Aslan Yeniayı

16.8.2023 Aslan Yeni Ayı

16.8.2023’te Aslan burcunda 23 derecede Yeni Ay yaşayacağız. Laura Walker Sabian Sembolleri kitabında 23 derece Aslan sembolünü böyle açıklamış.

Bir sirkte eyersiz bir binici tehlikeli becerisini sergiliyor

Aslan yeniayı haritanın 10. evinde gerçekleşiyor. En genel yorumuyla, herkes hayatını geliştirmek ve yükseltmek istiyor. Buradaki sembol okumada da anlayabildiğimiz üzere, tehlikeli bile olsa, riskli bile olsa göstermeye ve denemeye değer. Aslan yeniayının 10. evde Juno ve Venüs ile beraberliği, parasal konularda hesap – kitap yapmanın önemini vurguluyor.

Atropos ile final yaşıyoruz

Aslan burcu, zodyaktaki en gösterişli ve coşkulu burçtur. Samimiyeti kalpten yaşayan ve bunu yaşatan cömert burç Aslan Yeni Ayı ile beraber Atropos asteroidini görmekteyiz. Bazı şeylerin finali, tamamlanmasına şahit olacağız. Bu tamamlanma bir sorunun çözülmesi anlamına gelmektedir. Olacak olan oluyor.

Saldırganlığa Dikkat

Öte yandan uyarmam gereken nokta ; Mars / Hades orta noktasının Venüs ile kavuşumu, sapkın ve tuhaf eylemlerin habercisi. Öfke, saldırganlık gibi konuların nedeni yozlaşmış aşk ilişkilerinden kaynaklanabilir. Yaşamınızda böyle bir gidişata izin verdiyseniz, bu yeni ay bastırılmış yoz davranışları tetikleyebilir.

Satürn & Venüs / Mars

Satürn’ün dualite noktası Venüs / Mars ile kavuşumu ; Kadın – erkek ilişkilerinde “uzlaşma” yaşamanın zor olabileceği bir dönemde olduğumuzu göstermektedir. Yani ısrarla anlaşmak için çaba sarfetmek yok yere harcanan bir enerji gibi duruyor. Şuanda, erkek ve kadın için en sağlıklı tutum, saygı ve mesafeli olabilmektir.

Düşüncelerimiz Engellenmiş Gibi

Bu yeniay zihinsel ve düşünceler anlamında sanki engellenmişiz gibi. Sağlıklı düşünmeye her zamankinden çok daha fazla ihtiyacımız var. Sanki düşünce gözümüz kör olmuş gibi. Astraea, Hybris ve Merkür’ün Aslan yeniayına özel bu buluşması, düşüncelerin kör olduğuna işaret. Belki bu yerleşim, bizi olmuş olan yoz durumun içinden “çok düşünüp takıntı etmeden” çıkabilmemizi sağlıyor olabilir. Yani, bu konum sizi bir yangının içinden “dert etmeden” çıkarıyor.

Lilith & Pandora Aşk Maceraları

Cupido tnp Oğlak burcundaki seyahatinde, bu yeniaya özel Asteroid Lilith & Pandora kavuşumu yaşıyor. Yani, hiç akla gelmeyecek şekilde bir aşk kapınızı çalabilir veya normal seyrinde gittiğini zannettiğiniz ilişkinizde 3. kişi belirebilir. Aşk hayatı her anlamda sürprizlerle dolu Evleneceğim kişiyle tanışmışım diyebileceğiniz bir dönemdesiniz. Bu yeniay, gelecekteki sağlam evlilik ve aile kurucularının tanışıklığını yaşadığı bir zaman.

Yeni Ayın Yükselen Burçlara Etkileri

Yükselen Koç

Yükselen Koç : Aşk hayatına hiç olmadığı kadar önem vermen gereken bir dönemdesin. Bu duygusal gidişatı düzene sokman ve gereken sorumluluğu üstüne alman şart. Kendi bireysel yaşamını düzenledikçe, ruhsal dünyan da düzelecek. Yaratıcılık enerjini farketmen ve geliştirmen için kendi hayatına bakmalısın. Eğlenmeye ve mutlu olmaya her zamankinden çok daha ihtiyacın var. Bunun için biraz daha dünyevi, gündelik işlerine önem ver. Aşk hayatındaki huzursuzluk ve endişeleri tüm coşku ve yüksek enerjinle sonlandırmalısın.

Yükselen Boğa

Yükselen Boğa : Evliliğin ve bununla ilişkili ev yaşamının çok önemli bir süreçten geçtiği dönemdesin. Ev hallerin ilişkini, ilişkin ise ev halini etkilemekte. Ev yaşamındaki coşku ve neşe her rağmen devam etmeli. Bu dönem huzursuzlukların en büyük nedeni özgürlüğün kısıtlanmasıdır ve bu insanı hem madden hem de manen sıkan bir konudur. Bireysel özgürlüklere saygı duymalı ve evinin & ilişkinin enerjisi için neşe ve coşkunun önemini görmelisin. Bu yeniay ev ve aile yaşamın, anne ve atasal köklerinle alakalı bazı huzursuzluk verici gelişmeleri gündeme getirebilir ; ancak yaralar kanamadan iyileşmez. Bu yüzden geçişe izin ver ve aile & ev yaşamının insana verdiği ruhsal dinginlik gücünü kullan. Bu yeniayda aşk hayatınla alakalı çok detaycı ve eleştirel olmaktansa, yaratıcılığına ve üretkenliğe odaklanmalısın.

Yükselen İkizler

Yükselen İkizler : Çok yakın çevren ve akraba olduğun kişilerle yakından ilgilenmen gereken bir süreçte olabilirsin. Bu kişilerle alakalı huzursuz gelişmeler ortaya çıkabilir. Ev yaşamın ve anne ile ilgili konularda emek vermen gereken durumlar olabilir. Kendini bu yeniayda ev işlerine vermen seni rahatlatacak. Yakın çevren, kardeş veya akrabalarınla bir para mevzusu gündeme gelebilir. Eğer bu gündemlerin yoksa internet üzerinden veya yüzyüze bir eğitime başlayabilirsin. Evden katılacağın bir eğitim sana bu dönemde ve sonrasında olumlu etkiler sağlayacaktır. Evinle alakalı detaylı düzenleme, tertip, sınıflandırma vb işler yapman sana iyi gelecek. Burdaki düzen, tüm hayatına sirayet edecektir.

Yükselen Yengeç

Yükselen Yengeç : Para kaynaklarınızla alakalı süreçlere her zamankinden daha fazla önem göstermeniz gereken bir süreçtesiniz. Maaşınız, paranızla alakalı gelişmeler yaşayacaksınız. Bu konularla alakalı hesap tutmanız size fayda getirebilir. Alma verme dengeniz ve öz değer duygunuz tetiklenecek. Yaratıcılığınız ve üretkenliğinizi sorgulayacaksınız. Aşk hayatınız alevlenebilir. Para kazanmayla alakalı yeni projeler veya yeni işlere doğru ufkunuz açılabilir. Bu yeniayda kendinize verdiğiniz değeri ve yaşama kattığınız değeri görmek isteyeceksiniz. Belki risk almaya değer görebilirsiniz, ve bazen risk almak gerekir.

Yükselen Aslan

Yükselen Aslan : Yeniay sizin burcunuzda gerçekleşiyor. Yaşamınızı tüm yönleriyle etkileyen bir zamandasınız. Dış görünümüzle ilgili yenilikler yapmak isteyebilirsiniz, ancak Venüs Retrosu ile sonuçtan memnun olmayabilirsiniz. Şuanda zodyakta ışıklar size doğru tutulmuş, parlamak sizin elinizde. Her ne olursa olsun coşku ve neşenizi yüksek tutma zorunluluğunuz var; çünkü buna değeceğini göreceksiniz. Parasal konularda detaylı ve titiz bir çalışma yapmanız gerekebilir. Kariyer hayatınızla alakalı önemli haberler, iş teklifleri alabilirsiniz. Evliliğinize dikkat etmelisiniz. Evliliğinizle alakalı bir iyileşme süreci başlayabilir. Kariyer hayatınızla alakalı beklediğiniz haberin gelmesi an meselesi.

Yükselen Başak

Yükselen Başak : Zihninizin yoğun olduğu bir dönemdesiniz ve bu sebeple de yeniayın size en olumlu etkisi, kendi başınıza içe dönük geçireceğiniz zamanın başladığını haber veriyor. Gerçekten kendinizi mutlu edip etmediğinizi sorgulamalısınız ve kişisel dinginliğinize ulaşmalısınız. Bu yeniay sizin için bir dinlenme ve içe dönem dönemidir. Aynı zamanda, diğerleri ile değil, kendinizle ilgilendiğiniz ve kendi yaşamınıza bireysel anlamda hizmet ettiğiniz bir süreç başlıyor. Bu yeni ay kendinize hayrınız dokunsun, bu yeterli. Yakın çevreniz, kan bağı olduğunuz kişilerle ilgili gündem ortaya çıkabilir. Yurtdışı, yabancılar, yabancı dil, akademi veya din ile bağlantılı bir konu & uzun seyahat ile alakalı tetikleniyorsunuz.

Yükselen Terazi

Yükselen Terazi : Gruplar, organizasyonlar, topluluklar içerisinde bulunmanız gerekecek bir yeniaydasınız. Bu yeniay ile beraber, bulunduğunuz ortamda alma verme dengesine dikkat etmelisiniz. Bu organizasyon veya topluluk içerisinde bir takım huzursuz ve gergin enerjiler ortaya çıkabilir. Parasal anlamda borç ve ödemeler ortaya çıkabilir. Ya da müşterileriniz artabilir. Para kazanma, harcamalar aksınız bu yeniayda tetikleniyor. Kendinize verdiğiniz değer, hayata katkılarınızı sorguladığınız bir dönemdesiniz. Partnerinizle alakalı kadersel iyileşme döneminden geçiyorsunuz. Şuanda ilişki ve beraberlikle alakalı sorunun ne olduğunu anlama aşamasındasınız. İçinize dönme, kendinizle ilgilenme ve kendinize öz eleştirileriniz bazı kapıları açacak.

Yükselen Akrep

Yükselen Akrep : Bu yeniayın asi çocuğu sizsiniz. Özgürlüğünüz ve bağımsızlığınızı hiç bu kadar derinden hissetmemiştiniz. Kariyer ve mesleğinizin zirvesi ne olabilir diye düşünüyorsunuz, işte siz bir fırsat! Risk alarak belki de kendi işinizi kuracaksınız. Ortamlarda ve gruplarda laf sokan, rahatsız edici konuşmalar yapan insanlar olabilir. Bu kişilerle laf dalaşına girmekten uzak durun. Bu 11. ev etkisini olumlu yönde çalıştırmanız, demin bahsettiğim kendi bağımsız işinizle alakalı gruplar ve internette yaptığınız reklamla alakalı faydalı olabilir. İşinizi tanıtmak açısından olumlu etki altındasınız. Uranüs’ün 7. ev etkisi ile zaten partnerinizle alakalı sorunlu bir süreçten geçmektesiniz, ancak bu etki size aniden ortaya çıkan yeni ortaklıklar getirebilir. İş, kariyer ve ortaklıklarla alakalı gelişim yaşamaktasınız. Kariyerinizle alakalı riskler, muhasebeler bu yeniayın konusu.

Yükselen Yay

Yükselen Yay : Tam da yükselen Yay oluşunuzun hakkını verecek bir yeniay yaşayacaksınız. Sizin yolunuz, üniversiteler, yurtdışı ve yabancı kültürler ve tam da bu yeniay, sizin bu yolunuzu aydınlatıyor. Belki uzun bir seyahat belki de uzun bir akademik yolculuğun başındasınız. Bu süreçte günlük işlerinizi düzene sokmak veya günlük işlerinize “yetişebilmek” konusu öne çıkıyor. Parasal anlamda bir düzenleme yapmak durumundasınız. Rüyalarınız artabilir. Deniz aşırı ülkelere gitme olasılığını olabilir. Bu süreci yönetirken paranızı yönetme durumu da önem kazanıyor. İnandıklarınızın peşinde kararlılıkla başlayacağınız bir yeniaydasınız.

Yükselen Oğlak

Yükselen Oğlak : Borçlarınızı ödeme ve borçlarınızı düzene sokmanız gereken bir süreçtesiniz. Pluto zaten burcunuzda geriliyor; sizi terkar sınava soktu. Parasal durumunuzu dikkate alarak, sorumlulukla yol alırsanız size ödülleri olacak. Bu yeniayda krizleri dönüştürme, kriz yönetimi yapma ile alakalı enerji harcarken, bazı hukuksal konulara da önem vermeniz gerekecek. Yurtdışı bağlantılı bazı konularda sorunlar yaşayabilirsiniz. Yakın çevrenizden uzak durmanız size iyi gelebilir, çok yakın olmamanız gereken bir süreç. Bu yeniayda parasal süreçlerinize özen göstermek size fayda sağlayacaktır.

Yükselen Kova

Yükselen Kova : Partneriniz, evliliğiniz ve ortaklığınızla alakalı yepyeni bir sürece giriyorsunuz. Hayatınızı bu konudaki verdiğiniz kararlarla şekillendireceksiniz. Ortaklarınızdan yana bazı pürüzler, sorunlar gündeme gelebilir. Ancak yine de istikrar sağlamak isteyecek ve sorunların üstesinden geleceksiniz. Parasal konularda bazı sorumluluklar almanız gerekebilir. Harcama yapmanız gereken bazı şeyler, sağlık konuları da ortaya çıkabilir. Muayene, doktor kontrolü gibi konulara özen göstermelisiniz, aksatmamalısınız. Geçmişe dair kariyerinizle alakalı bir konu hakkında gelişme yaşayabilirsiniz. Bu yeniayda yeni bir işe girişmeniz mümkündür, ortaklıklarınızın önemini anlayacaksınız.

Yükselen Balık

Yükselen Balık : Burcunuzda gerileyen Satürn ile beraber, bu yeniayı 6. evinizden alıyorsunuz. Günlük işleriniz, yaşamsal koşullarınız, çalışma ortamınızda belki de biraz neşeye ihtiyacınız var. Gereklilikler sizi sıkmış olabilir, ancak bu ortamınızın değişebileceği bir yeniaya geçiş yapıyorsunuz. İş hayatınızdaki ortamınız değişebilir, iş değiştirebilirsiniz. Sağlığınıza bir tık daha önem vermeniz gereken bir süreçte olabilirsiniz. Karma asteroidi sizin burcunuzda ilerliyor, başınıza iyi şeyler geliyorsa iyi karma, kötü şeyler geliyorsa kötü karma döneminde olabilirsiniz. Özellikle yardımlaşma ve yardım etme konusundaki “gerekliliklere” özen göster. Patron, baba veya otorite ile alakalı içine gömdüğün o sır, seni kendini suçlamaya götürüyor. Bundan özgürleş.

Numerolojide Yeni Ay

16.8.2023 günü numerolojide 22 sayısına denk geliyor. 22 günü “inşa etmek” ile alakalıdır. Bir yapıyı kurmak, sağlamlaştırmak, sürdürmek söz konusudur. Gün enerjisi 7 olduğundan, bu inşayı “bilgi” ile yapacağız. Yani bu yeniayda bilgilenmek ve kişisel gelişim çok önem kazanıyor.

Özetle, bu yeniay risklerle beraber gelen ödüller ve kariyer konusu herkes için ön planda. Tüm evrene en nazik katkıda şifa olması dileğiyle

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *