fbpx

Güneş Başak Burcunda

416 görüntülenme

BAŞAK BURCU 23 AĞUSTOS – 22 EYLÜL ARASINDA DOĞANLAR 

Dualite : Dişil

Kalite : Toprak

Nitelik : Değişken

Başak ayrılmış, mütevazı, pratik, ayrımcı ve çalışkan, analitik ve özenlidir. Bilmek ve anlamak istiyor.
Yönetici Gezegeni : Merkür. Eski İletişim ve Ticaret Tanrısı. Astrolojide, Merkür zekayı ve nedenleri yönetir. Ve yüksek gergin bir mizaca yatkındır.
Symbol : Bakire: Kendisinin ve kişinin yeteneklerinin, başkalarına yardım etme yolunda, motive, alçakgönüllülük, işçiliğin ve hizmetlerinin saflığını temsil eder. Bakire genellikle, dünyaya fayda sağlamak için fikir ve becerilerin kullanılmasını sembolize eden bir buğday demetini taşır.
Glif: Sembol bir bakireyi temsil eder, çünkü insan üreme organlarının bir gösterisi; kapalı ve el değmemiş halidir. Sembolik terimlerde glif, biri geçtiği iki kavisli çizgiye bağlı düz bir çizgidir. Bu, duygu ve duyguya bağlı ve uygulayıcıya kadar olan bilgeliği temsil eder.

Başak burcu

Başak burcu

Motto : Analiz ediyorum.
Zıt Burcu : Balık. Başak, iş ve kendini geliştirme belirtisidir. Başaklar, gerçeği bulmak ve mevcut tüm bilgileri elde etmek için gerçekleri ayıran mükemmeliyetçilerdir. Balık, Başak’ın zıt işareti, yanılsaması ve kendini aldatma işaretidir. Balıklar rüya, hayal gücü, belirsizlik, sanrılar ve kaçma eğilimlidir.
Vücuttaki Yöneticiliği : Sinir sistemi ve bağırsakları temsil eder. Başaklar stres ve gerginliğin neden olduğu hastalığa yatkındır. Özellikle ülserlere duyarlıdırlar.
Şanslı gün : Çarsamba

Uğurlu Numara : 5 ve 3.

Uğurlu Taş : Safir: Zihne dinginlik verir ve seyahat ederken hastalık ve yaralanmalara karşı korur.

Uğurlu Renk : Lacivert ve gri: zarafet ve lezzetin klasik rengi.

Şehirler  :Paris, Boston, Heidelberg, Strazburg

Ülkeler : Türkiye, Yunan, Girit, Batı Hint Adaları

Çiçekler : Gündüzsefası ve hercai menekşe

Ağaçlar : Fındık taşıyan ağaçlar

Metal : Civa

Hayvan : Küçük evcil hayvanlar

Dikkat : Başak burcu insanı bazen müdahale etme eğilimleri, eleştirel dilleri ve duygusal tutumları nedeniyle başkalarında öfke ve şiddet uyandırır.

Güneş Burcu Ne Demektir?

Güneş bir burçta ortalama 30 gün kalır. 365 günün sonunda zodyak turunu tamamlamış olur. Güneş burcu demek doğduğumuz gün güneşin seyahat halinde olduğu burç demek. En temel ifadeyle (halk arasında bilinen haliyle) güneş burcumuz öz burcumuzdur. Güneş burçları karakterlerimiz ve kişiliklerimiz hakkında bilgi verir. Mevsimler güneşin geçişine göre oluştuğu için burçları da etkiler. Örneğin yaz mevsiminde doğan bir ateş burcu kış mevsiminde doğan birine kıyasla daha enerjik ve dışa dönüktür.

Güneş Başak Burcunda

Güneş Başak burcunda düzenli, titiz, eleştirel, üretken ve hizmet etmeyi seven bir yapıdadır. Başak burcu üretmenin ve verimliliğin sembolüdür. Genellikle başak ve nar ile birlikte resmedilir. 23 Ağustos – 22 Eylül tarihleri arasında doğanların güneş burcu başaktır.

Başak Burcu Nasıldır?

Başak burcu Yunan mitolojisinde Demeter ile simgelenir. Demeter mevsimleri oluşturan tanrıçadır. Kızı Persephone yeraltı tanrısı Hades ile evlenmiş ve yılın 6 ayını kocasının yanında geçirmek zorunda kalmıştır. Demeter, kızı yer altındayken yeryüzüne kış / sonbahar ; Demeter kızı ile buluşunca da yaz mevsimi gelmektedir. Aynı zamanda Demeter, Olympos’tan kendi rızasıyla inerek ölümlüler arasında yaşamayı tercih etmiştir.

Demeter’in hikayesi başak burcunun birçok özelliğini içinde barındırır. Mevsimleri oluşturması düzen ve sınıflandırma özelliğine iyi bir örnektir. Olympos’u terk ederek ölümlülerle birlikte yaşamayı seçmesi de başak burcunun insanlığa fayda sağlayacak faaliyetlerde yer almasını özetler.

Kıtlık ve verimlilik gibi toprak kaynaklı tarımsal meseleler başak burcunun sorumluluğundadır.

Saflık, mükemmellik, verimlilik, üretkenlik, el değmemişlik yani bakirlik başak burcunun anahtar kelimeleri olarak sıralanabilir.

Bunların dışında eleştiri de önemli bir maddedir. Başak burcunun dürtüsü mükemmel olmak, her şey nizamlı yapmak, kusursuz bir eser meydana getirmektir. Çünkü başaklar dünyanın böyle bir yer olmasını ister bunun için çalışırlar. Amaçlarına ulaşamadıkları her an, amaçlarına ulaşmayı engelleyen her insan eleştirilmeyi hak etmiştir.

Başak Burcunun Yönetici Gezegeni

Başak burcunun yönetici gezegeni Merkür’dür. Mantıklı fikirler, eleştiri hakkı, tasnifleme ve detayları görebilme Merkür’ün armağanıdır. Güneş başak için çalışma, hizmet etme, görevleri yerine getirmenin altında insanlığa fayda sağlamak yatar. Ayrıca Güneş Başak zenginleşmeyi üreterek elde eder. Bol kepçe gezegeni Jüpiter başakta rahat edemez. Öte yandan duyguları güvenilmez olarak nitelendiren başak burcu ile aşkın gezegeni Venüs anlaşamaz. Başak burcunun sevgi gösterme yöntemi ihtiyaçları karşılamaktır.

Başak Burcu Sağlık

Başak burcu sağlık astrolojisine göre bağırsak bölgesini, sindirim sistemini karşılar. Özellikle bağırsak rahatsızlanmaları başakla yakından ilgilidir.

Güneş Başak Burçları Genel Özellikleri

 • Planlı, programlı hareket ederler,
 • Üretmekten, çalışmaktan keyif alırlar,
 • Gönüllülük, hizmet, sosyal sorumluluk projeleri başak burcuyla yakındır ilgilidir,
 • Mantıklı fikirler yürütürler,
 • İstatistik okuma ve analitik hesaplar yapma konusunda başarılıdırlar,
 • Varlık amaçları hizmet etmektir,
 • Mükemmellik için çalışırlar
 • Güneş başak konumlarının gölge yönü OKB olarak ortaya çıkar.
 • Sadıktırlar
 • Görev insanlarıdır.
 • Hemşireler, sağlık kuruluşları, temizlik başakla ilgilidir.

Güneş Başak Burcu Ünlüleri

 • Beyonce
 • Aras Bulut İynemli
 • Gökhan Türkmen
 • Cüneyt Arkın
 • Agatha Christie
 • Hande Ataizi
 • Gülben Ergen
 • Stephan King
 • Mabel Matiz
 • Eda Taşpınar
 • Merve Boluğur
5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Diğer Astroloji Yazıları

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
0
Would love your thoughts, please comment.x