fbpx

5 Şubat Aslan Dolunayı

354 görüntülenme

5 Şubat 2023 Pazar günü Aslan burcunun 16 derecesinde dolunay gerçekleşecek. Aslan dolunayında, Güneş 16 derece Kova burcunda zıt görünüm oluşacak. Dolunay, haritanın 12. evinde olacak.

Su Elementi Düşük

Dolunayda su elementi çok düşük olacağından, duygusal konuları idare etmek zor olabilir. Nitekim dolunay 12. evde, bilinçaltında ve gizlediğimiz duyguları açığa çıkaracak bir etki yaratacak. Bu dolunay, bilinçaltı şifa çalışmaları için çok olumlu bir etkiye sahiptir.

Öncü nitelik düşük olduğundan dolayı, dolunay ile beraber “başlangıç yapma” gücümüz zayıf olabilir. Bunu genelde dışarıdan beklemek durumunda kalabiliriz.5 şubat aslan dolunayı dial

Dolunayda hava elementi ve değişken nitelik yüksek olduğundan, hem iletişimimiz hem de değişken durumlara olan uyumluluğumuzu gerektirecek türden durumlar yaşayabiliriz.

12. ev Dolunayı

12. evde gerçekleşecek dolunay, duygularımızı ve duygusal tetiklendiğimiz her konuyu önce kendi içimizde çözmemiz gerektiğini söyler. Bu dolunay ile beraber duygularınızın coşması olağandır. Ancak önemli olan, bunu kendi içinizde halledebilmenizdir.

Dolunay, öfkeyi anlatan Eos ile kavuştuğundan, enerjilerin çok yükseleceğini öngörebiliriz. Ayrıca dolunay Eos etkisi sebebiyle, ekstra uykusuzluk, sabahları yersiz öfke gibi etkilerin oluşabilmesi de olasıdır. Sakın korkmayın, bu dolunayda güzel şeyler de var.

Trine Su Üçgeni

Venüs, Kronos ve Poseidon ile çok güzel büyük Trine su üçgeni yapıyor. Önemli imzalar atabilirsiniz. Resmi işlerinizde olumlu gelişmeler olabilir.

Bizi geri plana atan, kendimizi tüm potansiyelimizle ortaya koyamadığımız şeyi kolaylıkla anlayabileceğiniz daha çok duygulara hitap eden bir dolunay yaşayacağız. Dolunayın dolaylı yöneticisi Satürn’ün yerleşimi Sappho ile etkileşimde olduğundan, ortak çıkarlara da dikkat ederek ilerlemek herkese fayda getirecek. Ortak noktalarımızın değerini bu dolunayda daha iyi kavrayacağız.

Yükselen Başak

Dolunayın yükseleni 23 derece Başak burcunda konumlanıyor. Tam bu noktada yer alan Orpheus, dolunaydaki melankolik havayı da anlatıyor. Çünkü Orpheus burada aynı zamanda Ophelia ile de etkileşimde ve bu ikisinin bir araya geldiği nokta, dolunayın yükselen aksında yer alıyor. Bir tür acı veren, sanki yas tutmak gibisinden bir enerjiye meyilli olabiliriz. Can sıkıcı bir konu gündeme gelebilir ve bu konu biraz da geçmiş ile alakalı gibi duruyor. Yükselen yöneticisi Başak, Merkür etkisinde, Nostalgia’dan etki alıyor. Eskilerle alakalı, geçmişle ilgili bir konunun artık duygusal bir şekilde ortaya çıkmasından söz edebiliriz.

Bu etki, aynı zamanda nostaljik şarkılar dinlemek, retro müziklerle daha sanatsal bir dolunay geçirmek anlamına da gelebilir. Çünkü Ophelia, Orpheus aynı zamanda müzik de demektir.

Lilith Etkisi

Dolunay aşk hayatıyla alakalı çetrefilli bir sürece işaret ediyor. İlişkilerdeki rekabet ve kıskançlığın, gölge yanların daha çok ortaya çıkacağı bir dönem ; yani bu konularla ilgili şaka yapmak dahi fayda getirmez.

Dolunayın en şanslı burçları : Yengeç, Akrep, Balık

Doğum Haritası Danışmanlığı için buradan başvurun

Uranyen Astroloji Danışmanlığı

 

5 2 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Diğer Astroloji Yazıları

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
0
Would love your thoughts, please comment.x