Astrolojide Ay Boğa Burcunda Nasıldır?

Astrolojide Ay Boğa Burcunda Nasıldır?

Astrolojide Ay, duygusal dünyamızı anlatır. Genellikle iç dünyamızın dinamiğini gösterir. Ay, Güneş’ten gelen ışınları yani bilgileri, hangi bakış açısıyla ele aldığımızı da gösterir. Boğa burcunun sembolizmasında, yöneticisi Venüs’ü düşünmek gerekir. Venüs’ün temsil ettiği konular, aşk, para, sevgi, sağlık, zevkler, dış görünüştür. Aynı zamanda Boğa, toprak elementine sahip bir burçtur. Toprak elementi en temelde pratikliği anlatır. Materyal dünyevi kaynakların kullanımı, bunlar üzerindeki yeteneklerimizi gösterir. Boğa aynı zamanda sabit bir burç olduğundan, stabil durumlara ve sabit durumlara işaret eder. Boğa dişil bir burç olduğundan “alıcı” enerjiye sahiptir. Zodyakta 2. Eve denk gelen burç Boğa’dır. Ay Boğa’da para düşünceli, materyal vasıtalarla ortaya konulan değer, fayda, gelir ve giderler, görünüş anlatılır. Sağlık açısından boğaz bölgesini etkiler. Tirod ile ilgili sıkıntılarda da Boğa burcunda görülür.

Sabrın Sonu Selamettir

Ay burcu boğa olanlar kolay odaklanırlar. Ay boğa burcunda yücelim durumundadır. Ay’ın burç yerleşimi  günlük alışkanlıklarımızı anlattığı gibi, geçmişimizi de anlatır. Ay’ın bulunduğu burç ve ev duygularımızın ifade edilişi ve reflekslerimizi anlatır. Diğer faktörlerle Ay arasındaki açılar ise, bu konulardaki güçlü ya da güçsüz taraflarımızı gösterebilir. Bilinçaltımızı da Ay anlatır. Erken çocukluk dönemimiz de Ay ile sembolize edilir. Annemizden öğrendiklerimiz, annemizle olan ilişkimizi Ay gösterir. Astrolojide doğum formüllerinde mutlaka Ay bulunur. Ay Boğa burcundaki kişinin en temel refleksi “sahibim” demektir. Sahip olmak onun için değerlidir. Çevrelerini ve kendilerini güzellikler sarsın isterler. Güzel yemekler, hoş kıyafetler onların dikkat ettiği şeylerdir. Duygularda ve isteklrde biraz inatçı olabilirler. Yeniye çok fazla açık değillerdir. Genelde tanıdık konular ve durumlarla uğraşmayı yeğlerler.

Yeniliğe kapalı

Korumacı iç güdüleri vardır. Bulundukları konumu korumak isterler. “Her şey yolunda gidiyorsa neden yeniyi deneyeyim ki?” düşüncesindedirler. Oturdukları evi, yaşam kalitelerini korumak isterler. Sabırlı olmalarıyla ünlüdürler. İyi bir anne – baba modeli Ay Boğayı anlatır. Ay Boğa burcu geçişinde, hayvanlarla ilgilenmek, bahçeyle uğraşmak, doğada vakit geçirmek için uygundur. Güzel müzikler, huzurlu zaman geçirmek Ay Boğa sembolizmasında görülür. Uzun ömürlü olmak da Boğa burcuyla ilişkilidir. Güzellik kelimesinin Zodyak karşılığı da Boğa’dır. Vokal, ses vb konuları da Boğa burcu ile ilgili olduğundan, Ay burcu Boğa olan kişilerin ses telleri hassas olabilir, sesi çok güzel olabilir.

Boğa burcu sembolizması

Boğa sembolünün en tepesinde duran yarım ay şekli de, ayın buradaki yücelimini anlatır. Ziraat mühendisliği, çiftçilik, büyükbaş hayvanlar gibi konular Ay Boğa etkisidir. Yemekler ve lezzetler de Boğa burcunun konusudur. Ay burcu Boğa geçişi ve doğum haritasına Ay Boğa konumundaki kişiler biraz tembelliğe de meyilli olabilirler. Agresif yapıları yoktur. Soğuk havalara karşı pek dirençli bünyeleri de olmayabilir. Boğa burcu ev hayatına da düşkündür. Moda konusunda da yeteneklidirler.

Ay Burcu Boğa Olan Ünlüler

  • Oliver Stone
  • Ebrar Karakurt
  • Eda Erdem
  • Adil Yıldırım
  • Duygu Özarslan
  • Ata Demirer

Ay’ın diğer burçlardaki konumlarını okumak için buraya tıklayabilirsiniz. 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *