fbpx

Güneş Terazi Burcunda

463 görüntülenme

TERAZİ BURCU 23 EYLÜL – 22 EKİM ARASINDA DOĞANLAR 

23 Eylül – 22 Ekim

Dualite : Eril

Element : Hava

Nitelik : Kardinal

Terazi aktif, artistik, uysal, barışçıldır, güzellik ve uyumu ödüllendirir. Diplomatik, parlayan bir görüntüye sahiptirler ve sosyaldirler.

Yönetici Gezegen : Venüs. Güzellik ve aşk tanrıçasıdır. Kibar ve duygusaldır. Astrolojide venüs etkisi, lüks sevgisine ve olağanüstü yaratıcı yeteneğe yönelir. Venüs zevki, sosyal uğraşları, sanatı ve süslemeyi yönetir. 

Sembol : Terazi , denge, düzen ve adaleti ifade eder.

Glif (Sembol) : Terazinin sembolü mükemmel dengede olan ölçeği temsil eder. Bu, iki dünya arasındaki kapı olarak kabul edilen batan güneşin eski Mısır’daki sembolüydü. Sembolik olarak ise, glif, üçüncü bir çizgiye dayanan iki düz çizgiye bağlı bir hilaldir. Bu, her iki tarafta da mantıkla sınırlanan duyguyu temsil eder; aşağıdaki çizgi ortaklığı simgelemektedir.

Mottosu: Dengede duruyorum.

Zıt / Karşıt Burç : Koç burcudur. Terazi, ortaklık ve evliliğin işaretidir. Güneş Teraziler bir birlik içindeyken en mutlu anlarını yaşarlar ve yalnız kalmaya zorlandıklarında genellikle dengelerini ve olumlu bakışlarını kaybederler. Terazi’nin zıt burcu olan Koç, ego, kalıcılık ve benlik burcudur. Koç insanları kendilerini ilk sıraya koyma eğilimindedir ve bencillik onların olumsuz özelliklerinden biridir.

Vücutta Temsil Ettiği Yerler: Bel ve kalçalar ve böbrekler: Teraziler, alt basen gerginliğinden ve bel bölgesinde problemlerden muzdariptir. Ayrıca böbrek enfeksiyonlarına da maruz kalırlar.

Şanslı Gün: Cuma

Şanslı Numara : 6 ve 9.

Uğurlu Taş :  Opal; Finansal başarı getirir, kullanıcısını tehlike ve açgözlülükten kurtarır ve net bir içgörü kazandırır.

Uğurlu Rengi: Mavi ve lavanta. Romantizmin, uyumun ve arınmanın renkleridir.

Şehirler : Viyana, Kopenhag, Charleston (Güney Carolina), Lizban

Ülkeler :  Burma (Myanmar), Çin, Tibet, Arjantin, Japonya

Çiçekler : Gül, kozmos çiçeği, ortanca

Ağaçlar : Badem, Selvi ve kül

Metal : Bakır

Hayvan : Yılan ve kertenkele

Tehlike: Terazi burcu insanları, aşkla ilgili durumlarda başkalarını rahatsız etme eğilimindedir. Çünkü kararsızdırlar ve bazen aşklarını çok kolay ilan ederler. Terazi aşıkları hem kızdırır hem de hayal kırıklığına uğratır. Ayrıca kararsız ve inançsız olma eğilimleri vardır.

Güneş Burcu Ne Demektir?

Güneş bir burçta ortalama 30 gün kalır. 365 günün sonunda zodyak turunu tamamlamış olur. Güneş burcu demek doğduğumuz gün güneşin seyahat halinde olduğu burç demek. En temel ifadeyle (halk arasında bilinen haliyle) güneş burcumuz öz burcumuzdur. Güneş burçları karakterlerimiz ve kişiliklerimiz hakkında bilgi verir. Mevsimler güneşin geçişine göre oluştuğu için burçları da etkiler. Örneğin yaz mevsiminde doğan bir ateş burcu kış mevsiminde doğan birine kıyasla daha enerjik ve dışa dönüktür.

Güneş Terazi Burcunda

Güneş terazi burcunda 23 Eylül – 21 Ekim tarihleri arasında kalır.  Güneş bu tarihlerde Terazi burcunda bulunur. Hava grubunda yer alan terazi burçları dengenin ve uyumun diğer adıdır. Terazinin zıt burcu Koç’tur. Astrolojik olarak Koç burcu ilkbaharın habercisiyken terazi burcu da sonbaharın habercisidir. Nasıl ki koç burcunun yönetici gezegeni Mars’tır ve hareket, savaş, eril enerjisi taşır; Terazinin yönetici gezegeni de Venüs’tür ; denge, uyum, dişil enerji taşır. Koç burcunun hareket enerjisinin tam tersine Terazi sakinliktir. Koç’un bireyciliğine karşı Terazi’nin sosyalliği önemlidir.

Terazi Burcu Nasıldır?

Terazi burçları her şeyden önce dengeyi bulmaya çalışmanın bir diğer adıdır. Ama çoğu zaman bu dengeyi sağlarken dengesiz olabilirler. Estetiğe düşkünlük, dış görünüşe olan hassasiyet ve çirkin olana tahammülsüzlük önemli noktalarıdır. Eşitliğin güçlü savunucularıdır. Bir yerde adaletsizlik varsa orada ilk sesini duyduğumuz terazidir. Venüs’ün yönetimi altında olan Teraziler sosyalleşmek konusunda oldukça başarılıdırlar. Teraziler yalnızlığı sevmez. Sevgisini paylaşacağı partneri, dostları ve arkadaşları olmazsa hayat onlar için çekilmez olur.

Terazi Burcunun Yönetici Gezegeni

Terazi burcunun yönetici Venüs’tür. Venüs mitolojide güzellik ve estetikten sorumludur. Venüs’ün bulunduğu yerde güzellik ve sevgi vardır. Terazi burçları yönetici gezegeninin etkisiyle sevgiye karşı hassastırlar. Bekledikleri sevgiyi göremezlerse onlar için ortada problem var demektir. Terazi burcu 7. evin yöneticiliğini yapar. Yani her türlü ortaklık, anlaşma, imzalaşmaların evi. Ve tabii ki bu ortaklığın içinde evlilik de bulunur. Uyum gerektiren birliktelikler için akla tabii ki Terazi gelir.

Terazi Burcu Sağlık

Terazi burcu medikal astrolojide böbrekleri yönetir. Haritada zararlı terazi konumları veya transitlere bağlı olarak böbrek , idrar yolları, cilt rahatsızlıkları meydana gelebilir. Terazi burcunun en yaygın psikolojik rahatsızlıkları arasında endişe, kaygı, kararsızlık, bastırılmış öfke ve erteleme yer alır. Psikolojik sorunların fiziksel rahatsızlıkları tetikleyen temel şey olduğunu düşünürsek, bu denklemde de terazi burcunun psikolojik sorunları boşaltım sistemi rahatsızlıkları olarak kendini gösterir.

Güneş Terazi Burçları Genel Özellikleri

 • Adaletli
 • Uyumlu ve uzlaşmacı
 • Manipülasyon
 • Estetiğe önem veren
 • Flörtöz
 • Sanata ilgi
 • Gözlem yeteneği
 • Sosyallik
 • Onaylanma ihtiyacı
 • Gölge yönü olarak bağlılık / bağımlılık

Güneş Terazi Burcu Ünlüleri

 • Tarkan
 • Hülya Avşar
 • Kim Kardashian
 • Burcu Esmersoy
 • Ebru Gündeş
 • Fettah Can
 • Ceyhun Yılmaz
 • Pavarotti
 • Will Smith
 • Ayşegül Aldinç
 • Hadise
 • Bella Hadid
 • Kim Kardashian

Kaynakça : Bulut, Gülden (2020) , Mitolojik Astroloji & Psikoloji – Zodyak Astroloji Yayınları, The Only Astrology Book You’ll Ever Need, Joanna Martine Woolfolk

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Diğer Astroloji Yazıları

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
0
Would love your thoughts, please comment.x