Nuwa Asteroid No 150 Burçlara ve Evlere Göre Yorumu

Nuwa Asteroid No 150 – Astrolojide Yeri

Nuwa asteroidi, Mars ile Jüpiter arasında konumlanır. Diğer asteroidlere oranla yüzde 99 daha büyüktür ve çapı 119 kilometredir. 5,15 yılda Güneş etrafındaki turunu tamamlar. Nuwa’nın dünyaya en çok yaklaştığı mesafe en yakın 1,61 ışık yılı olarak tespit edilmiştir. Kanada-Amerikalı astronom James Craig Watson tarafından 1875’te keşfedilmiştir. Bu asteroide, kendisi Çin yaratıcı imparatoriçe tanrıçası olan Nuwa’yı vermiştir. Nuwa asteroidi Koç burcu doğasındadır.

Nuwa asteroidinin astrolojide temsil ettiği konular :

-Evlilikle alakalı psikolojik konular

-Kil, seramik, el işleri (craft)

-Yalnızlık hissi

-Yaratıcılık

-İnsanlığın devamı

-Kendini mükemmel görmek

-Dişil enerjinin maksimum verimde kullanımı

-Doğa hayatını sevmek, ormanda vakit geçirmek

-Ölümsüzlük

-Kendine hayranlık

-Kendi yaptığı işlere hayran kalmak

-Çin’le alakalı işler

-Bir şeyi sert hale getirme, şekil verme

Astro Dünya Nuwa Asteroidi Asli Öztoprak
Astro Dünya Nuwa Asteroidi Asli Öztoprak
Nuwa asteroidinin burçlara ve evlere göre yorumu :
Nuwa asteroidi Koç burcunda (ya da 1.evde)

Nuwa asteroidi burada çok güçlüdür. Yaratıcılık gücü ön plandadır. Eylem ve enerjinin el işlerine harcanması gibi etkiler verebilir. Seri üretim gibi fabrikasyon işlerde şanslı bir konumdur. Çin ile ihracat & ithalat konusu gündeme gelebilir.

Nuwa asteroidi Boğa burcunda (ya da 2.evde)

Kişisel yeteneklerin değeri bu konumda ortaya çıkar. Bu konumda, kişi ortaya çıkardığı işlerden haz duyar. Yaptığı işlerle hayata daha da motive olur. El yetenekleriyle para kazanabilir. Doğada vakit geçirerek geçim kazandığı bir işi olabilir.

Nuwa asteroidi İkizler burcunda (ya da 3.evde)

Özellikle zihinsel konuların ve düşüncelerin bir şekilde el yeteneklerine entegre edilerek “el işleri” sembolizması önem kazanmıştır. Bu konumda kişi el işleri hakkında eğitim verebilir. Kendi ölümsüzlüğünü, el işleri tekniği ile nesilden nesile aktarır.

Nuwa asteroidi Yengeç burcunda (ya da 4.evde)

Bu konumda, çocuk sahibi olmak isteğiyle evlilik yapma konusu gündeme gelebilir. Çocuğuna hayran bir anne olabilir. Dişil enerjinin ve yaratıcılığın maksimum olduğu bir yerleşimdir. Duygularda yalnızlık hissiyatı zaman zaman verebilir. Doğal, bahçeli bir evde yaşamak isteyebilir.

Nuwa asteroid Aslan burcunda (ya da 5.evde)

Yaratıcılık dürtüsünün kişiye yeni başarılar getireceği konumdur. Güneş burcu bu etkiye yön verir. Aynaya baktığında kendine duyduğu hayranlıkla, bu güzelliği tüm evrene yayma duygusu hakimdir. Bu sebeple çocuk yapmaya dahi karar verebilir. Aşk ile olan bağlantısı çocuk sahibi olma isteğiyle doğrudan alakalıdır.

Nuwa asteroid Başak burcunda (ya da 6.evde)

El becerileri verir. Seramik ve vb alanlarda el işleriyle alakalı yetenek verir. Kişi titiz bir karakterde olduğundan, kendinden başka kimseyi beğenmeyebilir. Bu beğenmeme ya da becerilerle alakalı olan bağlantı aslında kişinin çok yetenekli olmasıyla ilgilidir. Bu konum kişiye çocuk verebilir.

Nuwa asteroid Terazi burcunda (ya da 7.evde)

Bu konuma sahip kişilerde güzelliğe olan hassasiyet, kişisel bakıma önem verme olabilir. Evlilikle alakalı içsel bir isteksizlik oluşabilir. Sırf çocuk sevgisi yüzünden evlenme verebilir. Kişi partnerini şekle sokmaya çalışabilir. Kendi doğrularını empoze edebilir ya da kişiyi değiştirmeye çalışabilir.

Nuwa asteroid Akrep burcunda (ya da 8.evde)

Bu konuma sahip kişilerde yüksek yaratım gücü bulunur. Yalnızlık hissi ağır basabilir. Kişi el işleri alanında güç kazanabilir. Para kazanma olasılığı bu sektörde yüksektir. Ölüm ve ölümsüzlük konularında yüksek idrak getirebilir.

Nuwa asteroid Yay burcunda (ya da 9.evde)

Bu konuma sahip kişiler yurt dışı bağlantılı el işleri, seramik vb konularda başarı sağlayabilirler. El işleri ile alakalı eğitim verebilirler. Seramik vb işlerde ihracat, ithalat enerjileri de getirebilir. Bu tip işlerde ailedeki dede vb büyükler yardımcı olabilir. Çin vb Uzakdoğu ülkelerine gidip gelme durumları olabilir. Kişinin bu ülkelerde kontakları olabilir.

Nuwa asteroid Oğlak burcunda (ya da 10.evde)

Kişi el becerileriyle alakalı liderlik edeceği, kamusal alanlarda görev yapacağı fırsatlar elde edebilir. Kariyerinde üretim ile alakalı sektörlere yönelebilir. Yine Uzakdoğu menşeili firmalarda yada Uzakdoğu ülkelerinde görev yapabilir.

Nuwa asteroid Kova burcunda (ya da 11.evde)

Kişi toprak vb doğal ürünlerin ham madde olarak kullanıldığı cihaz tasarıları yapabilir. Gruplar ve organizasyonlar düzenleyebilir. Arkadaşlık ilişkilerinde bazen yalnızlık hissi oluşabilir. Sık sık doğal, orman, manzaralı yerlerde bulunmak ister.

Nuwa asteroid Balık burcunda (ya da 12.evde)

Nuwa Balık burcunda inzivayı güçlendirir. Kişi yalnız başına çalışmalar yapabilir. Bu çalışmalar genellikle el işi, seramik vb olabilir. Kişinin yalnızlık hissi güçlüdür. Kişi burada kendini diğerlerinden farklı görür. Bu farklılığı sanata döker. Sanatı benzersiz olabilir. Özellikle Çin gibi ülkelerden ilham alabilir.

2 Responses

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *