fbpx

Yay Burcunda Güneş Tutulması

1.383 görüntülenme

Yay Burcunda Güneş tutulması, 2021 yılının son tutulması olarak tarihe geçiyor. 12 derece Yay burcunda gerçekleşecek. Güneş ve Ay 12 derecede Yay burcunda 11. evde kavuşumda olacak. Birşeyleri manifesto ediyoruz. Toplumda bir ses yankılanıyor, ama ne? Bilirsiniz ki, tutulmalar yılda 4 kez gerçekleşmektedir. Özel görünüme sahip olduğundan, hayatlarımızın ana konularını işaret ederler. Genelde enerjiler bu dönemlerde dengesiz olur. Her tutulma, her kişide farklı durum gösterebilir. Daha özel yorumlama gerekir. Ancak, genel itibariyle kolektif bir mesaja da işaret eder.

Yay burcunda Tam Güneş Tutulması Haritası

Bu tutulma, önümüzdeki 4 seneyi kapsayan değişimleri anlatmaktadır. Tutulma Yay burcunda olduğundan, tutulma haritasındaki Jüpiter önem kazanmaktadır. Yay burcunda güneş tutulması haritasının yükseleni Oğlak burcunda konumlanıyor. Ayrıca Jüpiter yerleşimi ise haritanın 1.evinin sonlarına doğru konumlanmıştır. Jüpiter bildiğiniz üzere, yurtdışını, yabancılarını, genişlemeyi, ilerlemeyi, bolluğu, belli konularda abartıyı da anlatabilir. Ayrıca büyüklerimizi de Jüpiter arketipi ile tarif ederiz. Bu tutulma ile beraber genişleme ve ilerleme arzumuzun, Jüpiter Kova engeline takıldığını görmekteyiz. Jüpiter Kova engeli ile gelişim ve değişimimize engel olan enerjiyi görüntülemekteyiz. Gelişim ve değişimimize engel olan en büyük şey teknoloji ve bilimden uzak kalmamız, kişisel manada bilgi ve donanımızın yetersiz olmasıdır.  Jüpiter Kova burcunda yer aldığıdan, yöneticisi Satürn ve Uranüs’ün de yerleşimlerine baktığımızda, 1. ev ve 4. ev dikkat çekiyor. Demek ki, gelişme ve ilerlememizde, kişisel gelişimimiz ve aile yönünden aldığımız tetiklenmelerle yola koyulacağız.

4 aralık Yay burcunda güneş tutulması

Tutulmada ilişkiler öne çıktığından, özellikle ayrılıkların ciddi oranda artacağını söyleyebilirim. Ancak bu ayrılıkların “yıkım – yapım” döngüsünde, tekrar barışma getireceğini söylemeliyim. Bu barışmalar ile beraber, kişilerin kendilerini değiştirmesi ve dönüştürmesi anlamında kesin bir ilerleme söz konusudur. Çünkü bu aksta yer alana Pluton, birşekilde anlamayana dahi anlatacak, ve idrak ettirecektir.

Tutulmada Jüpiter Ne Durumda?

Yay burcundaki bir tutulmada yönetici Jüpiter’i incelememiz gerekir. Jüpiter haritada, Mars ile yakın etkileşimde yer alıyor. Hades ve Asteroid Lilith ile karşıtlık enerjisinde konumlanıyor. Ayrıca, Güney ay düğümü ve Merkür de Yay burcunda bulunuyor. Merkür Yay, Kara Ay Lilith İkizler ile karşıt durumda. Bu sebeple düşüncelerimize tutunmak iyi gelmeyebilir. Özellikle de doğru düşünemeyebiliriz. Şeytan düşüncelerimize girmiş gibi düşünebilirsiniz. Bunu kontrol edebilmenin yolu, düşüncelerimizi gözlemlemektir. Düşüncelerimize tutunmadan hareket etmektir. Üretkenliğimiz bu tutulma ile beraber önümüzdeki 4 yıl boyunca çok önemli olacak…

Yay Burcu Güneş Tutulmasında Öne Çıkan Faktörler

  • HOPİ Asteroid No 2938 : Savaş psikolojisi, ön yargıyla yaklaşma, Amerika veya Hindistan tarfları, ırkçı yaklaşımlar, kavgaya meyil
  • HOUSE Asteroid No 4950 : Ev ve yuva ile ilgili konular, binalar
  • HERA Asteroid No 103 : Hesap kitap konuları, aile akraba problemleri, ilişkiler
  • NEMESİS Asteroid No 128 : Günah keçisi seçilme, suçlamalar
  • EUTERPE Asteroid No 27 : Müzik, enstrümanlar, konserler, sanat
  • İş Değiştirme Noktası : İş değiştirme konusuyla alakalı durumlar
  • PLUTON : Dönüşüm, yıkım, manipülasyon, baskı
  • CUPİDO TNP : İlişkiler, ortaklıklar
  • MİNERVA Asteroid No 93 : Strateji, akıl, mantık

Yay Burcunda Tutulmanın Mesajı

Kendini bilim ve teknoloji, teknik bilgi ile donat. Bunun neticesinde gelişme ve ilerleme yaşayabilirsin. Çok yetenekli, çok iyi çalışmana rağmen engellerle karşılaşabilirsin. Ancak bu engellerin sonlanacağını bilmelisin ve sabretmelisin. Bilgiye sahip olan eninde sonunda kazanacak. Odağını tekniğe, bilgiye ver. İnsanların davranış ve sözleriyle hayatını idare etme. Hakim olacağın tek şey kendi gücündür. Kendini bilgi ile güçlendir…

Türkiye Nasıl Etki Alıyor?

Türkiye tutulmayı 6. evinde yaşayacak.  Mundane astrolojide 6. ev halkın sağlık koşullarıdır. Ulaşımı anlatır. Ayrıca kolluk kuvettlerini de gösterir. 6. ev – 12. ev hattındaki tutulma ile, Türkiye de özellikle halk gündeme gelecektir. Halkın ihtiyaçları, çalışma düzeni, çalışma koşulları önem kazanacaktır. Dolandırıcılık konuları da ayrıca önem kazanıyor, dikkatli olmalıyız.

Tutulmanın Burçlara Etkileri

Yükselen, Ay ve Güneş burcunuzu birlikte okuyunuz. Ne kadar yorumlasak da, aslında her tutulma sizin kendi kişisel haritanıza özel yapılmalıdır. Danışmanlık için bize ulaşabilirsiniz. 

Koç : Tutulma ile beraber parasal konular ve yakın çevre konusunda önemli gelişmeler, kişisel gelişiminize bağlı olarak ilerleme getirecek. Yurtdışı, yabancı dil, üniversite konuları, eğitim ve vizyonunuzu genişletme önem kazanacak. Evden uzaktan eğitim kursları iyi gelebilir. Tutulma neticesinde özellikle aile yaşamınızdaki bazı durumlarla beraber tetikleneceğiniz bir sürece giriyorsunuz.

Boğa : Kredi, vergi, para, krizli durumlara karşı tetikte ve eylemde olmalısınız. Ayağa kalkma vakti geldi. Yaratıcılığınızı konuşturmanız gerekecek. Aktif bir şekilde parasal kaynaklarınızı arttırmanız gerekmektedir. Çevrenizde olan biten durumlar, dolaylı olarak sizi etkileyebilir. Yaşam enerjinizi yüksek tutun, gayretli olun.

İkizler : Günlük çalışma koşullarınız, iş hayatınız, gündelik işlerinizle alakalı çok fazla takıntı yapmanız sizi geri atabilir. Biraz daha kendi içinize dönüp, huzur ve dinginliğe önem vermelisiniz. Yalnız başınıza kalmak iyi gelecektir. Ortaklıklarınız, iş hayatınız veya evlilik durumunuzla beraber hayatınızda gelişmeler yaşayabilirsiniz. Düşünceleriniz problemli olabilir, çok fazla takıntı yapmayın.

Yengeç : Partner ve ortaklıklarınızla ilgili gelişim ve iyileşme, günlük disiplinle beraber gelecektir. Planlı çalışma sizi kurtarır. Mutlaka resmiyete önem verin ve buna yönelik hazırlıklarınızı yapın. Mantığı ön planda tutun.

Aslan burçları için para konuları gündemde

Aslan : Parasal konular, para yönetimi sizi önümüzdeki 4 sene boyunca sınayabilir. Burada idarenizi ele almak, yönlendirmeleri doğru şekilde ele almak size iyi gelir. Yaratıcılığınız sizi ilerletecektir. Mutlaka hayal gücünüze önem verin.

Başak : Yurtdışı, üniversite ve yabancı dil konusunda yeterliliğiniz önem kazanıyor. Evden çalışma veya evinizle alakalı bazı yenilikler gündeminize gelebilir. Evinizle alakalı yenilikler, şehir değiştirme, ülke değiştirme gündeminize gelebilir.

Terazi : Kariyer hayatınızla alakalı gelişmeler için dil, teknik bilgi yeterliliğiniz size öne atabilir. Yeterlilik durumunuzu göze alarak gelişmeniz için fırsatları değerlendirebilirsiniz. Parasal kaynaklarınızı da iyi yönetmeniz gerekmektedir. Para ve kariyer konusunda sağlam ilerleme, ancak bilgi ve yeterliliğiniz ile gerçekleşebilir.

Akrep : Yeni bir hedef koyma, hedefinize odaklanma konusunda tetikleniyorsunuz. Bu sebeple, kişisel anlamda neyim, ne yapıyorum gibi düşünceler içerisine girebilirsiniz. 4 sene boyunca iş, ünvan değişikliği, yaşam şeklinde değişiklikler yaşayabilirsiniz.

Yay : Özellikle ruhen tetiklenmeleriniz söz konusu olacaktır. Ruhsal anlamda kendinizi dinginleştirmeniz gereken bir döneme giriyorsunuz. Çalışma koşullarınız sizi düşündürüyor olabilir. Stratejik düşünmeniz ve hayatı daha dingin şekilde ele almanız gerekmektedir. Düşünceleriniz karşılık bulmayabilir veya düşmanlıklarla karşılabilirsiniz. Uzun süre yalnız başınıza, emek vererek çalışmak size ilerde ödüller getirecektir.

Oğlak burçları için yeni sayfa açılmaya başlıyor

Oğlak : Unvan, iş, ilişkiler konusunda tetikleniyorsunuz. Bir yapılanma ve yeniye doğru yer açmanız söz konusu. Bilinçaltınızı görmeye başlıyor olabilirsiniz. Yaşadıklarınızla ilgili dersler, neden ve sonuçlar üzerinde düşünebilirsiniz. Yetkinliğiniz bu tutulma ile önem kazanacak. Kişisel eğitim ve yatırımlarınız, sizi ilerletecektir.

Kova :  Parasal konularla ilgili yönetim gücünüzü ortaya koyacağınız bir sürece giriyorsunuz. Önümüzdeki 4 sene boyunca tam olarak ayakların yere basması, kaynakların değerlendirilmesi, para yönetiminin gerçekleşmesi önem kazanacak. Bu anlamda hedeflerinizi net belirlemek işinize yarayacaktır. Hedef ve amaçlarınızı ortaya koyup, bunlar için çaba sarf etmelisiniz. Gelişmenizin ön koşulu bu..

Balık : Yakın çevreniz, yakın arkadaşlarınız tutulma ile beraber size açılacak yeni kapılar için vesile olabilirler. Eğitim ve internet alanında çalışmalar sizi öne atabilir. İnternet ve teknoloji alanında program öğrenmek iyi gelebilir. Gelişme ve ilerlemeniz, kariyerinizin öneminin arttığı bir sürece giriyorsunuz. Kariyer hayatınız açısından, yakın çevre faktörü ve kapasitenizin yeterliliği önem kazanacak.

Yazımıza her yorum bir teşekkürdür. Tüm evrene şifa olması dileğiyle, sevgiler

5 6 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
4 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Gökçen GÜLEGÜL
Gökçen GÜLEGÜL
2 yıl önce

Çok açıklayıcı ve bilgilendirici bir yazı olmuş, emeğinize sağlık. Sadece iş değiştir noktasını Çok merak ettim. Bunu haritada nasıl görebiliriz?

AstroEcem
AstroEcem
2 yıl önce

Emegine saglik. Her zaman ki gibi cok keyifliydi okumak.

Diğer Astroloji Yazıları

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
4
0
Would love your thoughts, please comment.x