Saturn Balık Kopyası Kopyası (1)

Merkür Retrosu Oğlak’ta

Yılbaşına girmeden hemen önce ilk yeni yıl hediyemizi Merkür Retrosu Oğlak’ta alıyoruz 🙂 Istanbul’a göre 29 Aralık 2022 Perşembe günü saat 12:31’de Merkür Oğlak burcunda gerilemeye başlayacak. 24° Merkür Oğlak yerleşimi, 8° Oğlak noktasına kadar gerileyecek. Retronun konusu daha çok hayal, hedef, arkadaşlıklarımızla bağlantılı 🙂 Merkür astrolojide bir çok anlamlara gelmektedir, buraya tıklayarak okuyabilirsiniz.

Merkür Retrosu Ne Zaman Bitiyor?

Merkür Oğlak Retrosu 20 gün etkili olacak ve 19 Ocak 2023’te retro hareketini tamamlayacak.  8° Oğlak yerleşiminden itibaren ileri hareketine başlayacak.

Merkür Retrosu Venüs Kavuşumlu

Merkür Retrosu Oğlak’ta tam da Venüs ile kavuştuğu anda başlıyor. Kafa yapımız, düşünce tarzımız genellikle mantıktan yana olacak. Para ve maddiyat ile alakalı git geller ile uğraşabiliriz. Bazı maddi kaygılar veya hedefler üzerine bu süreçte çalışmalar yapabiliriz.

Barışmalar Gündemde

Bazı küslükler ve ayrılıklar Merkür Retro bitiminde barışa dönebilir ; veya bu küslükler ve ayrılıklar hayata yepyeni bir başlangıç yapmanıza sebep olabilir.

Merkür Retrosu Vakit Kazandırıyor

19 Ocak’a kadar etkili Merkür Retrosu, çoğu kişiye zaman kazandıracak. Bir türlü fırsat bulamadıkları iş, hayal, hedefleri ile alakalı atılımlar yapabilecekler. Özellikle Oğlak burçlarının araç alım – satım konuları gündeme geliyor.

Retro süresince hassas ince düşünce yapısından ziyade, daha mantığın ve tabiri caizse biraz daha” dar görüşlü” bir perspektifte yol almak isteyeceğimizi anlatıyor. Hedefe kitlenirken açıyı daraltırız, bunun gibi dar görüşlü bir süreç diyebiliriz. İyi tarafından baktığımız zaman daha öncesinde vakit bulamadığımız bazı konular için şimdi fırsat zamanı.

Burçlara Göre Merkür Retro Yorumları

Yükselen Koçlar kariyer, meslekte çıkacağınız zirve, mesleki başarı ve yetenekleriniz, arkadaşlar, gruplar, hayaller ve hedefleriyle alakalı konularda vakit kazanıyorlar. Bu konularda kafanıza koyduğunuz işlerle alakalı ekstra zaman elde ettiniz.

Yükselen Boğalar yurtdışı, üniversite, yabancı dil, parasal yönetim, para akışını düzenleme, ödemeler gibi konularda ekstra vakit kazanıyorsunuz. Bu konularda kafanıza koyup işleme geçemediğiniz her ne varsa, artık tam zamanı.

Yükselen İkizler para yönetimi, ödemeler, parasal konular, partneriniz, ortaklıklarınız, danışarak yaptığınız her türlü işle alakalı ekstra vakit kazanıyorsunuz. Bu konularda aklınıza koyup da yapamadığınız her ne varsa, şimdi tam zamanı.

Yükselen Yengeçler partneriniz, ortaklarınız, danışarak iş yaptığınız her şey, günlük yaşamınız, gündelik disiplininiz, sağlığınız, zaman yönetiminizle alakalı her türlü işle ilgili ekstra vakit elde ettiniz. Kafanıza koyup da hayata geçiremediğiniz her varsa şimdi tam zamanı.

Yükselen Aslanlar gündelik hayatınız, çalışma koşullarınız, sağlığınız, günlük ihtiyaçlarınız, yaratıcılığınız ve eğlence tarzınız, spor hayatınız gibi konularda ekstra vakit elde ettiniz. Bu konularla alakalı kafanıza koyup yapamadığınız ne varsa şimdi tam zamanı.

Yükselen Başaklar ev hayatınız, yuvanız, aileniz, eviniz, eviniz içerisindeki aile üyeleriniz, eğlence anlayışınız, spor ve egzersizler, yaratım enerjiniz, yaratıcılığınızla alakalı ekstra vakit kazandınız. Bu süreçte, bahsettiğimiz konularla alakalı daha öncesinde aklınıza koyup yapamadığınız her ne varsa şimdi tam zamanı.

Merkür Retro Vakit Kazandırır

Merkür Retro aslında vakit kazandıran bir geçiştir.

Yükselen Teraziler kısa seyahatler, eğitim, yakın akrabalar, yakın çevre, kardeşleriniz, kişisel gelişiminiz, ev hayatı ve evinizle ilgili konularla alakalı Merkür Retro süresince aslında ekstra zaman kazandınız. Bu konularla alakalı kafanıza koyup yapamadığınız ne varsa şimdi tam zamanı.

Yükselen Akrepler para, mal, mülk, sahip olma, çalışma ile elde ettiği gelirler, yakın çevresi, yakın arkadaşları ve kardeşleri, kişisel eğitimleri konusunda zaman kazanıyorlar. Bu konularla alakalı Merkür Retro süresince ekstra vakit kazanmış olacaklar ve kafalarına koydukları şeylerle alakalı çalışmalarına zamanbulacaklar.

Yükselen Yaylar kendi işlerinden elde ettikleri gelir, para kazanma, parayla alakalı konular hakkında yapacağı işler, kişisel iş ve duruşları, hayatlarını genel anlamda etkileyecek türden önemli olaylar açısından zaman kazanıyorlar. Bu konularla alakalı kafalarına koyup da yapamadıkları şey için Merkür Retro tetikleyici ve zaman kazandırıcı olacak.

Yükselen Oğlaklar yalnız başına izole olarak yapacakları işler, bazı bilinçaltı konular, birşeye hazırlanma, hayatlarını yapılandırma, iş, ev, aile, ortaklık, kariyer gibi tümden yaşamını etkileyen önemli kararlar alma, neyi sevip sevmediğiyle alakalı iş ve hobilere yönelme konusunda vakit kazanıyorlar. Kafalarına koyup da yapamadıkları şeylerle alakalı artık 20 gün süresince fırsatları olacak.

Yükselen Kovalar hedefleri, hayalleri, arkadaşlıkları, sosyal medya işleri, izole çalışmalar, yalnız kalma isteği, toplulukla hareket edilecek konular hakkında ekstra vakit kazanıyorlar. Bu konularla alakalı kafalarında yapmaya fırsat bulamadıkları zamanı şimdi yaratacaklar.

Yükselen Balıklar bu retroda daha çok kişisel anlamda kendilerini izole ettikleri ortamda vakit geçirerek, kafalarına koydukları bir konu hakkında hazırlık yapacaklar. Bazı hayal ve hedefleriyle alakalı hazırlıklar veya fırsatlar elde edebilirler. Daha çok içe dönük ve kendi iç seslerini dinledikleri bir dönem olacak. Bir türlü yalnız başına olup da vakit bulamadıkları o “şey” için artık fırsat ayaklarına geldi diyebiliriz.

 

Uranyen Astroloji Danışmanlığı

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *