fbpx

10 Haziran İkizler Burcunda Halkalı Güneş Tutulması

972 görüntülenme

10 Haziran 2021 Halkalı Güneş Tutulması

Tutulmanın süresi, tutulma “magnitude” derecesi olarak geçer ve bu derece, tutulmanın etki edeceği zaman dilimi hakkında bilgi verir. 10 Haziran’da yaşayacağımız tutulma, Türkiye’den görülmeyecek ve 3 dakika 51 sn sürecektir. Yani tutulma, önümüzdeki nerdeyse 4 yıla yayılan bir etkiye sahip olacak.

Tutulma hangi burçta gerçekleşiyor?

Tutulma Ay ve Güneş’in 19 derece İkizler burcundaki hizalanması ile gerçekleşiyor. Yılda 4 kez gerçekleşen tutulma serilerinden ikincisini yaşıyoruz. İlkinde Yay Ay Tutulması 5 derecede yaşadık. Şimdiki ise Güneş tutulması ve “halkalı” olarak gerçekleşecek.

İkizler Burcunda Halkalı Güneş Tutulması An Haritası

İkizler burcunda 19 derecede yaşayacağımız Halkalı Güneş Tutulması, tutulma haritasının 9. evinde gerçekleşecek.  Merkür İkizler’de 1 derece orb ile yakın temasta, kavuşumda olacak. Tutulma haritasının yükseleni ise 0 derece Terazi’de konumlanıyor. Bu tutulma ile, yurtdışı, yabancılar, yurtdışı seyahatleri, üniversiteler, dini kurumlar, camiler, kiliseler , yüksek öğretim, akademisyenler hakkında önemli süreçlere girmiş olabiliriz… Aynı şekilde, eller, kollar, araçlar, otomobiller, il dışı seyahatler, çocuklar konusunda da gündemler getirebilir. İhracat, ithalat alanlarında önemli gelişmeler kaydedebiliriz. Tutulmanın etkisi 4 yıla yayıldığından, gelişen olayların 4 yıl boyunca deneyim alanı oluşturacağını bilmeliyiz.

Bu tutulmanın en krizli süreci ise 11 Ekim civarında yaşanabilir.

Tutulmanın Yöneticisi Merkür İkizler Burcunda

Tutulma’nın başrolündeki Merkür ile beraber, hayatımızdaki MERKÜRYEN vurguları gözlemlemeli ve bu konulara özen göstermeliyiz.

Astrolojide Merkür

Astrolojide Merkür, kadının ve erkeğin haritasında çocuklarını ve arkadaşlarını anlatır. Ayrıca iletişim ve zihinsel düşünsel becerilerini gösterir. Araç, otomobil, ulaşım gibi konular hakkında ipucu verir. Para kazanma konusunda da işaretler verir. Konuştuğumuz dil / diller hakkında fikir verir. El becerilerimizi de anlatabilir. El ve kol kullanımımız, bu konuda sağlığımız, sinirsel ve nörolojik durumları anlatabilir.

Tutulma bizi nasıl etkileyebilir?

Tutulmanın yükseleni 0 derece Terazi burcunda, bu da demek oluyor ki, Koç noktasında yani tüm Dünya’yı ilgilendiren bir konuda gelişmeler yaşayacağız. Koç noktası, öncü burçların ilk 4, değişken burçların son 4 derecesidir diyebiliriz. Teknik bir terimdir… Çok önemli bir yerleşim görüyorum; Eros ve Astraea Koç noktasında ve ayrıca Vertex Antivertex noktası da burada. Tabii bu noktanın karşısında yer alan House ve Hygieae asteroidlerini ( Satürn ve Uranüs ile beraber) de hesaba katmak lazım. Buradan bir sürü hikaye ve öngörü yazabiliriz. Ayrıca değişken aks ve kardinal aksa bakarsak, ön plana çıkan asteroidler Hybris, Photographia, Cupido A, Arachne…

Astraea = Göz, göz hastalıkları, gazeteciler, görsel durumlar, yazı, şekil vb

Eros = Aşı, iğne, cinsellik, kalp problemleri, kalp

Hybris = Engeller, gurur

Photographia = Fotoğraf, görsel konular, medya

Cupido A = Dış görünüş, fiziksel konular, estetik ameliyatlar

Arachne = Web, internet, sosyal ağlar, tekstil, kıyafetler, elbiseler, giyim, yazılım, bilgisayar kodlama dilleri

Konuyu toparlarsak, genel anlamda bu tutulma, yurtdışı bağlantılı engeller, gelişmeler, gazeteciler vb konularda önümüzdeki 4 yıl etkisi olacak olan bir sürece giriş yapacağız. Başlangıçları anlatan Klotho, tutulma haritasında Terazi burcunda 1. evde konumlanıyor. Dolayısıyla, Güneş tutulması enerjisinde, “yenilik” vurgusu öne çıkıyor.  Evrenimiz için hayırlı bir tutulma olmasını diliyorum. Sevgiler

1010 Haziran Güneş Tutulması

1010 Haziran Güneş Tutulması Haritası

Kendi haritanıza özel tutulma analizi yaptırmak için buraya tıklayarak başvuru yapabilirsiniz.

Diğer astrolojik danışmanlıklarımızdan faydalanmak için buraya tıklayın

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Diğer Astroloji Yazıları

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
0
Would love your thoughts, please comment.x