Ay Koç Burcunda

Astrolojide Ay, Koç Burcunda Nasıldır?

Astrolojide Ay, Koç Burcunda Nasıldır?

Astrolojide Ay, sağlığımızı, ruhumuzu, anne ilişkilerimizi, anne kökenimizi, ruhsal yapımızı ve zihin dünyamızı anlatır. Ay burcu ile, içsel yönelim ve eğilimlerimizi görürüz. Ani tepkilerimiz, reflekslerimiz ve bilinçaltına attığımız şeyleri Ay burcumuz gösterir. Ay’ın Koç burcundaki seyahati, ve doğum haritasında Ay Burcu Koç kişileri için, Ay ve Koç sembolizmasını bir arada inceleyelim. Ay burcu Koç olanlar, öncelikle burcun yöneticisini akıllarına getirmelilerdir. Koç burcunun yöneticisi Mars olduğundan, Ay burcu Koç olan kişilerin zihin alanını Mars ile beraber yönetiyor.

Ay Koç’ta Mars Bağlantısı : Spiritüel ego ve kavgalar

Mars astrolojide kişisel bir noktadır. Bağımsızlığı anlatan bir gezegendir. Aynı zamanda Mars bu Dünya’dan bakıldığında disiplini öğrenen bir gezegendir. Mars, düşük bilinç boyutunda seks ve cinselliği de anlatır. Mars’ın en genel ifadesi ise AKTİVİTE’dir. Eylemler Mars ile anlatılır. Aksiyon alma tarzınız, hareket geçmeniz, bedensel eylemleriniz Mars ile etkilenir. Mars aynı zamanda zihinle bağlantılı bir gezegendir. Zihinsel yansımamızı Ay ile akıtıyoruz ve bu enerji Mars ile eyleme dönüşüyor. Spiritüellik egolarıyla bağlantılı kavgaları da Mars temsil eder.

Dayanıklılık & disiplin

Dayanıklılığımızı Mars ile görebiliriz. Spiritüel eğitimler, bilgiler ve farkındalıkla Mars’ınızı eğitmeniz gerekir. Çünkü kişiye güç ve genişleme veren gezegen Mars sayesinde olur. Spiritüel farkındalık Ay Koç’ta ortaya çıkar. Kendini ortaya koyma ve benlik davası Mars ile sembolize edilir. Karar verici mekanizma Mars ile yönlenir. Psikolojideki uçlar, hüzünler, sevinçler Mars ile anlatılır. Ruhsal bedenimiz ile fiziksel bedenimiz arasındaki bağlayıcı unsur Mars’tır. Hiyerarşi ve disiplin gibi yapıları da Mars ile irdeleyebiliriz.

Sağlıkta Baş Bölgesi : Ay Koç

Zodyakın ilk burcu Koç’un Ay’daki konumu, öncelikle sağlık açısından baş bölgesine işaret etmektedir. Ay’ın öncü burç olan Koç burcundaki konumu, Ay burcu Koç olan kişilerin, eyleme çabuk geçen, atak ve atılgan kişiler olduğunu bize gösterir. Ay, Koç burcundayken içsel dinamiğimiz eyleme daha çabuk dönüşebilir. Ay’ı Koç burcunda olan kişilerin, olayları yönetme, krizleri çözme yetenekleri vardır. Fakat onlar genellikle, refleks bazında hareket ederler.

Ay Koç karakter özellikleri

Ay Koç’ta agresifliği de gösterebilir. Sıcakkanlılardır. Çabuk hareket ederler. Pratik olabilirler. Uzunca sabır isteyen işlerde, biraz sabırsızlık gösterebilirler. Eğer sabrı öğrenilerse, çok başarılı işler çıkarabilirler. Spontane yaşarlar. Duyguları anlıktır, gelir geçer. Dominant bir karakteri de anlatır. Çabucak arkadaş edinebilirler fakat arkadaşlığı sürdürmede çok etkili değillerdir. Ay’ın Koçta bulunduğu zamanlarda spor yapmak iyi gelebilir. Çünkü Ay Koçtayken enerji dolabiliriz. Bedeni hareket ettirmek, eylemler yapmak için uygundur. Ay Koç’tayken Mars’tan etki aldığı için, duygular konusunda hareket geçecek özgüveni de verebilir. Ay Koç kişilerinin, duygu ve düşüncelerinden emin ve doğru yanlışı ayırt edebiliyorlarsa, duygusal reaksiyonları yerli yerinde ve etkili olacaktır.

Ay Burcu Koç Olan Ünlüler

  • Messi
  • Bill Gates
  • Zerrin Özer
  • Rihanna
  • Selena Gomez
  • Garry Oldman
  • Hande Erçel
  • Eddie Albert

Ay’ın diğer burçlardaki konumlarını okumak için buraya tıklayabilirsiniz. 

3 Responses

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *