Ay Akrep Burcunda

Astrolojide Ay Akrep Burcunda Nasıldır?

Astroloji haritasında Akrep Burcundaki Ay’ın Etkileri

Astroloji haritasındaki Ay Akrepteyken düşüştedir. Ay’ı akrepte olan kişiler genellikle dominant, baskın, agresif yapıdadır. Çünkü astrolojide Mars ve Pluto Akrep ve burcunun yöneticisidir. Ay akrepte tepkiseldir. Düşüncesizce davranışlara sebebiyet verebilir. Ay akrepteki en güçlü taraf “tutku”dur. Kişinin ayı akrepteyse, hayal ettiği şey için tutkulu ve istekli olacaktır. Bu sebeple hedeflediği şey hakkında motivasyon gücü kendi içerisindedir. Motivasyonu başka bir yerde aramasına gerek kalmaz. Kendi kendine başarma gücü vardır. Aşırı onur duygusu ağır basar. Amaçlarına odaklanır. İstediği şey hakkında bir şekilde yanıt almak için adeta yerinde duramaz. Bu açıdan kafasına taktığı konular hakkında “pimpirikli” diyebiliriz. Bazı durumlarda aşırı bencil tavırlar sergileyebilir, çünkü kafasındaki odak noktasından başka hiçbir şeyi dengeli bir bakış açısıyla göremez. Hedefe kitlenmiş vaziyettedir. Diğer kişiler hakkında ön yargılı olabilir. Ön yargıya çabucak kapılabilir.Geçmiş yaşamdaki karmayı hisler olarak bu yaşama aktaran Ay, Akrep’te derin nedensellik ve kavrayış ile, konuyu çözme yetisi verir.

Ay akrep burcundayken kişi neye ihtiyaç duyar?

Akrepteki Ay’ın gösterdiği en önemli ihtiyaç affetmeyi ve unutmayı öğrenmek olmalıdır. Yaşadıklarını, gördüklerini Pluto’nun sembolizmasındaki gibi dönüştürüp, affetmelidir. Bunu da başaracaktır. Çünkü Akrepte dönüşüm gücü vardır.

Ay akrep burcunda fiziksel güç verir

Fiziksel olarak güçlüdür. Çok hislidirler. Uçlarda yaşıyor olabilirler. Huy ve mizaç bakımından uç noktalarda duygulara sahip olabilirler. Kontrol etmeleri gereken derin duygulara sahiptirler. İyimser düşünce, davranış geliştirmelidirler.

İstedikleri şeyin peşinden ne olursa olsun gidecek güçleri vardır. Ve genelde istediklerini de elde ederler. Erkek haritasındaki Ay Akrep, kıskanç, takıntılı bir partnere işaret eder. Manyetik çekim gücü olan bir kadını da anlatır.

Ay, bedensel doğum & ruhsal ölüm, kayboluş

Ay, fiziksel dünyada “doğmayı”, spritiuel dünyada “ölmeyi” sembolize eder. Dolayısıyla Ay burcunun Akrepteki konumu ile, spirituel ölüm yani öldürülmesi gereken duyguları net bir şekilde kişiye gösterecektir. Ay akrep kişisi, ona içsel dünyasında neyin zarar verdiğini çabucak kavrayacak ve bu zarar veren duyguları öldürecektir. Astrolojide Akrep burcu, zihinsel ölümün de simgesidir. Dolayısıyla, Ay burada zihinsel doğuştan eğilimleri öldürecektir. Akrep yöneticisi Pluto’nun sembolizmasında ölümle açılan yeni kapılardan bahsedilir. Dolayısıyla, Ay akrep kişisi, zararlı davranışları, duyguları öldürdüğünde, kendisine yeni ruhsal kapıların açılacağını ve iyileşeceğini bilmelidir. Akrep burcu “kaybolma” yı temsil eder. Ruhun kayboluşunu anlatır. Ay’ı akrepte olan kişiler, en derin karanlıkları, yeryüzünde görünmeyen, yer altında varlık süren şeyleri, gizlenmiş kitapları ve bilgileri, karanlık konuları bilir, anlar ve öğrenirler. Bu konularda uzmanlık yetisine sahiptirler. Hem mecazi hem de maddesel dünyada Güneş ışığının girmediği her şeyi, Ay akrepler görürler. Gözlerinden bir şey kaçmaz. Bilincin kaybı Akrep ile anlatılır. Demek ki Ay Akrep’te bilinç dünyasında var olan gereksiz ve işe yaramayan bilgilerin kayboluşunu sağlayan mekanizmayı yürütüyor. Ay burcu Akrep’te olanların Anne ile bağlantılı karmalarının olması da muhtemeldir.

Ritüeller

Ay akrepte ritüel ve periyotları da anlattığından, Ay akrep kişileri disiplinli çalışma eğiliminde olabilirler. Yeterki hevesleri olsun. Onlara ritüel gibi yapılacak işler, ruhsal anlamda iyi gelecektir. Mesela, günlük rutin işler, hobiyle periyodik zamanlarda ilgilenme vb.

Toparlamak gerekirse “Güneş’in girmediği yere Akrep girer”…

Ay Burcu Akrep Olan Ünlüler

  • Lady gaga
  • Katy Perry
  • Bruce Lee
  • Naomi Scott
  • David Schimmer
  • Beyonce
  • Acun Ilıcalı
  • Timothy Dalton
  • Fernando Torres
  • Ruhi Çenet

Ay’ın diğer burçlardaki konumlarını okumak için buraya tıklayabilirsiniz. 

Kullanılan kaynaklar : Master E. K Spiritual Astrology, Astrology Cosmic Science Isabel M. Hickey

 

3 Responses

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *