MERKÜR AKREP BURCUNDA RETROYA BAŞLADI! MERKÜR RETROSU KILAVUZU

Merkür Akrep Burcunda Retroya Başladı! Merkür Retrosu Kılavuzu

Merhaba, on bir ayın sultanı misali Retroların efendisi Merkür retroya girdi. Astroloji ile uzaktan yakından ilgisi olan insanlar “Bu Merkür hiç retrodan çıkmıyor mu ya?” gibi cümleler kurabilirler. Aslında bir nevi haklılar. Merkür gezegeni dört ayda bir yıl bazında da üç kere geri hareket eder. Daha doğrusu hızını yavaşlatır. Ekim ayında Akrep burcunda geri hareketine başlayan Merkür 29 Ekim’den sonra 4 Kasım’a kadar Terazi burcunda seyahat edecek. 4 Kasımdan sonra düz hareketine başlayarak, tekrar Merkür Akrep’e doğru ilerleyecek.

Merkür Retro Hakkında Sıkça Sorulan Sorular
  • Her Merkür retrosunda ortalıkta değişmez kurallar dolaşır. “Yeni teknolojik alet almayın, sözleşme imzalamayın, yeni işe kalkışmayın, yanlış kişiye mesaj atmayın vb.” Merkür’ün bunlarla ne ilgisi var? Daha önce de anlattığımız gibi Merkür iletişim gezegenidir. Her türlü iletişim, anlaşmalar, imzalar, sözleşmeler, yazınsal ve sözel ifadeler onun kontrolündedir. Bunun gibi sorumlulukları olan bir gezegen retroya girince kapsadığı konularda problemler yaşanabilir.
  • İş Anlaşması İmzalarsam Ne Olur? Eğer iş anlaşması Merkür Retrosundan önce konuşulmaya başlandıysa fazla etki alınmaz. Ama eğer Merkür Retro haldeyken iş anlaşması imzalanıyorsa kalıcı olmayabilir. Öbür taraftan imzaladığınız belgeleri tekrar tekrar kontrol etmekte fayda var. Aksilikler sizi bulabilir.
  • Yeni bir ilişkiye başlayabilir miyim? Bu süreçte yeni bir ilişkiye başlamak kalıcılık sağlamayabilir. Ne demişler? “Retroyla gelen metroyla gider.” Retro sürecinde başlayan ilişkiler yaz aşkı gibi geçicidir. Merkür rx pozisyonda Akrep burcundayken doğan ilişki beraberinde kıskançlıkları, anlaşmazlık problemlerini, güven problemlerini de getirir.
  • Eski sevgilim mesaj attı, bir şans daha versem pişman olur muyum? Bu elbette ki kişinin kendi kararıdır ama akrep burcunda bir Merkür retrosunda doğan ilişkiler muhtemelen kriz içerecektir. Akrep burcunun sembolize ettiği cinsellik, derin duygular, gizli kalmış meseleler, kaos gibi konular ön planda olacağından rahat edebileceğiniz bir ilişki olmayabilir. Merkür retrodayken eski defterler açılır, eski sevgiler, eski arkadaşlar “merhaba” der. Böyle bir süreçte açılan defterleri son kez kontrol edip kapatmakta fayda var. Hep söylendiği gibi “Merkür retrosu boyunca eski sevgiliden gelen ‘özledim,rüyamda seni gördüm’ gibi dolandırıcı ifadeler içeren mesajları ciddiye almayın.”
  • Natal haritamda Merkürüm retroda, etkilenir miyim? Merkür retroda olan bir birey bu süreci Merkürü düz harekette olan bir başka bireye göre daha kolay atlatır; ancak bütünüyle etkilenmez değildir. Tanıdık bildik enerjiler olduğu için bu süreçte başkasına zor gelen konular sizin için kolay olabilir.
  • Merkür teknolojik aletleri de ilgilendirdiği için elektronik cihazlara dikkat edin. Fişte bırakmayın, yeni cihaz almayın. Bilgilerinizi yedekleyin.
Merkür Retrosunda Ne Yapalım?

Zorlu enerjiler barındıran 2020 yılında birçok gezegen retrodayken Merkür’ün de retroya katılması elbette hiç hoş şeyler yaşatmaz. Ama fırsattan istifade Tarot danışmanlığı alabilir, kafanıza takılan soruların astrolojik yorumlarını öğrenmek isteyebilir, sipirütüel konulara dalabilirsiniz. Akrep burcunun sembolize ettiği derinlik ve gizli kalmış mevzuları bu yollarla çalıştırabilirsiniz. Bilinçdışınız siz istemeseniz de çok çalışacağı için bu enerjileri yaratıcılık kanalıyla dağıtabilirsiniz. Belki daha çok resim yapma, yazı yazma, meditasyon yapma gibi çözümler üretebilirsiniz. Kendinizle kalmak ve kendinizi tanımak için bir fırsat olarak değerlendirebilirsiniz.

Retrolardan korkmayın, kendinizi tanıyın. Ve lütfen kişisel hatalarınızın sorumlusu olarak Retroları göstermeyin. ?  Gerisi çorap söküğü gibi gelecektir.

 

Yazan: Işık Selin Orhuntaş

Editör: Nilay Ağaçkesen

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *