Michael Jackson Astrolojik Görüntüleme Bölüm 1

296 views

Çocukken hepimizin hayran olduğu bir pop müzik artisti muhakkak vardır. 90’lı yıllara yetişen çocukluğum için bu Michael Jackson idi. Ve şimdi tüm bana dokunduklarıyla astroloji açıdan hikayesini ve yorumumu kelimelerimle size aktarmaya çalışacağım. Bu dünyanın içine girdiğimden beri haritalarımızın bizim büyük potansiyelimizi yansıttığını düşünürüm. Şimdiye kadar ki yaptığım çalışmalar da Michael Jackson’ının bunu gerçekleştirdiğini söylemem yalan olmaz.

YILDIZ OLMAK İÇİN DOĞANLAR – Michael Jackson

Michael Jackson Astrolojiİlk önce haritayı temel hali ile ele alalım ; 29 Ağustos 1958 doğumlu doğum saati 19:33. Güneş başak 6. evde konumlanmış bu hayatı boyunca nasıl çalıştığı üzerine bize ipuçları vermekte, yükselen balık ve ay konumu balık olmakla beraber yaptığı işlere kalbini de koymayı unutmamış. Aslında duygusal hayatında ne yaşadıysa dışarıdan onu da göstermeye çalışmış. Şefkatli ve kırılgan olduğunu yaşam hikayesinde çoğu kez görmekteyiz. Balık enerjisi genelde idare edilmesi zor enerjilerdendir. Ortama biraz belirsizlik verir, dalgın olmaya daha müsait oluruz balık enerjisi ile ama bir yandan da hayal gücümüz sınır tanımadan devreye girip bizi farklı diyarlara yolculuk yaptırır.

Dolunay Fazında Doğmak 

Dolunay fazında doğmuş olması bize iş hayatındaki yıpranmaların, baskıların ve kimi zamanda eleştirilerin kendi duygusal hayatında nasıl zorlanmalara kimi zaman karşıtlıklara yol açtığını ve bunlar arasın git- geller yaşadığını söylemek yanlış olmaz. Özellikle balık-başak aksı bu kadar etkin olunca hep ruhsal hem fiziksel yorgunlukların yaşanacağınız tahmin etmek zor olmamalı. Zaten yaptığı işleri ne kadar titizlikle yaptığını, her detaya nasıl önem verdiğini güneş başak olma halini nasıl gerçekleştirdiğini yıllarca görmüş olduk. Tabi bu çok çalışma hali onun 7. evi olan ortaklıklar ve evlilikler evinde de etkili olduğunu görüyoruz ; belki iş ile çok fazla evli olma durumu özel hayatının pek aynı şekilde gitmediğini bize açıklayabilir.

Venüs ve Uranüs Aslan Burcunda

6. evi yöneten aslan ve Venüs aslan konumunda bu evde olması sahn önünde ve eğlence sektöründe olması destekler nitelikte ve yine kuzey ay düğümü terazi destekli olması yolunu sanatla donatması için bütün fırsatları vermiş gibi görünüyor. Ve hayatında para kazanmak uğrana motivasyonun olduğunu ve kalıcı bir şeyler yapmak istediğini 2. evdeki Mars boğa konumuna bakarak anlayabiliriz. Sabırlı bir şekilde ilerlemek ve maddi kaynaklarını oluşturmak istemiş olabilir. Fakat Venüs’ün marsa olan karesi sebebiyle para harcama bunu tutma konusunda zorlanmalar yaşamış veyahut değerlerinin çakıştığı durumlar yaşamış olabilir. Burada sürekli güzel olana yetişme konusunda bir çatışmanın olduğunu söyleme doğru olur. Venüs aslan konumu güzellik algında daha elegant bir tarza sahip olmak isteyebilir. 6 ev sağlık evininde gösterir ve burada belki estetik algısından dolayı yanlış kararlar, yanlış şekilde gerçekleşen ameliyatlar yükselen balık ve bunun sonucunda idealize ettiği durumda hayal kırıklığına sebebiyet verebilir. Uranüs de burada aslanda olması ani kimlik ve görünüş değişimlerini destekleyici etki verecektir.

Merkür Retro Konumu ve Michael Jackson

Michael Jackson Burç YorumuMichael Jackson‘ının haritasında Merkür’ün retro konumunda olduğunu görmekteyiz. Evet ne dediğinizi duyar gibiyim ne Merkür retro mu? Peki ya ama nasıl bu kadar başarılı oldu?  Sanılanın aksine her Merkür retro konumu kötü olmak zorunda değil. Evet belki erken çocukluk döneminde sahne önünde bir takım kendi dışında gelişen durumlar yaşayıp, kendini farklı şekilde yansıtmış olabilir. Tabi ki hayat hikayesini de az çok bildiğimiz üzere çocuk iken Jackson five grubunda nasıl çocukluğunu yaşayamadığını ve kardeşleri ile birlikte sürekli çalışmak zorunda olduğunu biliyoruz. Burada 10.evde Satürn yay konumunda olan bir baba figürünü de yoruma katar ise kariyer noktasında ne kadar baskın ve belki tutucu tavırlar sergileyip etkilediğini gözlemleyebiliriz. Burada ki Satürn yay figüründeki baba kendi düşüncelerinde çok tutucu ve ısrarcı bir babayı da gösterebilir. Zira haritasındaki Satürn- ay karesi bu konuda babası ile çatıştığını belki kurban pozisyonunda olup birtakım fedakarlıklar yapmış olduğunu bize gösterecektir.

Merkür ve Mars Arasındaki Bağlantı

Merkür’ün Mars ile olan kare açısında bakacak olursak eril figürler ile olan çatışmanın iletişimsel boyutta kendini zorladığını özellikle para kazanma ve çalışma hayatını değer yargılarını zihinsel olaraktan etkilediğini ve kendisini yorduğunu söyleyebiliriz. Haritasında hava elementinin eksik olduğunu görüyoruz aslında buda yapı olarak değişken durumlara çok fazla adapte olamadığını gösteren bir durum olabilir. Belki de hayatında gerçekten kalıcı ve sabit durumlar yaratmaya çalışmak ona iyi geliyordu? Aslında ne kadar kırılgan olduğunu verdiği röportajlardan da anlamak zor değil Merkür aslan konumundaki bir kişi olarak istediği kadar kükreyememiş ve bu naifliğini müziğine yansıtarak ve çok çalışarak kapatmaya çalışmış olabilir.

Hayır Demeyi Öğrenememek

Kolektife hizmet noktasında birtakım şeyleri feda ederken kendi yolunu çizdiğini söylemek pek de yanlış olmaz ki bu çocukluktan itibaren süregelen bir durum gibi gözüküyor. “Hayır” demeyi öğrenememek ve bencil bir şekilde isteklerini söyleyememek? Ne dersiniz?

Bir dahaki bölümde daha farklı göstergeleri inceleyerek daha bilinç ve derin kavramları irdelemeye çalışacağım.

Son noktayı koymadan şu soru aklımdan gitmiyor ‘’bütün baskılara, dini tutumlara, normlara karşı tüm pozitifliğini koruyup gerçekten ruhani bir lider ilham veren bir kişi olmak istemesi olağanüstü değil mi?


Astrolojik danışmanlıklarımızdan faydalanmak için buraya tıklayın.

 

0 0 votes
Article Rating
1 Yorum
Subscribe
Bildir
guest
1 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Cansu soysal
Cansu soysal
4 ay önce

Ya devamını bekliyorum şuan sabırsızlıkla ❤️❤️ Çok güzeldi.

Diğer Astroloji Yazıları

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x