600 Yıl Sonra Gelen Uyanış : 21 Aralık Jüpiter & Satürn Kova Burcunda Kavuşuyor

Satürn ve Jüpiter kavuşumu kaç yılda bir oluyor?

Satürn & Jüpiter 20 yılda bir kavuşma yaşıyor. Her 20 yılda bir, Satürn ve Jüpiter, aynı burçta ve aynı derecede hizalanıyor. Satürn, astrolojide zamanın efendisi olarak adlandırılır. Karma ile ilişkilendirilir. Zaten karma demek, zamana hapsolmak ve zamanın içinde bazı çözümlemeler yapmak demektir. Bir nevi psikolojik test gibidir. Zaman boyutu, insanoğlu için bir handikap haline geldi. Her sektörde, her konuda “zamanın” sınırları dahilinde hareket ediyoruz. Satürn, haritalarımızda zaman boyutunda özellikle hangi konular hakkında test ve sınavlara tabi olacağımızı anlatıyor.

Satürn’ün astrolojideki anlamı nedir?

Hayatımızdaki eksik noktaları gösteriyor. Satürn’ün dokunduğu yerlerde, bir nevi üşengeçlik, eksiklik etkisi görürüz. Örneğin Satürn Boğa’da ise, Boğa Venüs ile yönetilen “keyif” burcu gibi düşünülürse, Satürn burada bu etkiyi azaltarak kişiye konforsuz bir durum yaratmaktadır. Ancak amaç, rahatsız etmek değil, farklı şartlara uyum sağlamak, çözmek, ruhsal olgunlaşma ve gelişim gösterebilmek mahiyetindedir. Satürn, bu sebeple öğreticidir. Haritamızda otoriteleri, büyüklerimizi, patronlarımızı ve genel sorumluluklarımızı ifade eder.

Jüpiter’in astrolojideki anlamı nedir?

Jüpiter ise, genişlemek ve gelişmek anlamındadır. Gelişim göstermek, çevremizi geniş tutmak, felsefe, tüm dinler, inanışlar, akademik kariyerimiz, parasal bereketimiz, şansımız ya da şanssızlığımızı gösterir. Genişleme ve büyümeyi anlatan Jüpiter, hiyerarşide Satürn’den alttadır. Satürn’ün yörüngesi Jüpiter’inkinden büyüktür ; dolayısıyla Satürn çok daha uzun yollar katetmiş ve daha geniş perspektife sahip bir planet olarak, Jüpiter’i baskılar…. Jüpiter’e dokunan Satürn, JÜPİTER özelliklerini EKSİLTECEKTİR…

Ciddiyet ve gelişim

Aynı zamanda Jüpiter ile birlikte hareket eden Satürn, sorumluluklarımızı ve zamanımızı tam da odak noktamıza almamız gereken konulara yönlendirdiğimizde, destekleyici bir etkide olacaktır. Satürn, haritada gördüğümüz alanlara ciddiyet katar. Soğukluk ve mesafe koyar… Aynı zamanda sorumluluk bilincini getirir. Böylelikle, sanki bir laboratuvardaymışçasına, herşeyi hesaplayarak ve önünü görerek yaşamaya, ince düşünmeye başlarsınız.

Aile büyüklerimiz ve Jüpiter

Jüpiter aynı zamanda ailemizde babaanne, dede anlamlarına da gelir. Ailemizdeki yaşlıların astrolojideki karşılığı Jüpiter’dir. Satürn & Jüpiter planetlerinin aynı derecede yan yana hizalanmaları Satürn’ün Jüpiter üzerindeki baskısını net şekilde gösterecektir.

Satürn ve Jüpiter’in Kova burcundaki kavuşumu ne zaman?

Satürn ve Jüpiter’in Kova burcundaki kavuşumu 21 Aralık 2020’de, İstanbul’a göre saat 19:19’da 0° ‘de gerçekleşecek. Kavuşum Pazartesi gününe denk gelmektedir. Kavuşum an haritasında 22 derece Yengeç burcu yükselmektedir. Yani kavuşum anının yükseleni 22 derece Yengeç burcudur… 22 derece öncü burçlarda, uranyen astrolojideki kardinal aksa denk gelmektedir. Oldukça kadersel bir kavuşum yaşayacağımız aşikardır. Uranyen astrolojide bazı derecelerdeki etkileşimler, tüm dünyayı, kalabalık grupları, herkes tarafından duyulan meseleleri anlatır.

21 Aralık Kış Gün Dönümünde neler olacak?

Satürn ve Jüpiter’in kavuşumu, Kuzey Yarım Küre’nin en kısa günü olarak bilinen 21 Aralık Kış Gün Dönümünde meydana gelecek. Gökyüzünde Satürn ve Jüpiter aynı hizada olacağından, tek bir yıldız gibi parlayacak.

Satürn ve Jüpiter’in Kova burcundaki kavuşumu ne anlama geliyor?

Satürn ve Jüpiter’in Kova burcunda kavuşumunu anlamak için, Kova sembolizmasını iyi analiz etmemiz gerekir. Kova burcu, bilim, elektronik, internet, bilişim, e ticaret, otomasyon, bağımsızlık, mucitlik, insanlık ve hümanizm demektir. Gruplar içerisindeki bağımsız duruşumuz, tüm evrene sorumlu yaklaşımlarımız, bilim ve teknolojiyle olan bağımızı anlatır. Kozmik mesajcı, kozmik dil, evrendeki birlik vurgusu Kova burcunda vardır. Kova burcu, hava elementi ile ilişkilidir ve sabit niteliktedir. Bu burç, sabit, stabil, gözlemci, uzun müddet koruyucu ve kollayıcı, ancak çok ani MUCİT bilgiler beklentisinde olduğumuz bir enerjisi vardır. Öylesine sabittir ki, ani bilgiler, ani fikirler ile, o sabitlik enerjisini yerle bir eder. Ancak yine de, stabil ve sabit yaşamı, hayatı korumayı kollamayı ön plana koyar. Gelişmenin elzem olduğu durumlarda Uranüs’ten yardım alır. Kova burcunun yöneticileri Satürn ve Uranüs’tür.  Dolayısıyla bu kavuşum, internet, bilim, teknoloji, vb alanlarda bize bazı testler ve engellemeler getirebilir. Siz tam internet aracılığıyla süper işler yapacağım derken, bir anda ülkecek internetiniz kesilir. Gibi etkiler verecektir. Bilişim, internet, elektronik, teknolojik alt yapılarımızdaki sorunları ve geliştirilmesi gereken yönleri ortaya çıkaracaktır.

Satürn ve Jüpiter kavuşumunun kişisel haritalarımızdaki etkisi ne olur?

Bu konuda kendi haritalarımızı analiz ederken, Kova burcunun 0 derecesinin hangi evinize denk geldiği ve nasıl yerleşimlere sahip olduğunuzu bilmeniz gerekmektedir. Ayrıca 0 derece astrolojide çok bebek ve yeni bir doğum türünden derecedir. Bu derece yeni doğan bir bebeğin bilincindeki gibidir. Çok bilgi ya da tecrübe bu derecede yoktur. Haritanızda Kova burcunun 0 derecelik yerini tespit ettikten sonra, bu yerle alakalı yorumlarınızı genişletebilirsiniz.  Kişisel anlamda teknolojik konular sizin için elzem ve önemli bir hal alabilir. Örneğin bilgisayar kullanma konusunda mecburi kalırsınız, ancak normalde bilgisayar sevmiyorsunuzdur.. gibi etkiler. Veyahut, bilim ile hiç aranız yoktur, ama çiftçilik yaparken bir şekilde bilimsel bir gelişmeyi işinize adapte etmek durumunda kalabilirsiniz.

Satürn ve Jüpiter Kova burcunda en son ne zaman kavuşmuş?

Genel olarak Satürn ve Jüpiter’in Kova burcundaki kavuşumu meydana geldikten ard arda 60 yılda bir 4 kere meydana geldikten sonra, bir dahaki kavuşumu 600 yıl sonra yaşamış.

Satürn ve Jüpiter Kova Burcu Kavuşumu yaklaşık ard arda 60 yılda bir gerçekleşmiş.

 • 23 Mart 491
 • 14 Ocak 551
 • 5 Nisan 610
 • 27 Ocak 670

Satürn ve Jüpiter Kova Burcu Kavuşumu ard arda 60 yılda bir gerçekleştikten sonra, 600 yıl boyunca Kova burcunda hiç temas kurmamış. 600 yıl sonra tekrar kavuşmuş.

 • 5 Mart 1226
 • 31 Aralık 1285
 • 24 Mart 1345
 • 16 Ocak 1405

Bu 4 kere ard arda yaklaşık 60 yılda bir Kova burcundaki Satürn & Jüpiter kavuşumundan sonra, tekrar 600 yıl boyunca sessizliğini koruyan etkileşim şimdi tekrar edecek.

 • 21 Aralık 2020
 • 15 Mart 2080
 • 14 Ocak 2140
 • 8 Nisan 2199

2199 yılından sonra tekrar 600 yıl boyunca Satürn ve Jüpiter Kova burcunda kavuşmayacak…

Genel olarak 1400’lü yıllarda, Çin’le alakalı gelişmeler, Timur imparatorunun ölümü gerçeklemiş.. Bazı dini ve ülke liderleri arasında anlaşmazlıklar çıkmış.  Ülkeler asker, gemi konularında gelişmeler kaydetmiş. Askeri toplamalar, askeri konularda atılımlar olmuş. Son Bizans imparatorunun doğumu ve Istanbul’un Osmanlıya geçmesi, yani büyük bir devletin de sonunu, ve Osmanlı’nın büyümesini anlatan bir dönemi de anlatıyor. Aslında ard arda 60 yılda bir Kova burcundaki Satürn Jüpiter kavuşumun olduğu dönem dünyada TÜRK ASRI olarak görülmüştür.

21 Aralık 2020 itibariyle yine TÜRK ASRI mı başlıyor?

Acaba 21 Aralık 2020 itibariyle 600 yıl suskunluğun ardından tekrar TÜRK ASRI mı yaşanacak? Önümüzdeki yıllarla beraber, Türk Milleti tekrar bir atılım yaparak, dünyada gücünü ve değerini gösterecek etkilerle ortaya çıkabilir. Satürn Kova Jüpiter Kova kavuşumuyla Osmanlı sınırlarını genişletmiş… Azerbaycan’ın yakın tarihteki Karadağ zaferi ile sınırlarını genişletmesi, Türk cumhuriyetlerinin yükselişe geçeceği bir dönem olarak sanki ipucu veriyor. Bekleyip göreceğiz.

21 Aralık 2020 Satürn & Jüpiter’in Kova Burcundaki Kavuşumunun Astrolojik Haritası

21 Aralık 2020 Saturn Jupiter Kova Kavusum Astroloji Haritası

Kavuşum anında, haritada Yengeç burcu yükselmektedir. Satürn ve Jüpiter’in Kova burcundaki yerleşimi, haritada 7.evde gerçekleşecek. Kova burcunun diğer yöneticisi olan Uranüs ise, 10.evde ve Boğa burcunda, Kara Ay Lilith ile tam kavuşumda 6 derecede olacak. Dolayısıyla, bazı gelişmeler, tüm dünyayı genel anlamda huzursuz edecek düzeyde olabilir. Kavuşum günü, kış gün dönümü ve Oğlak burçlarının da doğum günlerinin başladığı bir günde meydana gelecek. Merkür ve Güneş 6. evde ve Oğlak burcunda kavuşacak. Kavuşum anında Ay, Balık burcunda seyahat ediyor olacak.

21 Aralık 2020 Satürn & Jüpiter’in Kova Burcundaki Kavuşumunun URANYEN ASTEROİD ASTROLOJİ Haritası

Saturn Jupiter Kova Kavusum Uranyen Haritası 1

7 Responses

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *