GÜNEŞ BOĞA BURCUNDA

106 views
KENDİNE YÜZÜNÜ DÖN

Koç burcunun ” ben ” varoluşu sırasında kendi ortaya koymak için her şeyi sabırsızca yapmaya çalışırken  gelen sakin ve dingin boğa çocuğu ” varlığını güzel bir dans’ eşliğinde haber etmişti. Artık biraz yavaşlamalısın ve yaptığın her şeye güzellik ve değer katarak yapmalısın. Mars’ a karşılık, karşısında duran Venüs’ün çocuğu kendini mest ettirmişti. Ne kadar da zarif diye düşündü. O sırada sevgili boğa  ormanın güzelliklerine kendini kaptırmıştı, ve ziyafet için ormanın güzel lezzetlerini keşfetmek istiyordu.

Venüs’ün Çocuğu

Koç yüzünde soran ifadelerle kelimelere dökülmeden daha ” her şey için acele etmemelisin, bak keşfettin bu toprakları ama şimdi yerleşmek, keyfine varmak sırası artık sürekli mücadele etmene gerek yok dedi ” boğa o hoş tınısı ile  o sırada çiçekleri kokluyordu. Hiç acelesi yoktu nede olsa. Şimdi doğa uyanacak ve yeniden canlanacaktır her yer.  Sevgili Venüs’ün çocuğu bunu herkesin hissetmesini ve yaşamasını istiyordu.

Şimdi boğa gibi düşünmek, boğa gibi yaşamak , boğa gibi tadını çıkarma zamanıydı.  Ahenk içinde etrafına bakındı, çiçeklerden bir taç yaptı kendini. Uçuş uçuş elbisesi var Marsın çocuğu koçun o zırhları karşısında ne kadar da farklı görünüyordu.

Ben tadarım ” dedi boğa sen ise ” savaşırsın’‘ ama hepimizin oluşu bunu gerektiriyorsa bize düşen en iyisini yapmaktır dedi.

İnsanlara bunu anlatmak için yılın belli dönemlerinde zarafetini ortaya koyardı sevgili boğa Mayıs’ın 21’ ine kadar buradayım diyecekti. Artık biraz daha sakinleme ve farkında varma zamanı. Çok acele etmeden yapmak istediklerinizi yapın lütfen.  Yaptıklarınızın lezzetli olduğunu bilerek yapın.

Arada inat edecekseniz de bunu lütfen fazla zorlamadan yapın.  Değerleriniz neler bunları bir gözden geçirin derim ben.  Hala bilgi toplamak çok değerli ama bunları sindire sindire kullanmak daha da değerli olacak.

Sanat, müzik ve doğa bunlardan oldukça yararlanmaya çalışın.

Farklı pencerelerden bakmak her zaman iyi gelecektir.

Venüs’üne çocuğu böyle sesleniyordu işte bize .. Güzel olan ne varsa şimdi keşfetme zamanı

Hoş geldin Boğa sezonuGüneş Boğa Burcunda

 

5 3 votes
Article Rating
2 Yorumlar
Subscribe
Bildir
guest
2 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Münire CANAVAROĞLU
Münire CANAVAROĞLU
3 ay önce

Emeğine, ilmine sağlık.. muhteşem siirane cümleler. Oldukça “lezzetli” bir yazı olmuş 😊

Diğer Astroloji Yazıları

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x