fbpx

Türkiye’nin huzur ve refahı & Cennetin kapısının bekçileri Irene, Eunomia ve Dike’nin doğum haritalarındaki yeri

1.078 görüntülenme

Cennetin kapısının bekçileri: Irene, Eunomia ve Dike Asteroidlerinin Doğum Haritalarımızdaki Yeri

Yunan mitolojisinde, baharın gelişini ve barışı simgeleyen tanrıça Irene’dir. Cennetin kapısının bekçilerinden biridir. Kızkardeşleri Eunomia ve Dike’dir. Irene, baharın gelişini müjdeler. Antik Yunanda, bahar gecikirse, barış da gecikir diye bir düşünce vardır. Bu iç kızkardeş “meyveler”i de temsil eder. Irene, bahar ayındaki çiçekleri temsil eder. 3 kızkardeş mevsimi ve zamanı da ifade eder. Irene, huzur ve refahın barışla geleceğini anlatır. Eunomia, ülkedeki disipilin ve düzenle ilişkilendirilir. Düzgün ve adaletli yasaların çıkarılmasından sorumluydu. Ülkedeki iç istikrar ve sivil düzen Eunomia ile ilişkilendirilir. Bahar aylarında, tüm yeşilliklerin tanrıçası olarak sembolize edilir. Eunomia, kadınların evlilikteki yasal ve itaatkar davranışlarını da temsil eder. Eunomina, hukuka itaati de anlatır. Dike, adaletteki ödüllendirme ve adil olmayı ifade eder. Dike insan haklarını korur. Adil olmak ile ilgilidir.

Irene Asteroid No 14

Türkiye’nin haritasında Irene, yani barışı simgeleyen asteroid, 24° Balık burcunda yer almaktadır. Ülkeler astrolojisinde 9.ev mahkemeler, adalet, hukuk’u anlatır. Aynı zamanda, araştırmalar, eğitim, üniversiteler, inanç sistemlerini de gösterir. Türkiye’nin 9.ev alanında bulunan Irene, ülkedeki barışı sağlayan ana unsurun öncelikle adaleti düzeltmek, hukuksal düzenlemelerde titiz olmak, eğitim ve araştırma enstitülerine önem vermek, dini konularda barış hoşgörü, bilimsel kurumlara önem vermek olduğunu bize anlatıyor. Uluslararası yapacağımız yayın ve konuşmaların da tüm dünyada BARIŞ’a yönelik olması gerektiğini vurguluyor. Ahlak ve mahkeme sistemlerinde düzen ve adaletin de, ülkedeki barışın sağlanması anlamında anahtarlardan biri olduğuna işaret ediyor.  Aynı zamanda, tüm Dünya’da dini hoşgörü ülkesi olmamız gerektiğini de vurguluyor. Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi “Yurtta sulh, cihanda sulh !” Uranyen teknikle, Irene’nin Türkiye haritasındaki konumuna baktığımızda, Poseidon & Irene kavuşumuyla, barışı tüm dünyaya yansıtma etkisinin büyük olduğunu görüyoruz. Türkiye’de ortaya çıkan barış ve barışın varlığı ile, tüm dünyada bunun görülmesi olasıdır. Poseidon, üst bilinci de anlattığından, bilimsel kuruluşlara devlet ve hükümetin kulak vermesi, eğitim ve üniversitelere ağırlık vermesi gerekmektedir.

Eunomia Asteroid No 15

Eunomia, yani tertip ve düzeni anlatan astrolojik faktör, Türkiye’nin haritasında, 5.evde yer alıyor. Ülkeler astrolojisinde 5.ev, borsa, mali konular, ülkedeki sanatsal faaliyetler, spor etkinlikleri, eğlence ve keyif konularını anlatır. 5. Alanda yer alan Eunomia, Türkiye’nin bu konuları düzenli hale getirmesi gerektiğini anlatıyor.  Zevk ve keyif uğruna, adalet konularını yok saymak, lüks ve şatafat için halkın parasını yemek, adaletsiz para kazançlarına dikkat etmesi gerektiğini anlatıyor. Türkiye’de para konularında istikrar ve adalete önem vermelidir. Parasal konuları, düzenlemeli ve para için adaleti YOK SAYMAMALIDIR. Bu konuyu hizaya getiren Türkiye’de barış ve huzur daim olacaktır. Eunomia’yı uranyen teknikle incelediğimizde, 16° Akrepte bulduğundan, sabit burçların tam Koç Noktası aksındaki konumuyla, tüm Dünya’da parasal tertip ve düzeninin durumunu gözler önüne serecek hareket ve yapılanmalar içine gireceğini, Dünya’daki parasal spekülasyonların içerisinde yer alabileceğini, parasal düzeni sağlarsa da tüm Dünya’yı etkileyecek düzeyde istikrarı da sağlayabileceği potansiyelini anlatıyor. Koç noktasında bulunan Hades’ten sebep, parasal kayıplara karşı dikkatli ve tedbirli olması gerektiğini de harita işaret ediyor.

Dike Asteroid No 99

Cennetin kapısının diğer bekçisi Dike ise adaletten sorumlu tanrıçadır. Dike, Türkiye’nin doğum haritasında, 2.evinde yer alıyor. Ülkeler astrolojisinde 2.ev konuları, ülkenin potansiyel varlığı sermayesi, ülkeye para getiren kaynaklar, ekonomi, ticaret durumu, ülkenin varoluşunu gösteren değerlerini ifade eder. Dike, yine Eunomia gibi, Türkiye’nin haritasında, parasal konuları işaret ediyor. Dike, ülkemizdeki mali ve finansal konulardaki adalete dikkat çekiyor. Haksız kazanç, israf, lükse ve şatafata düşkünlük, ülkemizi huzur ve refahtan uzaklaştıran faktörlerdir. Ülkedeki en elzem adalet unsuru, öncelikle parasal konuların düzenlenmesinden geçiyor diyebiliriz. Dike için haritaya uranyen tekniklerle baktığımızda, Cupido & Neptün & Eunomia ile kavuşumu, parasal adalet, düzen ve tertip konularının elzem ve dikkat çekici olduğunu gözler önüne seriyor. Eunomia ve Dike’nin Neptün aldığı kavuşum enerjisi, parasal konularda belirsizliğe yol açsa da, düzen, tertip ve oto kontrol ile, bolluk ve bereketle gelen adil kazançları da anlatabilir. Dolayısıyla, Cupido’nun Venüsyen para ve güzellik teması ve Neptün’ün bolluk bereketi ile, Türkiye parasal konularda adalet(Dike) ve düzeni (Eunomia) sağladığında, barışa (Irene) gidecektir.

Transit etkilerde, İnsanlığın en büyük avantajına hizmet eden kızkardeşler : Irene, Eunomia ve Dike

Transit etkilere baktığımızda, Dike ve Cupido kavuşumu, Koç noktasına 2°orb ile kavuşum enerjisinde çalışıyor. Türkiye’nin barış için adım atması gereken günlerdeyiz. Eunomia ve Kronos kavuşumu’da öncülerde, ülkedeki parasal düzenleme ve yapılanmanın elzem olduğu bir zaman diliminde olduğumuzu anlatıyor. Irene’nin 3 derece Boğa’da olan transiti , Türkiye’nin Güneş & Zeus & Kronos’una kavuşum yaptığından, ülkedeki “barış” ve refaha olan özlemin hem yönetimsel, hem de hükümet & iktidar saflarında derinden hissedildiğini gösteriyor. Yerel yönetimler arası olan ittifak ve barışın (kürt & türk ilişkileri, şehirlerin birbirleriyle yardımlaşması) sağlanmasında, hükümetin düzen ve adalete uygun yasalar çıkarması, yasa konusunda titiz olması ve halka yönelik adil tutumlar, vergilerdeki uygun & uygunsuzluk durumları çok önem kazanacaktır.

Türkiye’de barışa giden yol nerden geçiyor?

Ülkedeki barış, disiplin ve adalet önce bireyle başlar. Dolayısıyla, sizin haritalarınızdaki Irene, Eunomia ve Dike asteroidlerinin konumu ve barışa giden yolunuz, cennetinizin anahtarları nelerdir diye öğrenmek isterseniz, tek soru danışmanlığı alabilirsiniz. Astrolojik bilginiz varsa, haritalarınızdaki yeri ve düşüncelerinizi aşağıda yorum olarak ekleyebilirsiniz.

 

Kaynakça

https://www.theoi.com/Ouranios/HoraEirene.html

https://www.greekmythology.com/Other_Gods/Minor_Gods/Eirene/eirene.html

https://www.theoi.com/Ouranios/HoraEunomia.html

 

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Diğer Astroloji Yazıları

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
0
Would love your thoughts, please comment.x