oğlak burcunda dolunay

3 Temmuz Oğlak Burcunda Dolunay

3 Temmuz 2023’de Oğlak burcunda 11 derecede dolunay gerçekleşecek.  Ay 11 derece Oğlak burcundayken, Güneş 11 derece Yengeç burcunda olacak ve tam karşıt açıda yer alacaklar. Dolunay esnasında Ay’ın uzaklığı Dünya’ya yakın olacak. Oğlak dolunayı normal dolunaylardan daha parlak ve büyük görünecek. Yani Süper Ay yaşayacağız.

Dolunayın yükseleni 27 derece Terazi burcunda konumlanıyor. Whole sign sisteme göre, bu dolunay 4. ev – 10. ev akslarını tetikliyor. Yani, genel anlamda hayatımızı ciddi şekilde yönlendireceğimiz net – görünür şekilde ortaya çıkacak yoğun bir enerji yaklaşmaktadır.

Süper Ay’ın Sabian sembolü

11 derece Oğlak “Sülünler parlak renklerini özel bir mülkte sergiliyor.”

11 derece Yengeç “Tanınmış şahsiyetleri karikatürize eden bir palyaço.”

Oğlak Dolunayın Genel Etkileri

Dolunay Oğlak burcunda gerçekleşeceğinden, duygularımızı sınıflandırdığımız analiz edeceğimiz bir dolunay enerjisi olacaktır. Bu dolunayda, ailevi ve ev gibi meselelerle ilgilenmemiz gerekebilir. Ailevi meselelerin çözülmesi gerekebilir. Evinizde tadilat veya değişiklikler gerçekleşebilir. Duygularınızı daha kontrollü, düşüncelerinizi ise daha aktif şekilde hayata geçirebilirsiniz. Hades ile etkileşimde olan Merkür ve Güneş sebebiyle, gizli saklı konuların açığa çıkacağı bir zaman diliminde olacağız. Oğlak yöneticisi Satürn 6.evde Balık burcunda yer aldığından, çalışma koşullarımız ve işlerimizi düzene sokma açısından tetikleniyoruz. Bu konulardaki disiplinli yaklaşımımız biraz daha esniyor. Bu dolunay aksı Mars Aslan ile tetikleniyor. Yani dolunayda bazı işlerin peşinden koşulacak veya mücadele edilecek. Bu dolunayda oturanlar yerinde duramayacak ve ayağa kalkacaktır 🙂

Oğlak Dolunayında Asteroidler

Pythia, Aphrodite, Eos etkisinde gerçekleşecek olan Oğlak dolunayında “yanlış anlaşılmalar” gündeme oturuyor. Duyduğunuz, okuduğunuz, gördüğünüz şeyleri yanlış şekilde yorumlama ve akabinde oluşabilecek nefret (Eos) öfke patlamaları oluşabilir. Kıskançlık enerjisinin yoğun olacağı bu dolunayda, ilişkiler aniden başka bir yöne evrilebilir. Bunun farkında olarak süreci gözlemleyebilirsiniz 🙂 Dolunayın diğer önemli asteroidi Pandora 🙂 Hem Klotho hem de Pandora’nın Koç noktasındaki konumu, herkesin şaşıracağı bazı başlangıçları göstermektedir. Venüs ve Uranüs arasındaki etkileşim sebebiyle, süreç içerisinde sürpriz ve ani olaylar oluşabilir. Atropos & Jüpiter kombinasyonuyla beraber “istikrar” beklendiğimiz bazı konular, tam olarak istediğimiz gibi ilerlemeyebilir. Yani, bazı değişimlerin içerisinde olacağız. Eğer yeni başlangıçlar yapma ile ilgili bir dönemdeyseniz, bu dönem sizin için fırsatlara gebedir. Fakat birşeyleri sürdürme ile alakalı zorlanmalar yaşıyorsanız, bilin ki bazı şeyleri değiştirme ve koparma zamanı gelmiştir diyebiliriz. Bu dolunayda sabah erkenden kalkma ve uykusuz kalma gibi konular da ortaya çıkabilir.

Yükselen burçlara göre dolunay etkileri

Koç

Sizin için kariyer ve meslek hayatınızla ilgili yeni umutlar ve yeni sürprizler kapıda. Partnerinizle ilgilenmek, sözleşmelerinizle alakalı gelişmeler yaşayabilirsiniz. Aşk hayatınızda bir tür çekişme ve yanlış anlaşılmalar yaşanabilir, ani kararlar almaktan ziyade sabırlı olmalısınız. Uykusuzluğa dikkat.

Boğa

Seyahatlerinizle alakalı bazı netlikler yaşayacaksınız. Akademik kariyer için olumlu bir süreçtesiniz. Ev hayatınız, aile kökleriniz, çekirdek aileniz içerisinde bazı yanlış anlaşılmalara dikkat etmelisiniz. Yakın çevrenizle ilgili parasal, muhasebesel konularda karışıklıklar ve gizli durumlar ortaya çıkabilir.

İkizler

Paranız ve para kaynaklarınızla alakalı akışı kontrol etmek, ödemelerinize özen göstermek üzere dolunay etkisi altındasınız. Aynı zamanda para, cüzdan, hesaplarınızla alakalı sorunlar açısından da dikkatli olmalısınız. Parayla ilgili hayatınızı yönlendirme ve yönetme üzerine tetikleniyorsunuz.  Bu dönem yakın çevrenizden asla para istemeyin 🙂

Yengeç 

Zaten hassassınız, bu dolunayla biraz daha hassasiyet eşiğiniz yükselecektir. Satürn mantıklı davranmanızı istiyor. Partneriniz ve ilişkinizle alakalı bazı sorunlarla ilgilenmek durumunda kalabilirsiniz. Düşünce yapınızda bu dönem bazı eksik noktalar olabilir, bunu göze alarak biraz daha sabırlı olun. Parasal konuları bu dönem bir tık daha ciddiye alın.

Aslan

Günlük yaşamınızda gündelik işlerinizle uğraşırken sinir katsayınız yükselebilir. Spor ve vücut geliştirme, güzel yemek tariflerine başlamak için iyi bir dolunaydasınız. Kişisel olarak çok fazla huzursuz ve endişeli olabileceğiniz bu dolunayda kendinizi spora adamak iyi bir yönelim olacaktır. Çevrenize enerjisi düşük insanları çekme olasılığınız diğer burçlardan daha fazla, ve bu sebeple spor ve güzel beslenme ile enerjinizi yükseltmelisiniz.

Başak

Aşk hayatınız veya çocuklarınızla ilgilenmeniz gereken bir dönemdesiniz. Yaratıcı sanatsal faaliyetler ile profesyonel şekilde ilgilenmek isteyebilirsiniz. Aşk hayatınızla ilgili arkadaşlar ve gruplar içerisinde bazı yanılsamalar ve yanlış anlaşılmalar yaşanabilir. Bu dönem bazı şeyleri aşırı kişiselleştirmeye meyillisiniz, dışarıyı kendi haline bırakın 🙂

Terazi

Dolunayın yükseleni sizin burcunuzda ! Bu sebeple, sizin için kişisel gelişim ve bireysel isteklerinizin de ön planda olacağı bir süreçtesiniz. Özellikle de ev, ev içi düzenlemeler, bina, aile kökleriniz, ailenizde kişiler ile ilgilenmeniz gerekebilir. Bu dönem kariyer yaşamınızda gizli saklı konular veya hesap hataları yapmaya meyillisiniz. Kariyer alanınızdaki iş arkadaşlarınızla alakalı gizli saklı konular veya yanlış anlaşılmalar oluşabilir. Bu dönem arkadaşlarınıza kulak asmazsanız çok da bir şey kaybetmezsiniz 🙂

Akrep

Yakın çevrenizle ilgilenmek ve yakın çevrenizle alakalı değişken durumlar ortaya çıkabilir. Onlarla alakalı beklentileriniz biraz boş çıkabilir. Kariyer hayatınızla alakalı huzursuzlukla gündeminizde. Kısa eğitimlere başvurmak için uygun bir dönemdesiniz. Aklınızda olan ama bir türlü başlayamadığınız o eğitim için şimdi tam zamanı diyebiliriz

Yay 

Paranızı yönetme ile alakalı tetikleniyorsunuz. Dolunay süresince para harcamayla alakalı gündemleriniz olacaktır. Banka, kredi, borçlar ile alakalı durumları iyi bir şekilde yöneteceksiniz. Diğerlerinden gelecek olan para var ise, bu konuda beklentide olmayın ; çünkü karşı taraftan yana bazı gecikmeler, ertelemeler, gizli durumlar ortaya çıkabilir. Aile, yuva, ev, bina, ev içi su tesisatı gibi konularla ilgilenmeniz gerekebilir.

Oğlak

Kişisel olarak yeniden kendinizi yapılandırdığınız bir dönemdesiniz, herleye karşı hassas ve sorumluluk bilinciyle hareket ediyorsunuz. Partnerinizle alakalı bazı gizli saklı konular veya yanlış anlaşılmalar ortaya çıkabilir. Kredi kartı, para, borç ödemeleri ile alakalı “gelen para” konusunda bazı sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Diğerlerinden gelecek olan parayı çok beklemeyin çünkü gelmeyecek gibi. Buna güvenerek hareket etmeyin. Yakın çevrenizle mesafeli olun.

Kova

Bu dolunayda biraz yalnız başına kafa dinlemek size daha iyi gelecek gibi duruyor. Kendinizle, ruhunuzla ilgilenecek aktiviteler sizi rahatlatacaktır.  Evinizde size konfor getirecek bir düzenleme yapmak iyi gelecektir. Yeni bir cüzdan alabilirsiniz ve kartlarınızı düzenleyebilirsiniz. Partnerinizi kendi haline salmanız sizin için faydalı olacaktır. Partnerlik ve sözleşmelerinizle alakalı gizli saklı durumlar oluşabilir, gözlemde kalmalısınız.

Balık

Hayal ve hedeflerinizle alakalı tetikleneceksiniz. Hayalinize bir adım daha atmak isteyeceksiniz, bunun için kendinize yapılandırıyorsunuz. Uzun hedefler için kararlılıkla ilerleme adına kendinizi motive edeceğiniz bir süreçtesiniz. İş arkadaşlarınız veya günlük işlerinizle alakalı kimseye güvenmemeniz gereken bir süreç. Kişisel gelişminiz ve hobileriniz için profesyonel destekler almanız size iyi gelecektir.

 

Dolunayın haritanıza özel analizi için buradan başvuru yapabilirsiniz

Tutulma Dolunay Yeni Ay Astroloji Danışmanlığı

 

 

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *