavuşum açıları sağlık açısından göz problemleri verebilir. Ancak bu her zaman verecektir, anlamı taşımaz. İhtimaller dahilinde sonuç değişkenlik gösterebilir. Tespit ettiğiniz bir durum ömür boyu da etki göstermeyebilir. Bu olasılıkları göze alarak yorumlamayı siz de kendi haritalarınız için geliştirebilirsiniz.

Asteroidleri Haritama Nasıl Eklerim diyenler linkten yazıyı okuyp kendi haritalarını çıkarmayı ve haritalarına asteroid eklemeyi öğrenebilirler. Astraea asteroidi için ekleyeceğiniz kod : 5 ‘tir. https://www.astrodunya.com/astroloji-ogren/ Şuraya tıklayabilirsiniz.

Kaynaklar :

https://www.greekmythology.com/Other_Gods/Minor_Gods/Astraea/astraea.html

https://www.theoi.com/Titan/Astraia.html

 

5 2 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
5 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Gizem
Gizem
4 yıl önce

Yaa inanmiyorum bu asteroid 1.evimde ve yayda 9.evimdeki günesime kare acıli yazdiklariniz o kadar uyuyor ki ilgili kisimlarla ilgili.günesimle karesinin nasil yorumlayabiliriz?

gulizar
gulizar
4 yıl önce

benim 12.ci evimde kocda, hem koc burcu(1.ev) yorumu, hemde 12.ci ev (balik burcu) yorumunumu okuyacagim??

Belinay
Belinay
4 yıl önce

Eveet benim 2.evde akrepte umarım dış güzellik veriyordur fkdlld

Devri Abdal
Devri Abdal
1 yıl önce

Teşekkür ediyorum… Hizmeleriniz kabul olsun…

Hakk Eyvallah?..

Diğer Astroloji Yazıları

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
5
0
Would love your thoughts, please comment.x