fbpx

Astrolojide Uçaklar, Havacılık, Sabiha Gökçen ve Neil Armstrong Analizi

1.710 görüntülenme
Astrolojide Havacılık Sembolizmaları

Astrolojideki bazı göstergeler, çoğu insan için takıntı haline geldi. Herkes paranoyak bir şekilde, kendi haritasında bulunan bir kombinasyon hakkında türlü senaryolar üretebiliyor. Bu noktada, dünyada gerçekleşen olayların hem olumlu hem de olumsuz olanlarını, astrolojide net bir çizgi ile ayırmamız mümkün değildir. Her birey kendi kişisel bilincine göre ilerleme yaşıyor. Bunun neticesinde, kolektif ve kişisel anlamda alınan derslerle alakalı bazen etkin bazen ise edilgin rolde olabiliyoruz. Uçak kazalarının yaşandığı bu günlerde, transit astrolojik etkiler bize ders verir nitelikte işliyor. Bunun nedeni de ülkemizin neredeyse her alanında “ne olacak yav” yaklaşımında bulunan bir yapımızın olmasıdır. Dolayısıyla, gerek teknik, mühendislik, bilimsel gerekse vicdani konularda, etik değerleri, disiplini farketmeliyiz. Yaşanılan kazaların arkasında ihmaller, asıl görmemiz gereken derslerdir. Neden böyle düşündüğümü ise açıklayayım. Bir doktorun astrolojik doğum haritası ile, bir katilinki aynı olabilir. Ya da bir kaza anının astrolojik haritası ile, bir pilotun doğum haritası aynı potansiyelde olabilir. Değişen, düşünülecek olan bir sürü parametre olsa da genel anlamda gördüğümüz şey, astrolojik etkilerin bilinç boyutunuzla orantılı olarak azalması ya da pozitif yönde kullanılabilmesidir.

Havacılık, uçaklar, uzun yolculuklarla alakalı astrolojik faktörler

Ünlü pilotların haritalarını incelemeye geçmeden önce, havacılık, hava yolları, uçaklar, pilotlar, uzak yolculuklar, helikopterler, savaş uçakları vb konuları sembolize eden astrolojik arketipleri inceleyelim.

1-      Icarus (asteroid no :1566) : Çakılıp yüksekten düşmeyi, uçakları anlatır. Radarla ilk tespit edilen asteroiddir. Yörünge periyodu yaklaşık 1 yıldır. Icarus, mitolojide babası Deadalus’un icat ettiği kanatlar ile uçup, kaçmak ister. Icarus, babası Deadalus’un “Güneş’ yakın uçma, kanatların yanar” tavsiyesine uymayıp, Güneş’in sıcaklığı ile kanatları yanarak yere çakılır.

2-      Deadalus (asteroid no:1864) : Bilgiyi, keşfi, icatı anlatır. Icarus’un babasıdır. Mühendislik başarılarını anlatabilir. Sanatsal mimari çalışmaları da anlatır.

3-      Odysseus (asteroid no:1143) : Uzak yolculukları anlatır. Jüpiter’in yörüngesindedir. Güneş atrafındaki yörüngesini 12 yılda tamamlar. Daha çok gece yolculuklarını da anlatır. Gemiler ve uçaklar…

4-      Uranüs & Atlantis : Teknolojiyi kullanma, bilimsel konularda analitik kavrayış, icatlar.

Dünya’nın ilk kadın savaş pilotu, Türkiye’nin de ilk kadın pilotu olarak bilinen Saygıdeğer Sabiha Gökçen

Örneğin, Dünya’nın ilk kadın savaş pilotu, Türkiye’nin de ilk kadın pilotu olarak bilinen Saygıdeğer Sabiha Gökçen’in 22.3.1913 tarihli doğum haritasında, uranyen harita tekniğine göre,

 •         Odysseus & Icarus & Vulcanus değişkenlerde 1-2° de kavuşumda. Ay burcu, Koç noktasına çok yakın, 28° değişkende. (Türkiye’nin haritasında Ay 29° değişkendedir, İkizlerdir)
 •         Kuzey Ay düğümü Koç ve 3 ° öncü aksta, Icarus & Odysseus & Vulcanus’u kesiyor.
 •         Koç noktasını, değişken Icarus & Odysseus & Vulcanus ile ortalayan Sabit 2° Cupido yerleşimi.
 •         Kardinal (öncü) aksta, Deadalus 24° yerleşimi de tetikleyici açı yerleşiminde bulunuyor.
 •         Kardinal (öncü) aksta aynı zamanda Zeus ve Neptün birleşimi yer alıyor. Zeus, bilirkişi, yaratıcılık konularını anlatır. Neptün ise, buradaki yaratıcılığın verimli ve bereketli olmasını gösterir. Aynı zaman “görüntüleme” monitoring konularını da anlatabilir.
 •         Kuzey Ay Düğümü öncüde Koç’ta 27°,  Cupido sabitte 26° (Orta noktası yaklaşık Koç noktası)

 

Neil Armstrong Ay’da ilk yürüyen kişi, test pilotu, astronot

5 Ağustos 1930 tarihine göre Neil Armstrong’un astrolojik doğum haritasına baktığımızda, havacılık ile ilgili dikkat çekici konumları aşağıda görebilirsiniz.

 •         Değişkenlerde 6° Odysseus & Apollon kavuşumu (apollon çokluk anlamı katıyor)
 •         Değişkenlerde 13-14-15° Vulcanus & Mars & Deadalus kavuşumu (Vulcanus yetenek anlamı katıyor)
 •         Öncülerde 9° Admetus & Hades kavuşumu, Değişkenlerde 9° Icarus yerleşiminin Koç noktasına yaptığı ORTA NOKTA. (Admetus & Hades derin bilgiler anlamında)
 •         Öncülerde 8° Jüpiter, Sabitte 8° Zeus, Değişkende 9° Icarus (Büyük Üçgen)
 •         Değişkende 15° Deadalus, Öncülerde 15° Uranüs.

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Diğer Astroloji Yazıları

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
0
Would love your thoughts, please comment.x