fbpx

14 Mayıs Seçim Astrolojisi

2172 views

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Merkür Retro bitimi olduğu gün 18 Ocak 2023’te seçim için tarih verdi. 14 Mayıs Seçim Astrolojisi Görüntülemesini gelin birlikte yapalım.

Seçim günü Ay Balık burcunda

Seçim gününün haritası 14 Mayıs 2023, su elementi yüksek bir günde olacak. Su elementinin fazla olması, duygusallığı ve duyguların çok fazla tetikleneceği bir günü göstermektedir. Millet olarak oyumuzu mantıkla değil de duygusal anlamda kullanacağız demektir. Millet duygusal manipülasyonlara da çabucak kapılabilir anlamına gelir. Su elementi demişken, haritada o gün Ay Balık burcunda seyrediyor olacak. Ay Balık etkisi ilahi adalet anlamına mı gelecek, yoksa aldatma, aldanma, kandırılma etkilerini mi gösterecek? O gün göreceğiz.

14 Mayıs’ta Merkür S durağan pozisyonda olacak

Seçim günü 5° Merkür Boğa burcunda olacak. Tam da Türkiye’nin 5° Akrep Güneş’ine karşıtlık yapıyor. Buradaki sürpriz ise Merkür’ün transitte S durağan pozisyonda olmasıdır. S Merkür, durmuş bir zihin gibidir. Sanki saatin durması gibi. Artık gerçekten düşünmek için son şans diyor harita. Çok dikkatli bir şekilde oy kullanılmalıdır mesajı var. Merkür S pozisyonu, kullanacağınız oyun ne denli önemli olduğunu vurguluyor.

Jüpiter 29° Anaretik derecede Koç’ta

Türkiye’nin haritasında 11. eve denk gelen transit Jüpiter Koç 29° etkileşimi, en çok oy kullanılacak seçim olacağına işaret ediyor. Aynı zamanda çok zorlayıcı bir seçim süreci de olabilir, bazı aksaklıklar, sonuçlarla alakalı karışıklıklar gelişebilir.

Transit Satürn & Natal Güney Ay Düğümü Kavuşumu

Türkiye’nin 8 derece Balık Güney Ay Düğümü, transit Satürn Balık’tan etki alıyor. Türkiye’de geçmişe dair bir konu çözümleniyor. 14 Mayıs 1950’de CHP’nin seçimleri kazanamasına atıf yapan Recep Tayyip Erdoğan, bu etkileşime istinaden, ters köşe olabilir.

Koç Noktasında Jüpiter / Satürn orta noktası

Transit haritada Koç noktasındaki Jüpiter / Satürn orta noktası, sosyal anlamda bir değişikliğin oluşacağını anlatıyor.  Sosyal sorumluluklarımız da bu seçim de çok önemli olacak. Seçim görevlerine özen gösterilmesi gerekir.

Türkiye’nin haritasında Mars Terazi yerleşimi muhalefeti gösterdiğinden ve transitten Venüs Yengeç ile bu aksın iyi bir etki alması sebebiyle, muhalefetin de güçlü olabileceği etkiler mevcuttur. Transit Mars Yengeç’te’dir ve Türkiye’nin ASC’sine etki etmektedir. Bu bir tür muhalefetin güçlenmesi manasına gelebilir. 14 Mayıs 1950 haritasında Ay Koç burcunda ve Jüpiter Balık’ta imiş. Şimdi tam tersi Ay Balık’ta ve Jüpiter Koç burcunda olacak ve devran dönüyor mesajını harita veriyor.

Recep Tayyip Erdoğan

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bu seçim gününde natal Kara Ay Lilith, Uranüs yerleşimine transit Şiron etkisi alıyor. Aynı zamanda RTE’nin Şiron’u, transitte Mars ile tetikleniyor. Ayrıca transit Düğümler / Hades orta noktası, RTE’nin Güneş, Ay ve Mars’ı ile etkileşimde ; bu da RTE’nin itibar kaybı veya oy kaybı yaşayabileceğini gösterebilir. RTE’nin Venüs ve Merkür’ü, Türkiye’nin Uranüs’ü ile kavuşumda olduğundan, kimsenin beklemediği bir zamanda veya bu seçimde, RTE’nin seçimleri kaybetmesi gibi bir sürprizle de karşılaşılabilir. Genel anlamda gücü ve otoritesinin çok yüksek olması sebebiyle, eğer RTE bu seçimleri kaybederse – bana kalırsa bu bir sürprizdir. Bu aks, 14 Mayıs 2023’de Mars, Venüs, Güneş ile tetikleniyor. Güneş’ine Satürn geçişi yaşayacağı bu günde RTE ya zorlukla seçimi kazanacak ya da sürpriz şekilde kaybedecektir. Satürn’ün bu geçiş ile, özellikle de Düğümler / Hades orta noktası sebebiyle, benim tahminim oy kaybı yaşayacağı yönündedir.

Kariyer, Meslek, İş Hayatı Astroloji Danışmanlığı

5 2 votes
Article Rating
0 Yorum
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Diğer Astroloji Yazıları

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
0
Would love your thoughts, please comment.x