fbpx

#MeraklisinaAstroloji Astrolojide Neptün’ün Burçlara Etkisi

369 görüntülenme

Ruhsal Bunalım ve Neptün’ün Güçlü Manyetik Enerjisel Dalgası

Neptün gezegeni, Güneş sistemimizde Güneş’e yakınlık sıralamasında 8. Gezegendir. 1846’da Le Verrier ve Johann Galle astronomları tarafından keşfedilmiştir. Roma ve Yunan mistolojisinde bahsedilen Denizler tanrısı Neptün ismini vermişlerdir. Dev bir gaz topudur ve güçlü rüzgarlarıyla bilinir. Neptün’de 1 gün 16 saate denk gelir. Güneş etrafındaki turunu 165 yılda tamamlar. Manyetik alanının çok güçlü olduğu söylenir. Neptün’ün kayalıklı bir çekirdeğinin olduğundan da bahsedilir. Atmosferinin çok kalın olmasından dolayı, gaz bulutu şeklinde gözlemlenmiştir. NASA, Neptün’ün kayalık çekirdeğinin Dünya’mızın kütlesine hemen hemen eşit olduğunu söylemektedir. Neptün’de rüzgarların saatete 2400 km hıza ulaştığı söylenir. Neptün, Güneş’e uzaklığı, Dünya’nın Güneş’e uzaklığının 30 katı kadardır. Atmosferinin %80’i hidrojen, %19’u helyum, %1.5’u metandan oluşmaktadır. Gezegenin %25’i kayalık, %60-70’e yakını buz, %5-15’i hidrojen ve helyumdur. (kaynak : Tristan Guillot, “Interiors of Giant Planets Inside and Outside the Solar System” Journal Science.) Su, amonyak ve metan buz parçaları ile doludur. Çekirdeği ise demir ve magnzeyum silikattan oluşur. Neptün’ün 15 tane uydusu vardır.

Neptün’ün Astrolojideki Yeri

Neptün, Venüs’ün bir oktav yükseği olarak adlandırılır. Steven Forrest’e göre Neptün ego ile ruhu, bilinç ile bilinçdışını ayıran bariyerleri güçsüzleştiren bir etki yaratıyor. Aslında bu noktada, pozitif işlevi ne olabilir diye sorarsak, mantığımızı devre dışı bırakmamız gereken alanlar nelerdir diye bir soru sorabiliriz. Delilik ile akıllılık arasındaki ince çizginin bazen görülüp bazen görülmemesini anlatır. Hayatımızda olup biten ruhsal daralma, bunalım konularında her zaman Neptün etkilidir. Kullandığımız astrolojik formüllerde, ne kadar üzücü konular varsa işin içinde hep Neptün vardır. Bu çerçevede Neptün’ü bir karmaşa-hayal-deniz-varla yok arası-bulanıklık-uçsuz ve bucaksız-hayaller olarak düşünürsek, her birimizin hayatına bu tip bir rüzgar enerjisinin yaklaştığını hayal edelim. Tıpkı sıcak, kavuran Güneş’te şapka takmayı akıl edebiliyorsak, işte bu görünmeyen manyetik enerjisel dalgayı da, bir şekilde hazır karşılamalıyız. Neptün’ün bize yaklaşan sisli puslu rüzgarına hazırlanmak için neler yapmalıyız? Madem ki Neptün, güçlü rüzgarlarıyla ve manyetiğiyle var ; biz de bu dalgaya bir hayal gücü ve yaratım ile uyumlanabiliriz. Yaklaşan Neptün Enerjisini kaldırabilmenin yolu, sanatla uğraşmaktır. Sanatsal aktivitelere yatkınlığınız ve merakınız yok ise, deniz ve okyanus bilimine merak salın. O da yoksa, psikoloji ya da metafizik ile ilgilenin. Bazı şeylerin netleşmesi için çıldırdığınız anlarda, bulanık kalmasına izin verin ve kabul edin.  Rüzgar sörfüne başlayın, ya da sadece seyredin. Bağlantılı bir konuda izleyeceğiniz bir film, sizin bu Neptün enerjisini açığa çıkarmanızı sağlayacak. Gölge ve olumsuz düşüncelerle kendinizi daraltacağınıza, Neptün enerjisini bir film tadında geçirin. Neptün’ün mantık dışı, akıl almaz işlerine zaten en çok Sanat uyardı. Sanat, mantıkla yapılan bir şey değildir. Sanat ruhumuzun gıdası, insanlığın en güzel yanıdır. Neptün ile kimliğimiz, mantığımız, zihnimiz, karakterimiz birbiri içine geçmiştir. Burada çizgi ve sınır yoktur. Sanat zaten sınır tanımaz ve tanırsa da sanat olmaz. Neptün aklın ötesindeki ilhamdır. Tabi ki kullanmasını bilene..

Astrolojik Doğum Haritamızda Neptün

Neptün, doğum haritamızda hangi bölümdeyse, o alanda sınırsızlık algısında oluruz. Bazı limitleri göremeyebiliriz. Ya da, yapılması gerekenlere odaklanamayabiliriz. Konumlandığı burç ve eve göre, olumlu ya da olumsuz yönde bu enerjiyi kullanmak size kalmıştır. Haritanızdaki Neptün’ünüzü tanıyarak, hayatınıza yerleşmiş kafa karışıklığını ortadan kaldırabilirsiniz. Örneğin, 5.evdeki Neptün sizi aşkta sınırsızca hareket edebilirim algısına sokabilir, fakat bu etik olmayacaktır. Halbuki 5.ev yaratıcılık, eğlence, sanat, çocukları da temsil ettiğinden bu konularda aktiviteler yapabilir, hobiler edinebilirsiniz.

Neptün’ün 8. sıradaki gezegen olması sebebiyle de, sayıların hayatımızdaki yerini de düşündüğümüzde, düşey duran sonsuzluk işareti 8 ile bağlantılı olduğunu da gözden kaçırmayalım. Haritamızdaki sonsuzluğu yakalayabileceğimiz, doğru enerji ve kullanım şekli nedir diye soralım. Evren anlaşılır bir cevap verecektir… Ayrıca 8 sayısı güç, karma ve parayı’da temsil eder. Belki de sınırsızlığımızı zorladığımız konular bizim karmamız olacaktır?.. Cevaplar kalbimizde.

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Diğer Astroloji Yazıları

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
0
Would love your thoughts, please comment.x