fbpx

19 Kasım Boğa Burcunda Ay Tutulması

8.016 görüntülenme

Merhaba Dostlar,

2021 yılının 3. tutulması, Parçalı Ay Tutulması olarak karşımıza çıkıyor. Bu tutulma Boğa burcunda ve 27 derecede 19 Kasım 2021 tarihinde gerçekleşecek. Boğa ve Akrep ekseninde gerçekleşen bu tutulma “muhafaza ve koruma” dürtülerimizi harekete geçirecek gelişmeler yaşatabilir. Yıl bazında tutulmalar, hayatımızdaki “kriz” noktaları olarak da görülebilir. Krizin kökeni, krizin çözülmesi gibi bir sürece doğru gideriz.

2021 Yılında Yaşadığımız ve Yaşayacağımız Tutulmalar

  • 5° Yay Burcu (26 Mayıs) Ay Tutulması
  • 19° İkizler Burcu (10 Haziran) Güneş Tutulması
  • 27° Boğa Burcu (19 Kasım) Ay Tutulması
  • 12° Yay Burcu (4 Aralık) Güneş Tutulması

Boğa Burcunda Parçalı Ay Tutulması

19 Kasım 2021 Cuma gününde, Istanbul’a göre 11:57 civarında 27 derece Boğa burcunda Ay Tutulması gerçekleşecek. Tutulmada Güneş, 27 derecede Akrep burcunda olacak. Güneş – Ay karşıtlığını düğümlere yakın bir pozisyonda yaşayacağız.

Parçalı Ay tutulması boğa

Tutulma Etkileri Ne Kadar Sürecek?

Tutulma etkilerini Kasım ayından itibaren önümüzdeki 3.5 – 4 ay süresince göreceğiz.  Duygularımız ile bedenimiz arasında çok yüksek bir gerilim hattı oluşur. Bu gerilim hattını iyi yönetmek, gerçek ve doğruyu bulmak adına mantıklı bir davranış olur, çünkü tutulma 4. ev ile 10. ev hattında gerçekleşecek. Ruhumuzun derinlikleri ile, dünyevi düzlemde bulduğumuz karşılık arasında bir gerçeklik yaşayabiliriz. Genel manada ev hayatı, yuva, ev değiştirme, kariyer, iş hayatı, iş değiştirme, maddesel konular hakkında bir sınava tabi tutulabiliriz.

Ay Tutulması haritasının ASC’si OĞLAK

Toplumsal olarak aldığımız etkilerde, tutulmanın yükseleni 19 derece Oğlak burcunda yer alıyor. 1 evde yer alan Pluto ve Satürn ile beraber, 12. evde hapsedilmiş Venüs bizi karşılıyor. Haritanın “sabit” niteliği çok güçlü ve Venüs’ün 12. evde bulunuşu ile bazı çıkarımlar elde ediyoruz. Öncelikle, ilişki, aşk, para ile alakalı “muhafaza etme” konusunda enerji sarf etmemeliyiz.  Tutulma Boğa burcunda yaşanacağı için, Boğa burcunun yöneticisi VENÜS haritanın 12. evinde ve Oğlak burcunda olduğundan, değerlerimizi “koruma” üzerine bir sınav yaşayabiliriz.

Tutulmanın Ana Fikri “Muhafaza Et, Koru”

Bazı değişiklikler yapmak isteyenler olabilir, ancak bu konuda “Venüs koruyuculuğu” devreye giriyor. Ve çok emin olunmayan konularda atılım yapılmaması gerektiğini söylüyor. Mantık ve duygularımızı ortak bir noktada buluşturmamız gerekiyor. Zaten uranyen haritanın öncü ekseninde Venüs, Kronos ile beraber kavuşuyor. Hades ise eşlik ediyor. Tam bu eksen, tutulmanın yaşandığı noktaya karşıtlık enerjisinde bulunuyor. Hayatımızın en önemli konusunu gösterene KRONOS, tutulma ekseniyle tetikleniyor. Değerlerimizi, sorumluluklarımızı sürdürme, çalışma, koruma konusunda “duygusal bedensel dengeye” ihtiyacımız olabilir.

Araç, Araba, Seyahatlere Dikkat

Tutulma hattında Phaethon asteroidi 27 derece Boğa burcunda olacak ve Klotho asteroidi ise 27 derece Akrep burcunda yer alacak. Biliyorsunuz, tutulma 27 derece Boğa – Akrep aksında gerçekleşiyor. Bu aksın bize anlattıklarına baktığımız zaman, arabalarla alakalı önemli bir gelişme yaşayabiliriz.

Araba Almak İsteyenler İçin Fırsat

Ya da araç kullanımının elzem ve acil olduğu bir durum yaşayabiliriz. Yeni araba almak isteyenler için şartlar ve fırsatlar oluşabilir. Araba kullanımı ile ilgili vergi vb durumlarda değişiklik ya da yenilikler yaşayabiliriz. Görsel ve fotoğraflarla alakalı gündemimizin yoğunlaşabilir. Tutulma haritasında Koç Noktasındaki enerjilere göre baktığımızda, ailesel, akrabalar ile ilgili problemlerin ortaya çıkacağı, aile bireylerinin birbirini suçlayacağı, parasal sorunların oluşabileceği konulara dikkat çekiyor.

Tutulma Bonusu : Sigarayı Bırakma Zamanı

Boğa burcunda tutulma haritasında Atropos, ASC, Bacchus, Hygiea etkileşimi ile beraber bağımlılıklarımıza da son verme zamanı. Sigara kullananlar bu tutulmayı değerlendirecektir. Sigara gibi, bağımlı olduğumuz uyuşturucu, internet, kumar vb konularda da aydınlanıp SON VERME enerjisine gayet açığız.

Çocuklarla Alakalı Endüstriyel Kararlar

Tutulma haritasında çocuklarla alakalı farklı yapılandırılmalara girilebileceği görüyorum. Astrolojik olarak “hastalık” durumları ile alakalı belki yeni kararlar ülkemiz alabilir.

Büyüklerden Sürpriz Yardımlar Gelebilir

Büyüklerimiz, hayatımızdaki otorite kişilerden sürpriz yardımlar görebiliriz. Aynı zamanda onlara da yardım etmemiz gereken durumlar haritaya göre ortaya çıkıyor.

Seminer ve Eğitimler Hızlanıyor

Olası eğitim ve seminerler için çok faydalı ve destekleyici bir sürece kapı açan bu tutulma ile, planlarınızı ve eğitimlerinizi gerçekleştirebilirsiniz ya da katılım sağlayabilirsiniz. Eğer kafanızda bir eğitime katılmak varsa, mutlaka eyleme geçin.

Boğa, Aslan, Akrep, Kova Burçları

Tutulma ile beraber, 19 Kasımdan itibaren 4 aylık süreçte, sabit burçlar olan boğa, akrep, kova, aslan için yeni başlangıçlar ortaya çıkıyor. Engellere rağmen, yeniye yer açma konusunda destekleniyorsunuz.

Koç, Yengeç, Terazi, Oğlak Burçları

Tutulma ile beraber, 19 Kasımdan itibaren 4 aylık süreçte öncü burçlar olan koç, yengeç, terazi ve oğlaklar ev yaşamı, müzik, dans, 3. kişilerle alakalı gündemler var. Parasal mevzularda suçlama enerjisine dikkat etmeliler.

İkizler, Başak, Yay, Balık Burçları

Tutulma ile beraber, 19 Kasımdan itibaren 4 aylık süreçte, bir takım yanılsamalar ve bu yanılsamalarla uğraşma sürecine girebilirler. Ruh ve bedenen arınma, temizlik, bol çalışma size iyi gelecektir. Biraz daha içe dönmelisiniz.

Parçalı Ay tutulması boğa uranyen

Boğa Burcundaki Ay Tutulmasının Türkiye’ye Etkisi

Türkiye haritasında göre, tutulma ile beraber birilerinin suçlanarak, yeniye yer açılacağı bir dönem başlıyor gözüküyor. Özellikle de astrolojik anlamda Süleyman Soylu ile ilgili bir gelişme bekliyorum, çünkü 27 derece aksta Süleyman Soylu’nun Güneş yerleşimi var. Bu nokta Nemesis ile çalışıyor ve ay tutulması ile beraber, kendisinin bir konuda hatalı bulunması gibi bir konu olarak karşımıza çıkıyor. Türkiye, tutulmayı 5-11 aksında yaşayacak. Toplumsal düzeyde dikkat çeken bir hata, skandal ifşaya işaret ediyor.

Bireysel Haritalarımızda Tutulma Nasıl Yorumlarız?

Tutulmanın 27 derece Boğa ve Akrep aksında olduğunu bilerek, kendi haritanızda bu noktaların hangi evlere denk geldiğini bulmalısınız. Bu yerleşimin olduğu alan ve denk geldiği planetlerle alakalı arketipler sizi 19 Kasım tarihinden itibaren 3-4 ay meşgul edecektir. Tutulmanın “aşırılık” enerjisini bilerek, duygu ve bedeninizi dizginlemek ruhsal görevimizdir. Konu her ne olursa olsun, duygu ve mantığı bir araya getirmeliyiz. Buna istinaden değerlerimizi koruyarak tutulma enerjisini idare etmeliyiz.

Kişisel haritanıza özel, tutulma analizi almak için linkten danışmanlık başvurusu oluşturabilirsiniz.

19 Kasım Ay Tutulmasını, 4 Aralık’taki Yay Burcunda 12 derece Güneş Tutulması izleyecek. Onun etkilerini de bir sonraki yazılarımızda paylaşmış olacağız. Takipte kalın ve bizi paylaşın. Paylaşmak değer vermek ve teşekkür etmektir 🙂

Sevgiyle kalın

4.9 14 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Diğer Astroloji Yazıları

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
0
Would love your thoughts, please comment.x