fbpx

Kozmik Görevler, Doğum Haritasındaki Karmik Yerleşimler, Karma & Dharma

7.546 görüntülenme
Kozmik Görevler, Doğum Haritasındaki Karmik Yerleşimler, Karma & Dharma

Hayatımızda yaşadığımız bazı keskin ve bize özel olaylar, astrolojik bir tesirde kalarak, doğum haritalarımızla beraber tecrübe ettiğimiz, yüksek benliğimizin mirası olan durumlardır. Değişiklikler ve gelişmeler, karmik durumlar ile gerçekleşir. Karmik durumlar aslında bizim yararımıza ve bize en uygun haliyle karşımıza çıkar. Olaylar, insanlar ve yaşanılanlar karmik gelişimimize katalizördür. Karma bizim ruhumuzdur aslında. Ruh, doğduğunuz zaman, yere göre yönlenir.

Dharma (amaç, gaye, kader) ve Karma (suç, ceza, borç)

Vücut, Güneş’e ait milyarlarca küçük sistemlerden oluşur. Doğduğunuzda, vücudunuzdaki her hücre, gezegenlerin o an dondurulmuş halini temsil eder. Bu bir elektriksel devre formu gibidir. Bu form ; dharma (amaç, gaye, kader) ve karma (suç, ceza, borç, idrak edilmesi gerekenler) nın bir yansımasıdır.

Biz hepimiz evrende tekiz. Evren bizim baktığımız noktadan ritim bulur. Hareketli Güneş sistemi, kaynağa, her birimizin kendine has olması için izin verir. Bu yazgıyı da doğduğumuzda alırız. Güneş sistemine ait bu yazgı, hepimizin içindeki küçük başka solar sistemlere benzerdir.

Psikolojik olarak, doğum anında, beyindeki nöronlar, size özel bir desende, (bilimsel olarak açıklanmıştır ) ortaya çıkar. Bu desenler her kişiye özeldir.

Kare Açılar : Karmik Borç : İDRAK EDİLMESİ GEREKENLER

Doğduğunuz anda, belirli, size özel bir kozmik görev ile doğarsınız. Doğduğunuzda aldığınız ilk nefeste, bu gezegenlerin (Güneş, Ay, Merkür, Venüs, Mars, Jüpiter, Uranüs, Satürn, Neptün, Pluton.. vb) bir yansıması yaşanır. Doğdunuz andaki gezegen ve kişisel noktalarınızla, astrologlar karmanızı size özel haritanızla hesaplayabilir. Örneğin, herhangi bir kare açı, karmik borcunuzu (İDRAK ETMENİZ GEREKENLER) gösterebilir.

Gezegenlerin kare, karşıt (180°) ve 150° derecelik açıları, ev konumları size dersin hayatın hangi alanından alınacağını gösterebilir. Bu alanda, belki acı çekilecektir böylelikle karmik borç ödenecektir. Karmanız belki para ile, belki aşk, belki kariyer belki iş hayatı belki hedefler belki ev hayatı belki de sağlık , belki bağımsızlık belki de düşmanlar konularında olabilir. Kare açılarınız varsa, ki mutlaka vardır, bu sizin ödeyeceğiniz borçları anlatır. Bu borçlar bir mücadele ile üstesinden gelinip, dersler alınarak ilerlenir. Aslında geçmiş yaşamdan kalan ödemelerdir. Karşıt açılarda ise, ya size uygun olmayan hedefler üretiyorsunuzdur ya da size karşı acı çektirecek insanları kendiniz yaratır hale geliyorsunuzdur. Böylelikle karmik gelişim gösterirsiniz.

Astroloji ile hayatınızda acı çektiğiniz alanlara odaklanırsınız ve bu alanlar aslında sizin en zor yanlarınızdır. En büyük karmanız belki çocukluğunuzdadır. Zalim bir anne veya baba ile dünyaya gelmiş olabilirsiniz. Savaştığınız konu bu olabilir. Burada anlaşılması gereken, barış ve huzuru işte bu alanlarda gerçekleştirmenizdir. Karmanız, duygularınızda olabilir. Anneniz, arkadaşlarınız, ilişkileriniz… Astroloji, size ait Karma haritanızı ortaya çıkararak, tekrar ruha doğmanın müthiş bir yolunu sunar.

Satürnün tüm zodyakı turlaması 29 senede gerçekleşir. 2-2.5 yıllık döngüde kalarak, burçları ziyaret eder. Bu döngülerde, haritamızda bulunan konuma geldiğinde, eğer doğru yönde ve doğru hedeflerde ilerlemiyorsak, bize karmik sorunlar çıkarır ki asıl hedefimize dönelim. Örneğin Satürn doğum haritanızda Yay burcundaysa, eğer hayatınızda doğru hedeflerde değilseniz, işte karmik zorluklar Yay burcunun temsil ettiği yerlerden gelecektir. Yay burcunun temsil ettiği konular, özgürlük, mutluluk, filozofi, seyahat, spor, hayvanlar… (Saturn’un retro oluşunda ise, ortaya çıkacak olan enerji Uranüs formunda olacaktır)

Örneğin, Satürn Aslan burcunda birinci evde konumlanmış olsun ; Satürn/Aslan demek, aile ile karma demektir. Saturn’un 1.evde olması, en karmik pozisyondur. ASC (yükselen)’ye yakın olması, bu etkiyi güçlendirir. 1.ev dışarıya karşı gösterdiğimiz etkilerdir, görünüşümüzdür, çocukluğumuzdur, yüksek benliğimizdir. Bu kişi, geçmiş yaşamında ailesini yok saymış ve sadece kariyerine odaklanmış olabilir. Bu sebeple bu hayatta aile karmik bir konu haline gelmiştir.

Satürn’ün özellikle, Ay, ASC, Merkür, Venüs, Mars ve Güneş ile kare ya da karşıt açıları karmik etkiler yaratır.

Satürn’ün evlerdeki konumu ve Karma Etkileri

Satürn 1.evde, genellikle çocukluğunuz hakkında bir karma borcu efekti yaratır. Kendinizle ilgili herhangi bir şey yaptığınızda, (kişisel konular, dış görünüşünüz ile ilgili herhangi birşey yapmak), dışarıdan kibirli, gibi görünebilir. Kişinin kendisi, kendi duruşu bir karma olabilir. Bunu bilinçlendikçe farkedip, ne kadar negatif bir alanda kaldığını farkedilebilir. Bu sebeple, aslında 1.eve düşen gezegenler genelde bizi çabucak büyütür.

Satürn 2.evde, karma borcu para ile ilgili olabilir. Kendi değeriniz, öz değeriniz,  bu hayattaki en önemli şeyin ne olduğu hakkında karmik bedeller ödeyerek anlayacağınız bir takım durumlar olabilir. Ruhsal gelişim eksik olabilir.

Satürn 3.evde, zihinle ilgili bir karma borcu olabilir. 3.evdeki gezegenler mental olarak sürekli değişkenliği ve psikolojik Karmayı anlatabilir. Zihinsel rahatsızlıklarla baş etmek zor olabilir. İletişim problemleri, kardeşler, komşular ile olabilir. Ya sizi doğru duymazlar ya da duymak istemezler.

Satürn 4.evde, karma anne ve hislerle, oturduğunuz ev ve güvenliğiniz ile ilgilidir. Satürn bu evde düşüştedir. Herhangi bir duygusal zorluk, zorlayacı olacaktır. 4.ev aynı zamanda geçmiş yaşamları da anlatır. Üstünüze gelinen bir konuda, ve sizin de hiç bir fikriniz yok ise bu konuyla alakalı, muhtemelen geçmiş yaşamlardan geliyordur.

Satürn 5. Evde, aile, çabalar, uğraşlar, güç ve otorite ile ilgili karmik borçlarınız olabilir. Baba ile ilgili problemler olabilir. Hayvanlar, çocuklar, ticaret ve yaratıcılık alanlarından karma bilgileri bize ulaşabilir.

Satürn 6.evde, iş durumları, sağlık ile ilgili düzgün bir yapı kuramadıysanız, bu konularda karma borcunuzu gösterebilir. Yargı ve analitik düşüncenizde de karmanın etkilerini görebilirsiniz.

Satürn 7.evde, aşk ve ilişkilerle ilgili karma borçlarının varlığından söz edilebilir. Kendiniz ve ilişkiniz arasında bir denge yaratmanız gerekmektedir. İlişkiler işkenceye bile dönüşebilir.

Satürn 8.evde, hassasiyetleriniz, duygusal derinlikleriniz, aşk, seks ve tutkularınızla ilgili karma borçları getirebilir. Bu alandaki problemleri kolaylıkla aşamayabilirsiniz. Bu kişiler için bekar yaşamak daha kolaydır. Aşırı kıskançlık, takıntılar gibi durumlar yaşanabilir ; sevdiğinin ölümünden aşırı etkilenme gibi durumlar yaşanabilir.

Satürn 9.evde, bu kişiler özgürlük, mutluluk, din, seyahat, filozofi ile ilgili karma borcu getirmiş olabilirler. Bu sebeple sadece iş ve ev hayatına bağlanmış olabilirler. Sorumluluklar onları çepeçevre sarmış olabilir. Mutlu olmayı öğrenmek zorundalardır.

Satürn’ü 9.evde olan kişiler biraz depresif modlara yatkın olabilirler.

Satürn 10.evde, dış etkilerle ilgili karma yaratabilir. Otorite, kariyer, hırs ile ilgili konularda karma borcu olabilir.

Satürn 11.evde, ise gruplar, arkadaşlar, hedefler, organizasyonlar ve hayatın yönü hakkında karmik borçlar gösterebilir. İnsanlık ile ilgili eksik bir düşünce yapısı da gösterebilir.

Satürn 12. Evde, kişi böyle bir konumda, en büyük düşmanının kendisi olacağını bilmelidir. Kendi kendine zarar bu evden gelir. Hastaneler, enstituler ve düşmanlar bu evin konusudur. Kendini size düşman olarak tanıtan kişilerin varlığı bir karma borcu olarak karşımıza çıkabilir. Duygularla ilgili dersler de yine bu evin konusudur.

Trine (120°) ve Sekstil (60°) açılarda, planetler genelde Dharmic efektlerdir. Geçmiş yaşamlarda hayatımızı kolaylaştıran davranışlar konular ya da kişilerdir. Haritanızdaki tüm kombinasyonlar sizin eşsiz varlığınızı anlatır.

Planetlerde Karma

Güneş ise, daima Karma’nın ruhudur (Karmanın kimliği). Güneş evrene açılan bir patika yoldur.

Ay duygusal karmadır, önceki hayatlarınızda yarattığınız duyguların karşılığında hissedeceklerinizdir. Ay akreplerde büyük bir duygusal Karma bilgisi vardır. Korku, duygusallık, duygusal yaralanma… gibi konular en şiddetli Ay Akrep’te hissedilir.

Psikolojik karmanız, mental durumunuz, zihinsel durumunuz ile ilgili karmik konuyu ise Merkür gösterir. İletişim ve psikolojik karmamızı Merkür anlatır.

Venüs ise, para, kadınlar ve feminen faktorlerle ilgili olan karmamızı yansıtır.

Mars ise, vücudumuzun sağlığı ve tamamen yaşam gücümüzü anlatan gezegendir. Mars’ın bulunduğu konum, bu konu hakkındaki karmamız anlatır. Aynı zamanda Mars, erkek figürlerdir.

Jüpiter, özgürlük ve filozofi karmasıdır. Jüpiterin konumu, bizim geçmiş yaşamlarda bu alanlarda neler yaptığımızı anlatır. Gücümüzü, fikirlerimizi, bilgilerimizi, bilinçaltımızı nasıl yönlendirdiğimizi anlatan gezegendir. Seyahatleri ve taşımacılık alanındaki karmaları da gösterir.

Satürn ise Karmaların Lordudur. En büyük karmayı gösteren gezegen, Satürn’dür. En çok anlamamız gereken planettir. Neden o jenerasyonda hayata geldiğimizi anlatan bir gezegendir. Saturn ötesi gezegenler, ruhsal gelişimizi gösterir. Evrene açılan gelişim patikamız, yolumuz Satürn ile açılır.

Uranüs ise metafizik karmik bilgiyi anlatır. Şok edici, uyandırıcı karmik bilgidir. Ani karma da denilir.

Neptün ise bilinçüstü konulardaki karmik bilgidir. Spirituel seviyelerdeki karmik borçlardan bahsedebiliriz. Acı çeken bilinçaltımızı, negatif duygularımızı bu yaşamda açığa çıkartan karmik bilgidir.

Pluton dönüştürücü bir gezegendir. Acı çekmemizi ister. Tekrar doğma, değişim, vazgeçmeme, inatçılık gibi etkileri olabilir.

Farley Malorrus – KFOX (93,5 FM)

5 3 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
16 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Seren
Seren
4 yıl önce

Satürn 6.ev ve balıkta, yükselene karşıt, güneş, MC ve Plütona kare. Bu durumda ben ölmüşüm de ağlayanım yok diyebilir miyiz?

Melissa
Melissa
4 yıl önce

Merhaba satürn 1. Ev koçta neptün ile kare yapıyor kad ve MC ile de üçgen yapıyor bu arada gadım da balık yani neptün karmik etki yaratıyor olabilir mi neptünden uzaklaşmalı mıyım?

witchesdiary
witchesdiary
4 yıl önce

Merhaba, çok duru biçimde özetlemişsiniz, teşekkür ederim 🙂 Benim Satürn’üm 4. evde retro ve Lilith ile 2 derece Kova’da kavuşuk. Lilith’in nasıl bir değişken yarattığını çözmekte zorlanıyorum. Fikir verebilir misiniz <3

Ravza
Ravza
3 yıl önce

Bende bir harita var. Pluto asc, saturn 7 venus bunlara 9dan kare ay bunlara 3den kare filan. Üçgeni sekstili mikroskopla arasan anca bulursun. Onceki hayatimda nazi subayi flan miydim bu nasil karma birikimidir. Neptun de gunese marsa merkure karsit 2. Evden. 🙁

beste
beste
3 yıl önce

nasıl bir karmam var?

Dilara
Dilara
3 yıl önce

Merhaba, Yükselen yengeç burcuyum. 8. evde kova burcundaki Satürn’üm, 5. evdeki plutoma (akrepteki) kare, 11. evde boğa burcundaki güneş ve ayıma kare açı yapıyor. Karmik mesajı nedir?

tate
tate
2 yıl önce

benim satürn balıkta ve retroda:( üstelik jüpiter ve marsa kare açısı var. hala hayattayım ve yaşamaya devam ediyorum. Ama üzerimdeki başarısızlık olgusunu bir türlü atamadım. Şanssızlık da yakamı bırakmıyor. Ne yapsam olmaz. ne yapsam…

Ayfer
Ayfer
2 yıl önce

Muazzam özenli kıymetli bu analiz için
Size çok teşekkür ediyorum🍀💚

Aygün
Aygün
2 yıl önce

Mehraba bende satüen 7 evde retro bu tam olaraq ne demek bilgilendirirseniz sevinirim 🥺kötümü?

Aura
Aura
2 yıl önce

Merhaba ben karmamı bulamıyorum bşraz yardımcı olabilir misiniz? Hayatım sürekli düşüşlere geçmeye başladı chironumun 12. Evde olması anksiyetimi ve hiperaktifliğimi tetikliyor en azından karmamı bulabilirsem birşeyler yapabilirim, teşekkürler.

Diğer Astroloji Yazıları

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
16
0
Would love your thoughts, please comment.x