Astrolojide Ay, Balık Burcunda Nasıldır?

Astrolojide Ay, Balık Burcunda Nasıldır?

Ay, ruh halimizi, modumuzu, aile yaşantımızı, annemizi anlatır. Yaklaşık 2 günde bir burç değiştiren Ay ile etki alırız. Güneşten yansıyan ışınlar, bizim zihnimizde Ay burcumuzla birlikte şekillenir. Ay’ın Balık burcu seyahatinde Güneşi Balık burçları, Yükselen Balıklar ve Ay burçları Balık olanlar daha çok etkilenir. Ay Balık burcundayken, balık burcunun sembolizmasını düşünerek, olası etkilerinden bahsedelim. Ay Balık’tayken, duygular başroldedir. Hassasiyet oldukça fazladır. Dokunsanız ağlarım moduna Ay Balık’ta daha kolay girebiliriz. Neptün, Balık burcunun yöneticisi olduğundan sanatsal düşünceler, sınırsız, sonsuz döngüye girecek fikirler, ilham kaynaklarının sınırsız olması, ilham gelmesi, yaratıcılığın sanatsal anlamda yüksek olması vb. etkiler yaratabilir. Ay Balıktayken, harika resimler çizebiliriz. Tabiki yeteneğe göre, muhteşem şiirler yazabiliriz. Duygularımızın, ifade ediliş şeklinin muhteşem bir ilhamla ortaya dökülüşünü yaşadığımız zamanlardır. Ağzımızı açamaz olsak bile, Ay Balık’tayken kalp dile gelir. Anlatamadığımız ne kadar duygumuz varsa, kalpten dökülüverir… Bu zamanlarda sanatsal, duygusal çalışmalar için uygundur. Yani Ay Balık enerjisi tamamen duygularla bezenmiş, bulutların üzerinde, sonsuzluk algısında oluruz.

İlham kaynakları ve Balık Burcu

Ay’ı Balık burcunda olan kişilerin soyut düşünceleri çok fazla olabilir…Bu kişiler, oldukça romantiktir. Hayal dünyaları vardır. Hayal kurmayı dahi bilmeyen çoğu insan için, Ay Balık konumu mucize olur. Hepimiz zaman zaman çoğu astrolojik faktörün etkisi altına gireriz, ve bazı zamanlar yaratıcılığımızın daha yüksek olduğunu hissederiz. O anlarda hemen bu yaratıcılığı, müziğe, resme, şiire, yazıya aktarabilmek kişiye mutluluk ve tatmin getirir. Hayal dünyasını herhangi bir şeye aktarabilmek, 3 boyutlu dünyamızın gerekliliklerindendir. Bu dünyada yaşadığımız süre içerisinde, elle tutulur, gözle görülür çalışmalar yapmak ve ayaklarımızın yer basmasını sağlamak durumundayız. Ay’ı Balık burcu kişiler, aşırı hassas olduklarından dolayı, bu hassasiyeti daha kontrol edilebilir bir hale getirmek için, bu kişilerin mutlaka resim, müzik, sanat ya da herhangi bir objeye bu sanatsallığı aktarmaları gerekmektedir. Böylelikle, eşyaya ve etrafa verdikleri ilham ile, kendileri de şifa bulacaklardır. Herhangi birinden daha fazla acıya duyarlı olan Ay Balık’lar mümkün mertebe birşeyle meşgul olmalı, ve ilham kaynaklarını sık sık kullanmalılardır. İlham kaynaklarını aktardıkları her şey, hem evrene hem de onlara şifa olarak geri dönecek. Ay’ı sert açı alan Balıklar, özellikle bu söylediklerime dikkat ederek, zorlu duygusal döngülerden kendilerini kurtarabilirler…

Ay Balık Burcu’ndayken bol bol şiir, resim, müzik…

Ay Balık, su elementine işaret eder. Mutlaka, eylemde ve aktivitede bu hayal gücünü çalıştırmalıdır. Aynı zamanda, feminen bir burç olduğundan “alıcı” enerjisinde olmalıdır. Örneğin, kendisine verilen hediyeleri gönülden kabul etmelidir. Değişken bir burç olduğundan, değişik durumlara uyum sağlamamız gereken zamanlara da işaret eder.

Ay, Zodyak’ın 12. burcu Balık’ta seyahat ediyor

Balık burcu, zodyakta 12. Burç olduğundan, sonlanma enerjisini de içerisinde barındırır. Astrolojideki 12. Ev konuları olan, bilinçaltı, spirituellik, okült, ezoterik konulara Ay Balık burçları ilgi duyabilirler. Ayrıca bu konularda anlama, algılama becerileri de vardır. Rüyalar hakkında kitaplar okuma, psikolojik kökenlerini araştırma gibi konulara eğilimleri olabilir. İkizler burcunun başlattığı polariteyi, kutupluluğu Balık burcunun sonlandırdığı da bazı astroloji kaynaklarında bahsedilir. Hastane ve hemşireler de Balık burcunun göstergelerindendir.

Alfa ve Omega ile Balık burcunun sembolü arasındak, bağlantı

Yaşanılan dramların sonlandırılması da Balık burcu ile anlatılır. Balık burcunun simgesindeki iki balık, Alfa ve Omega’nın tüm yaratımdaki yeri olarak tasvir edilir. Alfa, yönlendirici, dönüştürücü güçtür. Omega ise, zarardan koruyan, koruyucu olarak anlatılır. Balık burcu aslında bu iki tasvir ile de zodyakta yerini alır. Balık burcunun 3.gözü anlattığı söylenir. Sonsuz yaşamın sırrının da yine Balık burcunda olduğu söylentiler arasındadır. “Spirituel ölümden kaçış “ sembolizması da Balık burcunda yer alır.” İki gözünü de hiç kırpmayan anne “ diye bahsedilen iki balık, balık burcunun sembolizmasında önemli bir yer tutmaktadır. Ay Balık kişileri, sağlık açısından çok güçlü olmayabilirler. Ay Balık’taki sağlık göstergeleri ayaklar ve ayak parmakları ile ilgilidir. Albert Einstein’in ay balık burcu olduğunu da notlarımıza ekleyelim.

Ay Burcu Balık Olan Ünlüler

 • Steve Carell b
 • Micheal Jackson
 • Steve Jobs
 • Oğuzhan Koç
 • Matt Leblanc
 • Lily Adrine
 • Zeynep Bastık
 • Burak Deniz
 • Deniz Akkaya
 • Mete Gazoz
 • Kim Kardashian

Ay’ın diğer burçlardaki konumlarını okumak için buraya tıklayabilirsiniz. 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *